Su „Oyster“ – patogiau (2006-11-23)

Dar visai neseniai „Oyster“ kortelė buvo naujiena, tačiau laikui bėgant, šis išankstinio atsiskaitymo už naudojimąsi viešuoju transportu būdas tapo itin populiarus tarp Londono gyventojų.

“Oyster” kortelės privalumai
„Oyster“ – tai išankstinio kelionės apmokėjimo kortelė. Ji ypač patogi šiuolaikiniam vartotojui. Ją galima naudoti kaip savaitinį ar mėnesinį metro ar autobuso bilietą. Tie, kurie rečiau važiuoja viešuoju transportu, „Oyster“ kortelę gali naudoti „pay as you go“ (liet. kiek moki, tiek važiuoji) būdu.

Priklausomai nuo vartotojo poreikių, „Oyster“ kortelė suteikia įvairias atsiskaitymo už naudojimąsi miesto transportu galimybes, pavyzdžiui, galima naudotis dviem apmokėjimo būdais tuo pat metu, o tai kartais būna neišvengiama, ypač jei jūsų savaitinis ar mėnesinis bilietas skirtas tik tam tikroms zonoms. Patekus į kitą miesto zoną, kurioje negalioja jūsų įsigytas savaitinis ar mėnesinis bilietas, tenka primokėti kelionės išlaidų skirtumą – tai galima padaryti ta pačia „Oyster“ kortele, iš anksto ją papildžius norima suma. Be to, ši plastikinė kortelė turi dar vieną privalumą – ji yra daugkartinio naudojimo, todėl pasibaigus pinigų kreditui, ją galima papildyti iš naujo, o pasibaigus savaitiniam ar mėnesiniam bilietui, galima jį atnaujinti.

Be to, derėtų paminėti, kad vienkartinės kelionės, apmokėtos „Oyster“ kortele, yra pigesnės. Tarkim, vienkartinis važiavimo autobusu bilietėlis ne piko metu kainuoja virš svaro, o jei atsiskaitoma „Oyster“ išankstinio apmokėjimo kortele, vienkartinis važiavimas autobusu ne piko metu kainuos vos 0,7 svaro.

Paprasčiau ir pigiau
„Oyster“ kortele atsiskaityti galima beveik visur – ji galioja metro, autobusuose, tramvajuose, DLR (lengvieji dokų traukiniai) ir daugelyje miesto traukinių. Dažniausiai prieš pradedant kelionę, užtenka šią kortelę pridėti prie „Oyster“ kortelės elektroninio skaitiklio.

„Oyster“ yra išties patogus būdas atsiskaityti už viešojo transporto paslaugas. Be to, jį nesunkiai galima pritaikyti pagal savo poreikius. Gyvenantiems ir dirbantiems 2–3 Londono zonoje visai paranku įsigyti 14 svarų kainuojantį „Oyster“ savaitinį bilietą – kelionė metro 2–3 Londono zonose ir kelionė autobusu ar tramvajumi bet kurioje miesto zonoje yra nemokama. Tokiu atveju, jei metro tektų kirsti 1 zoną, reikėtų primokėti 1,50 svaro, o įvažiuojant į 4, 5, 6 zonas, reikėtų primokėti tik 1 svarą. Taigi akivaizdu, kad naudojantis „Oyster“ kortele, kelionė Londono transportu bus pigesnė. Be to, nereikės stovėti eilėje prie bilietų kasos.

Nuolaidos į lankytinas vietas ir renginius
Beje, šiuo metu vykdoma „2 už 1“ akcija (angl. „2 for 1“ deals). Jos metu visi, besinaudojantys „Oyster“ kortele, gali apsilankyti tam tikruose koncertuose, šou, parodose ir teatre su nuolaida. Tiems, kuriems dar neteko keltis didžiuoju Londono apžvalgos ratu (angl. „London Eye“), derėtų pasinaudoti gera proga – iki gruodžio 17 dienos, pateikus „Oyster“ kortelę, dviem žmonėms pasikėlimas „Londono akimi“ kainuoja vos 13,50 svaro. O norintiems pamatyti baletą „Spragtukas“ gruodžio 12–24 dienomis du bilietai kainuos 35 svarus.

Daugiau informacijos: http://www.tfl.gov.uk/tfl/fares-tickets/oyster/general.asp