Kaip tinkamai trinkti galvą? - Anglija.lt
 

Kaip tinkamai trinkti galvą? (2007-01-17)

Atsikeli ryte, nueini į dušą ir, žinoma, išsitrenki galvą. Jausmas, be abejo, malonus, tačiau priklausomai nuo plaukų tipo, tai ne visada gali būti tikrai naudinga plaukams. Dėl per dažno plovimo kai kurių tipų plaukai gali tapti sausi, gležni ir imti garbanotis. Reikia žinoti keletą pagrindinių taisyklių, kad galva būtų trenkama tinkamu dažnumu.
Kiekvieną dieną plaukus galima plauti tada, kai jie yra ploni, reti, o šukuosena – trumpa. Ploni plaukai dažniausiai linkę būti tiesūs ir greitai riebaluotis. Trumpi plaukai taip pat greitai tampa riebaluoti. Reikėtų pasirinkti švelnų šampūną, lengvą balzamą ir naudoti juos kiekvieno maudymosi metu.

Du tris kartus per savaitę trinkti galvą rekomenduojama turintiems ilgus, tankius, taip pat garbanotus plaukus. Šio tipo plaukai lengvai išsausėja, ypač galiukai. Taip atsitinka, nes natūralūs drėkinantys galvos odos aliejai turi nukeliauti ilgą kelią, kol pasiekia plaukų galiukus ir yra dažnai išplaunami dar prieš tai. Trenkant plaukus bent kas antrą dieną ir leidžiant jiems vieną dieną „pailsėti“, šie natūralūs aliejai turės daugiau galimybių „pamaitinti“ plaukus. Plaukų „poilsio“ dienomis juos formuoti reikėtų sausus. Taip pat galima praskalauti su balzamu, vandeniu ir išdžiovinti kaip įprasta. Derėtų rinktis drėkinantį šampūną ir balzamą.

Trinkti galvą tik vieną ar du kartus per savaitę atrodo neįmanoma, tačiau būtent taip reikia elgtis, jei plaukai labai sausi, susukti „dredai“ arba padarytas cheminis šukavimas. Tokie plaukai yra natūraliai sausi arba smarkiai paveikti šukuosenos formavimo priemonių, dažnų perdažymų ir tiesinimų. Juos reikia kuo rečiau skalauti ir naudoti kuo daugiau balzamo kiekvieną savaitę. Derėtų ieškoti specialaus, chemiškai pažeistiems plaukams skirto šampūno, kuris būtų drėkinantis ir švelnesnis nei įprastiniai.

Aistė Štūrienė