Veido ir kaklo odos priežiūra (2008-05-16)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Ant veido ir kaklo odos nusėdusios dulkės ir kitokie nešvarumai užkemša poras, sutrikdo fiziologines funkcijas ir ląstelių atsinaujinimą. Iš teršalų, suragėjusių ląstelių, riebalų ir prakaito susiformuoja paviršinis sluoksnis, kuriame pradeda daugintis mikrobai, dar labiau kenkiantys odai. Norint to išvengti, veido ir kaklo odą reikia reguliariai valyti.

Yra daug valymo metodų, iš kurių galima pasirinkti tinkamiausią. Geriausia odą nuvalyti 1–1,5 valandos prieš miegą ir patepti maitinamuoju kremu. Valymui tinka tirpsmo, virintas arba suminkštintas (į 1 l vandens įberiama 1/2 arbatinio šaukštelio boro rūgšties arba 1/4 šaukštelio geriamosios sodos) vanduo. Galima vandenį pasūdyti valgomąja druska (į 1/2 l vandens – 1 arbatinis šaukštelis druskos) arba parūgštinti citrinos sultimis (į 1/2 l vandens – 1–3 arbatiniai šaukšteliai sulčių) ar rūgštimi (ant šaukštelio galiuko).

Nerekomenduojama veidą trinti odekolonu, kuriame yra daugiau negu 3–5 proc. eterinio aliejaus – jis dirgina odą. Odos priežiūros priemones reikia rinktis priklausomai nuo metų laiko ir odos tipo. Nuvalytą ir nupraustą odą reikia nušluostyti ir dar truputį drėgną patepti maitinamuoju kremu. Po keleto minučių nesusigėrusio kremo likučius reikia nuvalyti servetėle.
Odos valymui galima naudoti ir specialias priemones.

Veido valymas muilu
Tai paprasčiausias prausimasis. Tačiau svarbu praustis teisingai. Vanduo ir muilas sausina odą. Muile esantys šarmai pakeičia jos reakciją ir susilpnina apsaugą. Dažnai prausiantis su muilu, oda gali prarasti elastingumą ir anksti susiraukšlėti. Todėl net riebią odą rekomenduojama su muilu plauti tik 1 kartą per dieną, geriausia vakare, 1–1,5 valandos prieš miegą. Jeigu oda labai jautri, prieš prausiantis reikia ją patepti kremu, grietine arba augaliniu aliejumi. Dar geriau būtų juos sumaišyti su kiaušinio tryniu ir pienu.

Nupraustą veidą reikia nušluostyti ir dar truputį drėgną patepti maitinamuoju kremu. Po 3–5 minučių kremo likučius reikia nuvalyti popierine servetėle.

Priklausomai nuo metų laiko ir odos tipo, kartais vietoje muilo reikia naudoti specialų kremą.

Valymas augaliniu aliejumi
Tai pats paprasčiausias, populiariausias ir naudingiausias vakarinis odos valymo būdas, ypač rekomenduojamas šaltuoju metų periodu. Valymui naudojami alyvuogių, kukurūzų, linų, migdolų, saulėgrąžų, persikų ar riešutų aliejai. 1–2 arbatiniai šaukšteliai aliejaus supilami į porcelianinį indelį ir 1–2 minutes pakaitinami vandens vonelėje. Vatos tamponėlis pavilgomas šiltu aliejumi ir juo trinama oda. Po to oda gausiai vilgoma aliejumi: pradedama nuo kaklo apačios ir baigiama kakta. Vilgoma nuo viršutinio voko vidinės pusės smilkinio link ir apatinio voko vidinės pusės link. Po to nuvalomi ir suvilgomi aliejumi antakiai bei lūpos. Po 2–3 minučių aliejus nuvalomas vata, iš pradžių suvilgyta losjonu, o po to vandens ir vaisių (obuolių, apelsinų, citrinų) sulčių mišiniu.

Valymas rūgpieniu
Šis valymo būdas labiau rekomenduojamas pavasarį ir vasarą, kai gali atsirasti strazdanų. Rūgpienis odą balina ir minkština. Beje, odos valymui galima naudoti ne tik rūgpienį, bet ir kefyrą ar grietinę. Riebiai odai rekomenduojami rūgštesni pieno produktai, sausai – ne tokie rūgštūs. Nuvalytas veidas nuprausiamas išrūgomis, kurios ypač gerai veikia riebią odą.

Valoma paprastai: vatos tamponėlis pavilgomas rūgpieniu ir juo trinama oda. Iš pradžių vilgoma negausiai, po to – gausiau. Baigus procedūrą oda nuvaloma sausu vatos tamponu ir tuoj pat patepama maitinamuoju kremu. Galima tamponą suvilgyti losjonu arba vandeniu. Jeigu oda riebi, galima palikti suvilgytą rūgpieniu iki ryto. Džiūdamas rūgpienis suformuoja plėvelę, kuri susiaurina odos poras. Šiuo atveju maitinamuoju kremu patepami tik vokai ir paakiai.

Valymas kiaušinio tryniu
Kiaušinių tryniais paprastai valoma riebi oda: 1 trynys sumaišomas su 1–2 arbatiniais šaukšteliais greipfruto arba citrinos sulčių ir šiuo mišiniu 2–3 kartus patrinama veido bei kaklo oda: kiekvieną kartą sunaudojama vis daugiau mišinio. 2–3 minutes palaukus, oda nuvaloma sudrėkintu vatos tamponu ir dar drėgna patepama augaliniu aliejumi arba maitinamuoju kremu.

