Rankų odos priežiūra (2008-05-22)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Labiausiai nuo išorės dirgiklių kenčia ne kas kita, o rankos. Joms reikalinga nuolatinė priežiūra. Šaltis, karštis ar vanduo – visi veiksniai daro didelę įtaką rankų odai.

Tvarkant namų ūkį ir šeimininkaujant virtuvėje, dažnai tenka rankas mirkyti vandenyje, dėl to pradeda lūžinėti nagai. Norint to išvengti, rekomenduojama būtinai mūvėti gumines pirštines. Be to, patariama kiekvieną vakarą ištepti rankas ir panages maitinančiuoju kremu arba aliejumi, į kurį reikia įlašinti kelis lašus citrinos sulčių.

Prieš pradėdami kokį nors nešvarų darbą, rankas gerai išmuilinkite ir nenuplovę vandeniu leiskite joms išdžiūti. Baigę darbą, tokias improvizuotas apsaugines “pirštines” lengvai nuplausite kartu su visais prilipusiais nešvarumais.

Rankas, išteptas aliejiniais dažais, galima nuvalyti bet kokiu dažų skiedikliu. Jeigu jo neturite, suteptas odos vietas patrinkite bet kokiais skalbimo milteliais ir gerai nuplaukite šiltu vandeniu.

Kasdien valykite panages
Geriausia tai daryti šlapia vata, užvyniota ant dantų krapštuko arba specialaus plastikinio strypelio. Panagių jokiu būdu nevalykite lenktiniu peiliu, vinimi ar žirklių galais, nes taip neišvengiamai sužalojamas nago apatinis paviršius ir dėl to nešvarumai prie jo dar labiau limpa.

Jeigu įsipjovėte arba įsidrėskėte, kraujavimą galite veiksmingai sustabdyti keletu lašų citrinos sulčių.

Karpas galite išsigydyti stipriu druskos tirpalu (juo karpas reikia tepti ne rečiau kaip 3–5 kartus per dieną).

Rankoms labai pavargus, įmerkite jas iki alkūnių į šaltą vandenį ir palaikykite keletą minučių – pajusite, kaip dingo nuovargis, ir pasijusite žvaliai.

Jeigu rankos raudonuoja, darykite joms karšto ir šalto vandens voneles. Panardinkite rankų plaštakas į dubenį su karštu vandeniu. Kai karštis pradės “žnaibyti”, rankas ištraukite ir iškart 2–3 sekundėms panardinkite į kitą dubenį su šaltu vandeniu. Šią procedūrą pakartokite keletą kartų (užbaigti reikia būtinai karšto vandens vonele).

Jeigu rankos labai prakaituoja, darykite joms valgomosios druskos voneles (į vieną litrą šalto vandens įberkite ir išmaišykite vieną arbatinį šaukštelį druskos). Labai naudingos ir vonelės su actu (vienam litrui vandens – šaukštas acto). Tokioje vonelėje rankas reikia pamirkyti 5–8 minutes. Voneles rekomenduojama daryti kas antrą dieną, kol gausus prakaitavimas liausis.

Kad neapsiplikytumėte garais, verdančio puodo dangtį įpraskite visada atidengti savęs link. Verdančiais riebalais nuplikytą vietą tuojau pat apibarstykite miltais – neatsiras pūslių. Nelabai smarkiai apsideginus, nukentėjusį odos plotą reikia 15 minučių palaikyti po šalto vandens srove ir paskui patepti kremu. Jeigu nusideginote gana stipriai, skaudamą vietą patepkite suvilgytu muilu arba ant nukentėjusios vietos uždėkite gabalą marlės, suvilgytos kalio permanganato tirpale, ir stipriai apriškite.

Nuskutę bulves, morkas, nulupę burokėlius ar perrinkę uogas, rankas patrinkite šviežio agurko žieve arba gabalėliu rabarbaro.

Kas kartą, nuvalius daržoves, rankas rekomenduojama pamerkti į karštą vandenį, į kurį įpilta šaukštas acto, ir taip palaikyti 5 minutes. Rankos pasidarys minkštos ir baltos.

Nulupę arba supjaustę svogūną ar česnaką, rankas tuojau pat patrinkite drėgna druska, paskui iškart nuplaukite vandeniu su muilu – kvapas išnyks. Be to, šiuo tikslu rankas galima patrinti šviežiais kavos tirščiais.

Dažnos moters rankos atsiduoda virtuvei būdingais kvapais. Toks kvapas išnyks, jei rankas nuplausite dantų pasta (be to, rankų oda pasidarys minkštesnė).

Nemalonų rankų kvapą, liekantį po kai kurių namų ruošos darbų, lengvai galima pašalinti: reikia panardinti rankas keletui minučių į nestiprų acto skiedinį. Po to rankas reikia nuplauti šiltu vandeniu su muilu.

