Kur renkasi šiuolaikiniai vampyrai... (2007-01-17)

Tie, kurie mano, kad vampyrai neegzistuoja, labai apsirinka. Šių laikų moderniame pasaulyje pasitaiko visko. Taigi nenustebkite, nes šįsyk kalbėsime apie tikrus vampyrus, kurie gyvena visai šalia mūsų. Netikite?! Įsitikinkite tuo patys, užsukę į vampyrų susitikimus Londone.

Nuo senų laikų sklando daugybė legendų apie vampyrus. Senovės Babilono, Egipto folklore ir sanskrito raštuose užsimenama apie kraują geriančias dvasias. Dažniausiai tai buvo moteriškos lyties demonai. XVII amžiuje vampyrų „epidemija“ pasiekė Europą. Rašytiniuose šaltiniuose minima, kad viena rumunų šeima sudegino mirusio giminaičio širdį, nes nenorėjo, kad jis taptų vampyru.

Literatūroje gausu įvairiausių patarimų, kaip apsisaugoti nuo vampyrų. Daugelis iš jų skamba gana keistai ir net šiurpokai. XIX amžiuje numirėlių, kuriuos įtardavo esant vampyrus, širdis perverdavo metaliniais strypais. Be to, lavonams perkirsdavo kelio sausgysles, kad šie negalėtų atsikelti iš kapo. O kartais numirėliams būdavo nupjaunamos net galvos. Taip pat buvo manoma, kad nuo vampyrų gali apsaugoti laukinės rožės šakelė, česnakas arba gudobelė.

Šiais laikais vampyrai nebėra tokie populiarūs kaip anksčiau. Jų niekas nebebijo, be to, nebereikia jų saugotis. Geriausiu atveju vampyrai kartas nuo karto šmėsteli televizoriaus ekrane arba komiksų knygelėje. Tačiau nepaisant to, atrodo, kad Anglijoje vampyriška dvasia vis dar gyva. Kas įdomiausia, Londone galima rasti ne vieną, prijaučiantį vampyrams. Tiesa, naujos kartos vampyrai nelaiko savęs nemirtingomis būtybėmis, be to, jie nebijo dienos šviesos, česnako ar laukinės rožės. Taigi kas gi šie paslaptingieji? Tiesiog tai žmonės, kurie mėgaujasi gyvendami iliuzijų ir fantazijų pasaulyje. Juos žavi tamsa, juoda spalva ir visi atributai, susiję su mirtimi (pvz., karstai). Tačiau šiuolaikiniams vampyrams kraujo gėrimas nėra reikalingas. Tiesa, kartais organizuojamos masinės apeigos su krauju, tačiau akivaizdu, kad šiam reikalui yra naudojamas gyvūnų, o ne žmonių kraujas.

Londone jau kuris laikas egzistuoja vampyrų draugija (angl. „Vampyre Connexion“), kuri vienija tris pagrindines šio miesto vampyrų grupes. Ten renkasi įvairūs žmonės – skirtingo amžiaus, tautybių ir profesijų, bet juos visus vienija vampyriškoji misterija. Daugelis tai įvardija kaip galimybę pabėgti nuo rutinos, be to, kai kuriuos tiesiog traukia paslaptingi tamsūs apdarai ir aksesuarai. Daugelis šiuolaikinių vampyrų plaukus dažo juodai.

Kalbant apie vampyrišką misteriją, derėtų užsiminti apie dar vieną faktą. Kai kurie šių draugijų nariai save priskiria energetiniams vampyrams. Tiesa, bendraudami su jais net nepajusite, kaip pasisavinama jūsų energija. Be to, nereikia bijoti, šis energijos „siurbimas“ nė vienam neturėtų sukelti nemalonių pojūčių ar nepatogumų.

Taigi kur renkasi šiuolaikiniai vampyrai? Galbūt nusivilsite, tačiau kapinės nėra jų susibūrimo vieta. Modernūs vampyrai renkasi šiuolaikines susitikimų vietas, kurios atviros kiekvienam smalsuoliui. Tiesa, nepamirškite, kad ten einant, derėtų apsirengti juodai – dėl viso pikto...

Daugiau informacijos:
Ši grupė renkasi paskutinį mėnesio ketvirtadienį „Blue Posts“ baro viršuje, Newman Street (greta Oxford Street).

http://vampires.meet-up.com/120 Susitikimai vyksta Devonshire Arms, 33 Kentish Town Road, Camden. Prisiregistravus tinklalapyje, bus pranešta apie susitikimų datą ir laiką.

http://www.revamped.co.uk (čia renkasi nemažai gotų muzikos gerbėjų). Grupė susitinka kas antrą mėnesio ketvirtadienį Ben Crouch Tavern, Wells Street (greta Oxford Street).

Pagal anglų spaudą parengė Modesta Karpaitė