Linksminkimės kartu su australais (2006-11-10)

Kam teko bendrauti su australais ar vadinamaisiais „kiviais“ (atvykėliais iš Naujosios Zelandijos), tikriausiai sutiks, kad šių tautų atstovai tikrai sugeba bendrauti ir linksmintis. Tuo mes įsitikinome, apsilankę keliose Australijos ir Naujosios Zelandijos išeivių pasilinksminimo vietose.

Tikriausiai daug kam teko girdėti apie „Red Back“ taverną Actone ir „Walk About“ užeigų tinklą. Kaip žinia, tiek „Red Back“, tiek „Walk About“ priklauso australams ir Naujosios Zelandijos išeiviams, kurių Londone išties nestinga.

Akivaizdu, kad kitataučiams nėra taip paprasta integruotis svetimoje šalyje, ypač kai susikerta skirtingos kultūros. Tačiau žinant australų ir Naujosios Zelandijos gyventojų išskirtinį sugebėjimą bendrauti ir linksmintis, belieka konstatuoti, kad šie atvykėliai iš užjūrio dažnai tampa jungiamąja grandimi tarp anglų ir kitų tautų atstovų, atvykusių ieškoti laimės Didžiojoje Britanijoje.

Ar kada teko matyti, kaip linksminasi australai ir jų kaimynai? Žinoma, vakaro metu laisvai liejasi alkoholis, o geros emocijos pasiekia kulminaciją, nes kengūrų krašto atstovai tikrai moka linksmintis. O jei norėtųsi kada nors tai patirti, apsilankykite „Red Back“ arba „Walk About“ užeigose. Ko gero tai vienintelės vietos, kur savo aprangai nereikėtų skirti per daug dėmesio. Kaip žinia, australai niekuomet neišsiskyrė geru skoniu, todėl nieko nuostabaus, kad didžioji lankytojų dalis „smart casual“ aprangą iškeitė į patogius kasdieninius drabužius. Tiesa, net ir karščiausią vakarą, nusprendus apsilankyti „Red Back“ tavernoje ar „Walk About“ užeigoje, nepatartina mūvėti atviro tipo batais – ant grindų besimėtančios sudužusių butelių šukės gali pridaryti nemažai bėdos.

Kalbant apie šias Australijos ir Naujosios Zelandijos išeivių pasilinksminimo vietas, derėtų paminėti, kad labiausiai ten būtų pamaloninti roko gerbėjai. Tiek „Red Back“, tiek „Walk About“ vakare skamba gyva roko muzika. Besisvečiuojantys muzikantai ne tik groja savo kūrybos dainas, bet ir perdainuoja hitus. Todėl nenustebkite, išgirdę visų pamėgtas „Nirvana“, „Queen“ ar „Guns n‘Roses“ dainas. Tiesa, nepamirškite, kad reikėtų šiek tiek pasisaugoti sausakimšoje aikštelėje. Kiekvienas, kuriam teko kada nors lankytis „Red Back“, žino, kas yra žmonių spūstis ir alaus dušas iš pro šalį besibraunančio įkaušusio jaunuolio bokalo. Tačiau nepaisant to, daugelis apsilankiusių „Red Back“ ar „Walk About“ liks maloniai nustebinti gana žemų gėrimų ir maisto kainų. Be to, tikrai verta atkreipti dėmesį į „Walk About“ valgiaraštį – jame atrasite ir egzotikos. Kodėl gi nepabandžius antilopės, kengūros, krokodilo kepsnio ar net salotų?

Nors „Red Back“ ir „Walk About“ užeigos priklauso australams ir „kiviams“, tačiau čia renkasi visas internacionalas – galima sutikti anglų, vokiečių, olandų, kinų ar net lietuvių.

Beje, vasaros metu kiekvieną sekmadienį „Red Back“ rengia nemokamus „barbekju“ – kiekvienas, 14–17 val. atėjęs į tavernos kiemelį, yra vaišinamas nemokamu maistu. O lapkričio 11 dieną „Red Back“ organizuoja šiek tiek pavėluotą atsisveikinimą su vasara. Šio renginio metu bus proga susipažinti su „hangi“ – tradiciniu maorių (Naujosios Zelandijos genties) „barbekju“.

Daugiau informacijos apie „Red Back“ ir „Walk About“ vykstančius renginius galima rasti: http://www.redbacktavern.com ir http://www.walkabout.eu.com tinklalapiuose.

Modesta Karpaitė