Aštrių pojūčių „Thorpe“ parkas (2007-11-08)

Visai netoli Londono, greta „Heathrow“ oro uosto, yra įsikūręs „Thorpe“ pramogų ir atrakcionų parkas. Kasdien čia suvažiuoja šimtai tūkstančių žmonių. Paaugliai, suaugusieji ir vaikai – kiekvienas iš jų čia ras būdų, kaip turiningai praleisti laisvalaikį.

„Thorpe“ parkas gerai žinomas ne tik Anglijoje, bet ir už jos. Kai kurie iš jame esančių atrakcionų papuola į pasaulio geriausių atrakcionų dešimtuką. Taigi nieko nuostabaus, kad į šį parką nuolatos plūsta minios lankytojų. Neapsirikite, šis parkas nėra skirtas tik vaikams, jame atrakcijų užteks ir suaugusiesiems. Ypač tiems, kurie yra ištroškę aštrių pojūčių ir pasiilgę adrenalino proveržio.

Būkime praktiški
Pramogos Anglijoje gana brangios, todėl prieš vykdami į „Thorpe“ parką nusiteikite čia šiek tiek paišlaidauti. Norintiems nors šiek tiek sutaupyti derėtų bilietus įsigyti iš anksto internetu. Paprastai suaugusiam asmeniui įėjimas į parką kainuoja 32 svarus, o perkant internetu – apie 20 svarų. Beje, netgi už parko žemėlapį čia reikia mokėti. Tiesa, jo kaina – vos 50 pensų, tačiau lygiai tokį pat žemėlapį galima visiškai nemokamai parsisiųsti ir iš interneto.

Nuvykus į „Thorpe“, jus pasitiks milžiniškos žmonių eilės – ne tik statant automobilį vietinėje nemokamoje stovėjimo aikštelėje, bet ir prie bilietų kasų, prie įėjimo į parką ar net prie pačių atrakcionų. Taigi nusiteikite būti kantrūs. Gera žinia ta, kad eilėse neteks stovėti visą dieną – jos juda pakankamai greitai.
Beje, dar vienas patarimas praktiškiems mūsų tautiečiams. Prie įėjimo į parką yra pardavinėjamos raudonos plastmasinės gertuvės su „Coca-Cola“ logotipais. Sumokėję už vieną iš jų 5 svarus, galėsite parke visą dieną mėgautis nemokamais gėrimais: „Sprite“, „Coke“, „Fanta“ arba „Pepsi“. „Thorpe“ parko teritorijoje esančiuose užkandžių ir gėrimų kioskuose parodžius gertuvės pirkimo kvitą, ji bus nemokamai pripildyta jūsų pasirinkto gėrimo – ir taip visą dieną...

Į atrakcionus be batų ir be telefono
Ilgą laiką maniau, kad „Thorpe“ parkas bus labai panašus į prie Paryžiaus esantį „Disneylandą“, tačiau akivaizdžiai klydau. Apsilankius abiejuose šiuose parkuose, labai nesunku juos palyginti. Taigi mano išvada – „Disneylandas“ yra labiau vaikų pramogų parkas, o „Thorpe“ – adrenalino mėgėjų oazė. Taigi aštrių pojūčių pastarajame parke tikrai netrūksta. Tačiau prieš pradėdami mėginti atrakcionus, nepamirškite, kad daugelyje iš jų pageidaujama, jog lankytojai su savimi neturėtų jokių daiktų (nei raktų, nei piniginių, nei telefonų, nei fotoaparatų ir kt.).

Asmeninių daiktų saugojimui „Thorpe“ parke yra įrengtos mini saugojamos kameros. Daugelis iš jų, esančių lauke, yra nemokamos. Įmetę vieno svaro monetą, galite pasiimti raktą, kuris turi specialią apyrankę prisisegti prie rankos riešo. Atsiimdami savo daiktus iš saugojimo kameros, įkišę raktą atgal į spynelę, atsiimsite ir prieš tai įmestą svarą. Jei daiktus norėsite palikti patalpose esančiose saugojimo kamerose, teks už šią paslaugą sumokėti vieną svarą.

Pirmasis atrakcionas, kuriame apsilankėme, buvo „Rush“. Iš išorės primenantis milžiniškas sūpuokles, šis įrengimas atrodė mažiausiai „kenksmingas“ – jokių staigių vartaliojimų arba kabojimų žemyn galva. Tačiau pirmas įspūdis buvo klaidingas. Nors šis atrakcionas trunka nepilną minutę – vos 10 išsiūbavimų (aukštyn – žemyn) – jau po antro pakilimo į orą pradedi suvokti, kad tai ne juokas.
Sūpynėms leidžiantis iš milžiniško aukščio žemyn, kiekvienas sėdintis šiame atrakcione pasijunta tarsi pakibęs ore – krėslo ir apsauginio žiedo nebejauti, kojos ir rankos makaluojasi, o į veidą pradeda sparčiai artėti žemė. Beje, prieš sėdant į šias sūpynes, iš pramogautojų surenkami visi atviri batai (šlepetės, sandalai ir pan.), kurie sudedami į greta esančias dėžes. Čia paliktus batus galima atsiimti tik po „paskraidymo“ seanso.

Atrakcionai nebijantiems sušlapti
Ne ką mažiau įspūdingesni buvo ir kiti atrakcionai. „Thorpe“ parke yra išties didelis pasirinkimas amerikietiškųjų kalnelių mėgėjams. Čia jie paprastai vadinami „roller-coaster“. Vienas iš jų – „Stealth“ iškelia pramogautojus į maždaug 65 metrų aukštį (205 pėdos). Šis atrakcionas yra įrašytas į geriausių pasaulio atrakcionų dešimtuką.

„Thorpe“ parke yra nemažai ir vandens atrakcionų. Karštą dieną tai tikra palaima. Pasirinkimo galimybės didelės – galima kanadietiškais iš medžio skobtais laiveliais plaukti upe, guminėmis valtimis leistis nuo kaskadų ir aplankyti skęstantį miestą, kurį nuolatos užlieja milžiniška vandens banga. Po tokių atrakcijų dažniausiai visi lankytojai būna šlaput šlaputėliai, tačiau norintiems greitai išdžiūti neturėtų kilti daug problemų. Prie vandens atrakcionų yra įrengti džiovinimosi kambarėliai. Tačiau už kelias minutes pučiamo karšto oro jums teks sumokėti net kelis svarus.

Dar viena atrakcija „Thorpe“ parke – 4D kino teatras. Paprastai jame yra rodomas nuotaikingas filmas apie piratus. Jis trunka apie 20 minučių. Specialūs akiniai, kuriuos reikia mūvėti seanso metu, suteikia galimybę pasinerti į stebuklingą pasaulį, kuriame vaizdo, garso ir įvairiausių pojūčių dermė nustebins ne vieną visko mačiusį asmenį.