Valymas majonezu
Bet kuriuo metų laiku naudinga odą valyti majonezu, sumaišytu su kiaušinio tryniu, aliejumi ir grietine. Nesunaudotas mišinys laikomas šaldytuve. Jo gali užtekti 3–4 kartams. Valant odą šiuo būdu, rekomenduojama kartkartėmis daryti 2–3 savaičių pertraukas.

Valymas sėlenomis ir juodos duonos minkštimu
Šis valymo būdas tinka visų tipų odai. Viena stiklinė avižų dribsnių sumalama mėsmale (jeigu ant veido yra juodų taškelių – kamedonų, rekomenduojama sumaišyti su 1 arbatiniu šaukšteliu geriamosios sodos) ir laikoma sandariai uždengtame stikliniame inde. Prieš valymą miltai sumaišomi su vandeniu ir gauta mase ištrinamas sudrėkintas veidas. Truputį palaukus jis kruopščiai nuplaunamas vandeniu. Jeigu oda riebi, pirmiau nuplaunama šiltu, o po to šaltu vandeniu.
Panašiai valoma ir juodos duonos minkštimu. Reguliariai atliekant šias procedūras, oda pasidaro švari ir švelni.

Valymas muilo kremu
Muilo kremas rekomenduojamas išsiplėtus odos poroms.
Gabalėlis tualetinio muilo sutarkuojamas, užpilamas karštu vandeniu ir 15 minučių palaikomas šilto vandens vonelėje. Po to maišant įpilama 50 g glicerino, 250 g muilo spirito, 250 g vandens, 50 g kamparo spirito ir 20 g 3 proc. vandenilio peroksido. Po paros kremas dar kartą kruopščiai išmaišomas ir laikomas sandariai uždengtame inde. Šiuo kremu prieš valymą patrinamos tik pažeistos odos vietos. Iš pradžių išsiplėtusios poros patepamos 3 proc. vandenilio peroksidu, po to nuplaunamos tualetiniu muilu ir įtrinamos muilo kremu, saugant, kad jis nepatektų ant sveikos odos. Pirmą kartą veidas nuplaunamas po 1–2 minučių, vėliau procedūra pamažu ilginama. Pripratinus odą prie muilo kremo, valoma 1–3 kartus per savaitę: retsykiais daroma 2–3 savaičių pertrauka. Jei oda įsijautrina, procedūros retinamos ir trumpinamos.

Garų vonelės išvalo ir atjaunina
Garinimas efektyviai padeda pasišalinti riebalams ir nešvarumams, pagerina kraujotaką ir riebalinių bei prakaito liaukų veiklą. Oda suminkštėja, pasidaro elastingesnė ir lygesnė. Tokios valymo procedūros ją atjaunina. Beje, jau Avicena žinojo, kad garų vonelė yra puiki higienos priemonė.
Toks valymas ypač naudingas spuoguotai odai, nes drėgna šiluma padeda atsiverti poroms. Įšilusią ir išmirkusią odą geriau veikia kremai ir kaukės. Drėgna šiluma per odos receptorius palankiai veikia ir centrinę nervų sistemą.

Kaip daromos garų vonelės
Iš pradžių oda kruopščiai nuplaunama. Po to sausa oda patepama kremu, riebi pamuilinama kosmetiniu muilu, o mišri, linkusi į dermatozę, sudrėkinama ir tik tada patepama kremu.
Neturint specialaus garintuvo, naudojamas paprasčiausias puodas. Įpylus į jį karšto vandens, galva užgobiama rankšluosčiu ir pagarinamas veidas. Jis laikomas mažiausiai 20 cm atstumu nuo vandens. Laikant arčiau, karšti garai gali nudeginti arba per daug išplėsti kapiliarus ir pakenkti odai. Prieš garinant reikia užsimerkti ir paslėpti plaukus.

Sausa oda garinama tik 5 minutes 1 kartą per 3 mėnesius, normali – ne ilgiau kaip 15 minučių 1 kartą per mėnesį, riebi – ne ilgiau kaip 20 minučių 1–2 kartus per savaitę.

Galima naudoti vaistažolių – ramunėlių, medetkų, ugniažolės – nuovirus. Riebiai odai reikalingas 1 valgomasis šaukštas nuoviro į stiklinę vandens, o jautriai – 0,5 šaukšto. Sudirgusią odą gali nuraminti garų vonelės su liepžiedžių, ramunėlių arba lakišiaus nuovirais.
Po garinimo procedūros įkaitusiam veidui gali pakenkti šaltas vanduo ir skersvėjis. Todėl jis nuplaunamas šiltu vandeniu ir sausai nušluostomas. Jeigu oda riebi arba mišri, uždedama poras siaurinanti kaukė. Jei sausa, pirmiausia patepama kremu, o po 15–20 minučių nuplaunama šaltu vandeniu.

Garinti veidą nerekomenduojama sergant hipertenzija, bronchine astma, širdies bei kraujagyslių ligomis, dermatoze, padidėjus veido plaukuotumui.

Odą valyti galima vaisiais ir daržovėmis. Tinka obuoliai, vynuogės, pomidorai, apelsinai. Naudinga paprasčiausiai patrinti veidą arba dėti kaukes.

"Infozonos" informacija
   

Susijusios įmonės

Kokybiškos grožio paslaugos Londone, atliekamos patyrusios mėdikės: hialurono užpildai, lūpų bei veido linijų korekcija, botox injekcijos ir kt.

 

 

...

Didžiuojamės galėdami pasiūlyti jums geriausias ilgalaikio makiažo paslaugas, kurios padės pabrėžti jūsų natūralų grožį!...

Kviečiame esamus ir būsimus grožio specialistus į mokymus, kuriuos baigus gausite CPD akredituotus sertifikatus! Taip pat esame oficialūs lietuviškos kosmetikos ODA atstovai JK.

...