Savaitgalis prie Temzės žiočių (2007-04-02)

Šįkart papasakosime apie į rytus nuo Londono esančius miestus ir miestelius prie Temzės žiočių – Leigh-on-Sea, Southendą, Shoebury Nessą. Temzė įteka į Šiaurės jūrą tik už kelių dešimčių kilometrų nuo Londono, todėl pasiekti šias apylinkes viešuoju transportu ar automobiliu nėra nei sudėtinga, nei brangu. Taigi pradedame savo kelionę...

Hadleigho pilis ir Leigh-on-Sea uostas
Pirmoji mūsų stotelė – Hadleigho miestelis. Tiesa, šį ir toliau aprašomus miestus tiksliau būtų vadinti rajonais, nes kaimyninio miesto pradžią galima nuspėti tik iš kelio ženklų. Aiškios ribos, skiriančios vietoves, nėra. Hadleighas būtų niekuo neišsiskiriantis miestelis, jei ne vienas įspūdingas pastatas – apgriuvusi viduramžių pilis, nuo kurios atsiveria puikūs vaizdai į Temzės slėnį. Pasirodo, nereikia važiuoti šimtus kilometrų į šalies gilumą, norint rasti tikrų senovinių pilių.

Nuo Hadleigho kalno, kurio papėdėje guli dalis nuvirtusios pilies, apačioje matosi traukinio bėgiai. Jais, tik keletą metrų nuo kranto, važiuoja traukiniai iš Londono. Taigi traukiniu arba automobiliu galime pasiekti antrąjį savo kelionės tašką – senovinį Leigh-on-Sea miestelį, kuris yra už kelių kilometrų nuo Hadleigho.

Leigh-on-Sea nuo seno garsėja kaip žvejų miestelis, kuriame galima įsigyti šviežios žuvies ir jūros gėrybių. Tiesa, šio miestelio senamiestis tikriausiai yra vienas iš mažiausių visoje Didžiojoje Britanijoje. Jį sudaro viena pagrindinė gatvė ir takas prie kranto. Jei norite iš arti pajusti žvejų gyvenimą, atvažiuokite čia – netrukdomi galėsite pasivaikščioti tarp laivų ir kriauklių kalnų. Jei miestelyje lankysitės atoslūgio metu, galėsite pasigrožėti neįprastais lietuviui vaizdais – žvejų laiveliai ir jachtos stovi įsmigusios į dugną, o vanduo laikinai pasitraukęs už kelių kilometrų.

Southendas ir jo apylinkės
Pavalgę jūros gėrybių Leigh-on-Sea uoste, galite pratęsti savo kelionę toliau į rytus. Kitas sustojimas – Southendo kurorte. Apie jį būtų galima prirašyti ne vieną puslapį. Į Southendą pailsėti ir pasilinksminti Londono gyventojai važiuoja jau porą šimtų metų. Ir tam jie turi daugelį priežasčių. Šiame pajūrio kurorte stovi ilgiausias pasaulyje tiltas į jūrą, kurio galą galima pasiekti ant tilto kursuojančiu traukinuku. Miestas traukia lankytojus daugybe žaidimų aparatų klubų, kavinėmis ir gražiais paplūdimiais.

Jei jums nepatiks Southendo šurmulys, galite pavažiuoti dar toliau į rytus iki Thorpe Bayjaus arba Shoebury Nesso. Šiuos Southendo rajonus yra pamėgę neįprasto sporto mėgėjai. Jie čia su parašiutais ant specialių lentų plaukioja vandens paviršiumi. Jei lankysitės šiuose miesteliuose giedrą dieną, galėsite pasigrožėti ne tik ekstremalaus sporto mėgėjų triukais, bet ir kitame Temzės krante už dešimties kilometrų (nepamirškite, kad čia Temzė įteka į jūrą ir todėl yra ypač plati) esančiais milžiniškais vėjo jėgainių malūnais. Šį vaizdą paįvairina į Tilbury uostą plaukiantys laivai.

Pabandėme trumpai aprašyti Temzės žiočių šiaurinėje dalyje esančius miestelius. Tačiau pažinti ir gėrėtis šiomis apylinkėmis galima tik gyvai. Juolab, kad iki jų atvykti iš Londono reikia tik kelių dešimčių minučių. Automobiliu aprašytus miestelius pasieksite A13 keliu. Traukiniai į Leigh-on-Sea važiuoja iš Fenchurcho stoties (stoja West Hame, Barkinge, Upminsteryje), į Southendą – iš Funchurcho ir Liverpoolo stočių.

„Infozona“