Pierre’as Cardinas – mados verslo simbolis (2006-05-10)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Pasaulinės mados istorijoje yra kelios figūros, vertos išskirtinio dėmesio. Pierre’as Cardinas pastaruoju metu vadinamas mados verslo ir dizaino simboliu.

Pierre’as Cardinas gimė 1922 metais netoli Venecijos (Italija), tačiau užaugo Prancūzijoje. Jo šeima turėjo nuosavą verslą – vertėsi vynininkyste. Tačiau jaunuolio visiškai nežavėjo vynininko profesija, todėl sulaukęs 14 metų, jis išėjo mokytis vyriškų drabužių siuvėjo amato.

Savo karjerą Pierre’as Cardinas pradėjo 1944 metais atvykęs į Paryžių. Tiesa, iš pradžių jis dirbo tik asistentu „Christian Dior“, „Madam Paquin“ ir „Elsa Schiaparelli“ mados namuose. 1947 metais jaunajam Pierre’ui nusišypsojo sėkmė – jis buvo pakviestas kurti kostiumus filmui „Gražuolė ir pabaisa“ (režisierius – garsus prancūzų poetas ir dramaturgas Jeanas Cocteau). 1950 metais Pierre’as Cardinas atidarė savo studiją Paryžiuje, kurioje kūrė kostiumus teatro spektakliams.

Nors Pierre’as Cardinas buvo labiau žinomas kaip vyriškų rūbų modeliuotojas, tačiau 1953 metais jis sukūrė savo pirmąją kolekciją moterims „Haute Couture“. Po metų jis atidarė pirmąją moteriškų rūbų parduotuvę „Eva“, kurioje buvo galima įsigyti drabužių iš kolekcijos „Robes belles“. Praėjus dar trims metams, Pierre’as Cardinas atidarė specializuotą parduotuvę vyrams „Adam“. Jo sukurta 120 modelių kolekcija susilaukė didžiulės sėkmės. Po metų dizaineris pristatė dar vieną kolekciją – šį kartą „unisex“ stiliaus.

Ilgainiui Pierre’as Cardinas tapo aukštosios mados kūrėju. Jo siūlomi drabužiai buvo nepriekaištingos kokybės. Be to, išrankumas medžiagoms ir originalumas pritraukė vis daugiau aukštąją madą mėgstančių žmonių.

Verta pažymėti, kad dabartinė Pierre’o Cardino firmos metinė apyvarta siekia apie 12 mlrd. JAV dolerių. Akivaizdu, kad tai vienas iš aukščiausių pasiekimų tarp pasaulio dizainerių.

Nors ir būdamas mados pasaulio atstovas, Pierre’as Cardinas yra įsteigęs savo vardo teatrą. Laikui bėgant, surinkta žmonių trupė virto profesionalaus teatro kolektyvu.

Pierre’as Cardinas – vienas iš nedaugelio aukštosios mados grandų, kuris išpopuliarino aukštąją madą tarp paprastų žmonių. 1959 metais jis pristatė naują drabužių kolekciją, kurią vėliau pradėjo gaminti serijiniu būdu.

Neabejotina, kad Pierre’as Cardinas yra vyriškos mados pasaulio lyderis. Netgi kurdamas vyriškus kostiumus, jis derina elegantiškumą su komfortu. Jo sukurtas „The Beatles“ grupės sceninis kostiumas (švarkas su maža apykakle ir siauros kelnės su sagomis) taip išpopuliarėjo, kad paplito po visą pasaulį. 1963 metais dizaineris pristatė ir savo vardo kvepalus.

Nors ir priklausydamas aukštosios mados elitui, Pierre’as Cardinas vis dar susilaukia kritikos. Jis yra vienas iš tų nedaugelio dizainerių, kurie patys moka daryti eskizus, modeliuoti, sukirpti ir siūti. Pierre’o Cardino fantazija neturi ribų, tačiau matyti, kad jis laikosi geometrinio stiliaus – jo rūbuose dominuojantys kvadratai, apskritimai ar net spiralės jau nieko nebestebina. Pierre’as Cardinas skiria nemažai dėmesio dekoravimui – ekstravagantiškiems metaliniams papuošalams, krinolinams abažūrams, viniliniams kantams, minkštoms apykaklėms, dirbtinėms gėlėms, didžiulėms sagoms ir t. t.

Pierre’as Cardinas pirmenybę teikia ryškioms, švarioms spalvoms. Kažkada vadintas „šilko baronu“, dizaineris rūbams siūti dažniausiai naudoja trikotažą, elastiką, vinilą ir šifoną.

Pierre’as Cardinas yra apdovanotas 24 prestižiniais Prancūzijos ir tarptautiniais apdovanojimais, o jo modelius galima išvysti ne tik ant podiumo, bet ir daugelio populiarių tarptautinių žurnalų viršeliuose.


Modesta Karpaitė


   

Susijusios įmonės

Kokybiškos grožio paslaugos Londone, atliekamos patyrusios mėdikės: hialurono užpildai, lūpų bei veido linijų korekcija, botox injekcijos ir kt.

 

 

...

Didžiuojamės galėdami pasiūlyti jums geriausias ilgalaikio makiažo paslaugas, kurios padės pabrėžti jūsų natūralų grožį!...

Kviečiame esamus ir būsimus grožio specialistus į mokymus, kuriuos baigus gausite CPD akredituotus sertifikatus! Taip pat esame oficialūs lietuviškos kosmetikos ODA atstovai JK.

...