Atsargiai, nepasiklyskite – Hamptono rūmai ir sodai (2005-10-29)

Jungtinė Karalystė oficialiai iki šiol tebėra valdoma karalių ir karalienių. Šiandien dabartinė karalienė Elizabeta II nesikiša į politinį savo šalies ir pasaulio gyvenimą, o paprasti žmonės gali pasivaikščioti po kadaise tik karaliams skirtus rūmus, dvarus ir parkus. Ši kartą trumpai papasakosime apie Hamptono rūmus, kuriuose gyveno daugelis Jungtinės Karalystės valdovų.

Vakarinėje Londono pašonėje stovintys Hamptono rūmai vilioja turistus ne tik prabangiai išpuoštomis, karalių gyvenimui pritaikytomis menėmis, bet ir puikiais sodais ar iš gyvatvorės sukurtu labirintu.
Rūmų viduje lankytojai iš arti gali susipažinti su įvairių epochų karalių gyvenimu. Didžiausi smalsuoliai gali net užsukti į karališkąjį tualetą ar miegamąjį ir pasiskaityti įvairiausių pikantiškų istorijų.
500 metų senumo Hamptono sodai yra keliolikos kartų sodininkų kruopštaus darbo rezultatas. Daugelį lankytojų traukia 1702 metais pasodintas labirintas iš gyvų medžių. Juokaujama, kad „The Maze“ vardu vadinamo labirinto viduje galima sutikti jau praradusių viltį kada nors iš jo išeiti žmonių.
Aprašyti visus Hamptono rūmus prireiktų storos knygos. Todėl siūlome patiems į juos nuvažiuoti ir šauniai praleisti laisvalaikį.

Bilietų kainos: pilnas – 12 svarų suaugusiems, 7,8 svaro vaikams, 9 svarai studentams; tik sodai – 4 svarai suaugusiems, 2 svarai vaikams, 3 svarai studentams
Vieta: Hampton Court Palace, East Molesey, Surrey KT8 9AU
Artimiausia stotis – “Hampton Court Stattion” (6 Londono transporto zona, traukiniai iš „Waterloo“ stoties)
Daugiau apie rūmus: http://www.hrp.org.uk/webcode/hampton_home.asp