Kas geriau – autobusas, traukinys ar lėktuvas? (atnaujinta 2014-07-21) (2007-04-02)

Gyvenant Didžiojoje Britanijoje, verta pamatyti šios šalies lankytinas vietas. Tikriausiai ne kartą svajojote nuvykti į Škotiją, Airiją ar tiesiog pasižvalgyti po Londono apylinkes. Viešojo transporto sistema šalyje išvystyta puikiai - keliauti galima autobusu, traukiniu, lėktuvu. Tačiau kuri susisiekimo priemonė yra geriausia?

Keliaujant iš Anglijos į Škotiją, Airiją ar Velsą, tenka įveikti ne vieną šimtą mylių. Išvyka iš vieno Anglijos miesto į kitą gali užtrukti ne vieną valandą. Visi žinome, kad teoriškai kelionė autobusu yra pigiausia. Tačiau visuomet tenka susimąstyti, ar turėsime pakankamai laiko ir kantrybės beveik pusę paros praleisti važiuojančiame autobuse. Tuomet tenka ieškoti kitų keliavimo alternatyvų. Kelionė traukiniu trunka gerokai trumpiau nei autobusu. Tačiau visi puikiai žinome, kad važiavimas traukiniu Didžiojoje Britanijoje yra gana brangus malonumas. Panaši nuomonė yra susidariusi ir apie keliavimą lėktuvu. Tačiau kaip yra iš tikrųjų?

Pastaruoju metu vis dažniau prabylama, kad keliavimas traukiniais yra vienas iš brangiausių susisiekimo būdų. Žinoma, geležinkelio tinklalapiuose mirga pigių bilietų reklamos. Tačiau nusipirkti pigų traukinio bilietą beveik neįmanoma.

Vis dar galvojate, kad kelionė autobusu gali būti pigiausia išeitis? Tikrai ne! Pamiršote, kad Didžiojoje Britanijoje gana neblogai išvystytas susisiekimas lėktuvais. Tiesa, airių pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ siūlo ne itin daug maršrutų šalies viduje, tačiau pasirinkti yra iš ko – galima keliauti į Korką, Dubliną ir Glazgą. Šiek tiek daugiau maršrutų siūlo „EasyJet“ pigių skrydžių avialinijos. Jos gali nuskraidinti ir į Birmingemą, Mančesterį, Ekseterį, Belfastą, Edinburgą ar net Niukaslį.

Daugelio skrydžių kainos, jei bilietai užsisakomi iš anksto, yra ganėtinai žemos. Kad būtų aiškiau, sudarėme keturių maršrutų lentelę. Joje lyginame keliavimą autobusu, traukiniu ir lėktuvu. Lentelėje pateikiame ne tik bilietų kainas, bet ir nurodome kelionės trukmę.

Lėktuvas / Traukinys/ Autobusas
Birmingemas – Edinburgas
Kelionės laikas 1 val. 10 min. / 4 val. 7 min. / 8–11 val.
Mažiausia kaina 40£ („Flybe“) /46£ („National Rail“)/ 10£ („Megabus“)

Mančesteris – Ekseteris
Kelionės laikas 1 val. 5 min. / 4 val. 13 min. / 8–10 val.
Mažiausia kaina 62£ („Flybe“) / 55,60£ („National Rail“)/ 12£ („Megabus“)

Londonas – Glazgas
Kelionės laikas 1 val. 15 min. / 5 val. 34 min / 9 val. 15 min.
Mažiausia kaina 33£ („Easyjet“) / 76,50£ („National Rail“)/ 9£ („Megabus“)

Londonas – Dublinas
Kelionės laikas 1val. 20 min. / 7 val. 10 min. / 13 val. 15 min.
Mažiausia kaina 20£ („Ryanair“) / 43£ („National Rail“)/ 18£ („Megabus“)

Londonas - Kardifas
Kelionės laikas - / 2 val. 1 min. / 3 val. 30 min.
Mažiausia kaina - / 18,30£ („National Rail“)/ 5£ („Megabus“)

Lyginant kelionę autobusu, traukiniu ir lėktuvu, buvo pasirinktas tas pats kelionės laikas – planuojant ją iš anksto (prieš beveik du mėnesius). Lyginant laiko sąnaudas ir bilietų kainas, matyti, kad kelionė lėktuvu yra trumpiausia ir pigesnė nei kelionė traukiniu. Pigiausios kelionės yra autobusais, bet kelionės laikas yra beveik 10 kartų ilgesnis nei kelionės lėktuvu ir dvigubai ilgesnis nei kelionės traukiniu.

Tiesa, verta atkreipti dėmesį į tai, kad keliaujant lėktuvu šalies viduje, nėra labai didelis maršrutų pasirinkimas. Kartais geležinkelio ir autobusų kompanijos gali pasiūlyti kur kas daugiau maršrutų šalies viduje.

Tęsiant pigesnių bilietų temą, derėtų prisiminti, kad be galo svarbu, kada užsisakomas bilietas. Aišku, kainos visuomet būna didesnės prieš didžiąsias šventes. Be to, jei bilietus ketinate įsigyti paskutinę minutę, tuomet kelionės kaina bus didesnė, nesvarbu, ar keliausite lėktuvu, autobusu ar traukiniu. Ir dar, jei norite pigesnio bilieto, reikėtų jį užsisakyti internetu.

Tie, kurie visgi labiau linkę keliauti autobusu, turėtų nepamiršti, kad ne vien tik „National Express“ gali pasiūlyti daugybę maršrutų šalies viduje. Ar kada teko girdėti apie „MegaBus“ autobusų kompaniją? Kaip matote iš maršrutų palyginimų lentelės, kelionės „Megabus“ autobusais yra pigiausios. Naudojantis jos paslaugomis, kelionė į Liverpulį pirmyn ir atgal kainuotų vos 10 svarų. O jei pasirinktumėte tą patį maršrutą su „National Express“ kompanija, tektų mokėti virš 23 svarų. Beje, verta paminėti, kad dauguma kelionių su „MegaBus“ kainuoja iki 10 svarų. „Megabus“ siūlo pigias keliones į Europos miestus: Paryžių, Amsterdamą, Briuselį ir kitus. Užsisakius iš anksčiau, kelionė į vieną pusę gali kainuoti vos 8£.

Ar vis dar manote, kad keliauti po Didžiąją Britaniją yra brangu? Taigi jei planuosite savo išvyką iš anksto ir žinosite, kurį keliavimo būdą ir kompaniją reikėtų pasirinkti, sutaupysite ne tik pinigus, bet ir savo laiką.

Nuorodos:
Autobusų kompanijos:
„MegaBus“ – http://www.megabus.com
„Terravision“ – http://www.terravision.eu
„National Express“ – http://www.nationalexpress.com

Traukiniai:
„National Rail“ – http://www.nationalrail.co.uk

Pigių lėktuvų skrydžių kompanijos:
„Ryanair“– http://www.ryanair.com
„EasyJet“ – http://www.easyjet.com

Skrydžių kainas palyginti ir užsisakyti bilietus galima http://skyscanner.net

   

Susiję raktiniai žodžiai: Kelionės Anglijoje, Kelionių kainos, Pigūs bilietai