Savaitgalis Vinčesteryje (2006-02-15)

Teigti, kad Anglijoje nėra nieko gražaus ar įdomaus, gali tik iš didžiųjų miestų priemiesčių kojos nekeliantis žmogus. Šioje šalyje yra tiek daug įdomių vietų, kad visas jas aplankyti tikriausiai neužtektų metų. Be abejo, kelionių ir naujų įspūdžių troškimą nuslopinti gali finansinės išlaidos ir laiko stoka. Tačiau puikiai praleisti kelias dienas už Londono ar kokio kito didelio miesto ribų galima ir be labai didelių išlaidų. Pavyzdžiui, kad ir nuvažiuoti į senąją Anglijos sostinę Vinčesterį.
Nedidelis Vinčesterio miestelis yra Hampšyro grafystėje. Nuo Londono iki jo – apie 150 km į pietvakarius. Vinčesteris garsėja savo viduramžių architektūra. Čia stovi didžiulė gotikinė katedra, pilies likučiai, prieš kelis šimtus metų statyti namai, seniausiai Anglijoje veikiantis koledžas. Viena iš labiausiai turistų lankomų vietų Vinčesteryje – Didžioji salė (Great Hall), kurioje šešis šimtmečius stovėjo legendomis apipintas apvalusis stalas. Teigiama, kad prie apvaliojo stalo sėdėdavo karalius Artūras ir 24 jo riteriai.

Tačiau Vinčesteris traukia lankytojus ne tik savo praeitimi, bet ir nuostabia gamta bei gražiais apylinkių kaimeliais, kuriuose namai vis dar dengti šiaudiniais stogais. Vos už kelių kilometrų nuo miesto centro prasideda ganyklos ir dirbamos žemės laukai. Ant kalvų ganosi karvės, avys, arkliai. Atrodo, kad gyvenimo tempas čia kur kas lėtesnis nei Londone. Prie pat Vinčesterio yra dvi didelės kalvos. Ant vienos iš jų – „Saint Gile’s“ kalvos yra įrengta miesto apžvalgos aikštelė. Nuo jos visas miesto senamiestis matosi lyg ant delno. Ant kitos – „Katherine Hill“ kalvos yra įrengtas laukinės gamtos rezervatas. Čia auga augalai, kurių žiedadulkėmis maitinasi ypač retos drugelių rūšys.

Vinčesteris turėtų patikti ramius pasivaikščiojimus mėgstantiems poilsiautojams. Pėsčiųjų takai driekiasi palei miestelį kertančio Itcheno upelio krantus, parkus, siauras senamiesčio gatveles. Nuo miesto centro link už kelių kilometrų stovinčios Šv. Kryžiaus prieglaudos (St. Cross Hospital) tęsiasi vietos gyventojų ir turistų pamėgtas pasivaikščiojimo takas per kadaise už miesto ribų buvusias pievas, kurios įkvėpė ne vieną menininką.

Kelionė automobiliu į Vinčesterį gali kainuoti apie 40 svarų. Nuvažiuoti į jį iš Londono labai paprasta – iš aplinkkelio M25 jungties nr. 12 (Junction 12) važiuokite keliu M3 iki jungties nr. 9 (Junction 9). Susisiekimas viešuoju transportu taip pat nėra sudėtingas. Iš Londono „Waterloo“ stoties į Vinčesterį važiuoja tiesioginiai traukiniai. Pigių autobusų kelionių kompanija „Megabus” siūlo kelionę į Vinčesterį ir atgal už 6–7 svarus.

Nakvynė Vinčesteryje taip pat nėra labai brangi. Pačiame mieste ar aplinkiniuose kaimuose nakvynė su pusryčiais (bed and breakfast) dviem kainuoja apie 40–60 svarų. Taigi kambarys porai naktų jums kainuos apie 100 svarų. Kaimų viešbutukus ypač rekomenduojame išsiilgusiems tikro kaimo ir gamtos.

Visa 2–3 dienų išvyka į Vinčesterį jums atsieis apie 250 svarų. Be abejo, galima išleisti ir žymiai daugiau, ir mažiau. Viskas priklauso nuo jūsų norų ir kišenės. Bet kuriuo atveju mes nuoširdžiai rekomenduojame praleisti savaitgalį ar bent vieną dieną senojoje Anglijos sostinėje.

Daugiau informacijos apie Vinčesterį rasite internetinėje svetainėje: www.visitwinchester.co.uk Šią svetainę prižiūri Vinčesterio turizmo centras, kuris jau keletą kartų išrinktas geriausiu turizmo centru Pietryčių Didžiojoje Britanijoje. Joje tikrai gausu informacijos apie lankytinas vietas, nakvynę, pramogas ir gyvenimą mieste. Svetainėje galima užsisakyti nemokamų lankstinukų.