Jeigu rankų oda tapo šiurkšti, sausa, sutrūkinėjo – padės aliejiniai kompresai. Nusiplaukite rankas šiltu vandeniu, apvyniokite šiltame augaliniame aliejuje pamirkytomis servetėlėmis ir užsimaukite pirštines. Pirštinės gali būti medvilninės, vilnonės, bet jokiu būdu ne sintetinės. Po 1–1,5 valandos viską nuimkite, aliejaus likučius įtrinkite į odą ir nusivalykite rankas popierine arba flaneline servetėle. Plauti rankų nereikia.

Pleiskanojanti oda bus elastinga ir minkšta, jei nakčiai rankas įtrinsite kiaušinio trynio ir medaus mišiniu.

Rankų odą minkština ramunėlių, šalavijų, liepžiedžių nuoviras. Karštą nuovirą supilkite į dubenėlį ir 10–15 minučių palaikykite jame rankas. Po to nušluostykite jas servetėle arba rankšluosčiu ir patepkite riebiu kremu. Taip pat galite rankas patrinti gabalėliu agurko arba sudrėkinti vandeniu, kuriame virė bulvės.

Jei šiurkšti alkūnių oda
Alkūnių oda dažnai sukietėja. Dėl suragėjimo oda tampa kieta ir susiraukšlėjusi. Kad taip neatsitiktų, kartą per savaitę atlikite nesudėtingas procedūras.
Jeigu surambėjo jūsų alkūnių oda, pasidarykite gydomųjų žolių vonelę. Į negilią vonelę ar dubenėlį įpilkite iš anksto paruošto ramunėlių, šalavijų, mėtų, beržų ir kraujažolių nuoviro (1 valgomasis šaukštas litrui vandens).

Galite pasidaryti ir tokią vonelę:
1 litrui karšto vandens reikės įdėti 50 gramų geriamosios sodos, truputį muilo drožlių arba muilo. Taip pat galite įpilti šampūno ir įdėti žolių.
Alkūnes panardinkite į indą su vandeniu ir palaikykite 10–15 minučių, po to sukamaisiais judesiais jas švelniai patrinkite pemza arba šepetėliu. Prieš merkdami alkūnes į vonelę, galite jas patepti maitinamuoju kremu. Po vonelės alkūnes nudžiovinkite rankšluosčiu ir patepkite maitinamuoju kremu. Procedūrą kartokite kuo dažniau, nes oda suminkštėja ne iš karto.

Jeigu rankos paraudusios
Dažniausiai rankos parausta nuo šalčio arba dėl blogos kraujotakos. Taip atsitikus, rankas turite kruopščiai prižiūrėti ir saugoti nuo šalčio. Nusiplovę rankas šiltu vandeniu su muilu, gerai jas nušluostykite, patepkite kremu ir užsimaukite pirštines. Kremą tepkite išilginiais judesiais, pirma vieną, o paskui kitą ranką. Kartkarčiais darykite rankų masažą ir druskos voneles, pamirkykite jas bulvių nuovire. Labai tinka saliero nuoviro vonelės (vidutinio dydžio salierą 1/2 valandos virkite 1 litre vandens). Naudinga pakišti rankas pakaitomis tai po karštu, tai po šaltu vandeniu. Geriausia nešioti šiltas, orui pralaidžias vilnones pirštines.

Jeigu rankos prakaituoja
Jeigu rankos pernelyg prakaituoja, jums padės baltojo gluosnio žievės nuoviras. 2 arbatinius šaukštelius susmulkintos baltojo gluosnio žievės miltelių užplikykite 4 stiklinėmis verdančio vandens ir leiskite nusistovėti. Nuovirui truputį ataušus, pasidarykite vonelę.

Galite pasidaryti ir tokią vonelę:
50 gramų susmulkintos ąžuolo žievės užpilkite litru karšto vandens, virkite 30 minučių. Nukoškite ir skieskite vandeniu, kol įgis tamsaus alaus spalvą. Rankų prakaitavimą mažina kraujažolės ir šalavijo nuovirai.
Po vonelės delnus sausai nusišluostykite ir papudruokite talko ir boro rūgšties (lygiomis dalimis) mišiniu.

Galite pamėginti valgomosios druskos (1 arbatinis šaukštelis litrui vandens) arba acto (1 valgomasis šaukštas litrui vandens) voneles. Vanduo turi būti šiltas. Rankas jame laikykite 5–10 minučių.


"Infozona"
   

Susijusios įmonės

Kokybiškos grožio paslaugos Londone, atliekamos patyrusios mėdikės: hialurono užpildai, lūpų bei veido linijų korekcija, botox injekcijos ir kt.

 

 

...

Didžiuojamės galėdami pasiūlyti jums geriausias ilgalaikio makiažo paslaugas, kurios padės pabrėžti jūsų natūralų grožį!...

Kviečiame esamus ir būsimus grožio specialistus į mokymus, kuriuos baigus gausite CPD akredituotus sertifikatus! Taip pat esame oficialūs lietuviškos kosmetikos ODA atstovai JK.

...