Vokietijos miestai Frankfurtas ir Mainas - Anglija.lt
 

Vokietijos miestai Frankfurtas ir Mainas (2006-10-02)

Kai kelionių lėktuvais kainos taip sparčiai mažėja, galima tuo pasinaudoti ir aplankyti įvairiausius kraštus. Tačiau jei išsiruošite savaitgaliui, žinoma, patogesni bus artimesni maršrutai. Taigi pakeliaukime po Europą. Artėjant garsiajam alaus festivaliui „Oktoberfest“, kuris tęsiasi net porą spalio savaičių įvairiuose Vokietijos miestuose, verta susipažinti bent su dalele šio krašto. „British Airways“ bilietas į abi puses iš Londono į Frankfurtą kainuoja tik apie 70 svarų žmogui.

Frankfurtas prie Maino
Jei Frankfurtą prie Maino (vok. Frankfurt am Main) reikėtų apibūdinti trumpai, sakyčiau, kad šis miestas labai panašus į Londono „City“ rajoną. Iš tikrųjų Frankfurtas prie Maino gali girtis esantis didžiausiu finansiniu centru Europos žemyne (neįskaitant Britanijos salų). Miesto pavadinimo dalis „prie Maino“ atsirado dėl to, kad jis įsikūręs prie Maino upės. Išskirti reikia, nes yra dar kitas Frankfurtas – prie Oderio upės. Tai penktas pagal dydį Vokietijos miestas – jame gyvena apie 660 tūkst. žmonių. Vokiečiai teigia, kad Frankfurtas yra turtingiausias miestas Europos Sąjungoje – čia pat įsikūręs Europos Centrinis Bankas ir Frankfurto birža.

Frankfurtas buvo labai svarbus Vokietijos istorinis politinis centras. Nuo 855 iki 1792 metų jame buvo renkami Šventosios Romos Imperijos imperatoriai vokiečių žemėms. Vėliau, po 1848–1849 metų revoliucijos, čia įsikūrė pirmasis demokratiškai išrinktas Vokietijos parlamentas.

Trys pagrindiniai Frankfurto ekonomikos „ramsčiai“ buvo ir tebėra finansai, transportas ir prekyba (mugės). Frankfurto transporto sistema yra puikiai išvystyta –mieste važiuoja metro (kurie gali nuvežti net į netolimą užmiestį), tramvajai ir autobusai. Oro uostas – vienas iš svarbiausių tarptautinių uostų, vertinamas kaip vienas iš pasaulio „Top 10“.

Frankfurte yra net vienuolika dangoraižių, pagal šį kriterijų miestas yra antras Europoje po Paryžiaus, kuriame jų yra dvylika. Šiame mieste yra nemažai lankytinų muziejų, pavyzdžiui, gamtos istorijos, miesto istorijos ir kt., taip pat didelis botanikos sodas. Tačiau jei ieškosite senovinių pastatų – nusivilsite, nes, deja, Frankfurte po karo jų liko labai mažai. Vienas iš išlikusiųjų – Šv. Baltramiejaus katedra – tikras gotikinis paminklas. „Riomeriu“ vadinami keletas senovinių pastatų, esančių vienoje vietoje ir priklausančių miesto savivaldybei. Dar viena vietinė atrakcija – pasiplaukiojimas laivu ar pasivažinėjimas turistiniu autobusu, kuris, deja, brangokas – apie 25 eurai vienam žmogui.

Mainas
Iš Frankfurto oro uosto labai nesunku pasiekti Mainą (vok. Mainz) – apie 20 minučių metro, o bilietas kainuoja mažiau nei 4 eurus į vieną pusę. Miestelis, kuriame gyvena mažiau nei 200 tūkst. žmonių, yra visai kitoks, nei Frankfurtas. Jei atvyksite tik savaitgaliui – puiku, laiko tikrai užteks apžiūrėti visą miestelį. Viešbučiai ir restoranai čia pigesni, bet vokiški tradiciniai patiekalai, vietinis vynas ir alus – tikrai ne prastesni.

Maino miestelis yra įsikūręs kairiajame Reino upės krante, netoli nuo Maino ir Reino upių santakos. Net pro kelių viešbučių langus galima stebėti Reinu plaukiančius laivus. Romantika...

Mainas yra federalinės Rheinland-Pfalz valstijos sostinė, t.y. tarsi atitinkamo Vokietijos regiono centras. Miestas turi ne trumpesnę nei 2000 metų istoriją. Romėnų valdymo laikais Mainas, tais laikais vadintas „Mogontiacum“, buvo svarbus miestas kariniu atžvilgiu. Tikriausiai dėl geografinės padėties – būdamas prie laivybinės upės – Mainas tapo svarbiu prekybiniu centru.

Nors apie 80 proc. miesto karo metais buvo sugriauta, Mainas sugebėjo labai profesionaliai didžiumą savo grožio atkurti. Miestas gali didžiuotis savo senamiesčio dalimi su plačiomis aikštėmis, baroko stiliaus bažnyčiomis ir namais, kavinėmis, barais, parduotuvėmis. Senamiestis prasideda Maino simboliu – Maino katedra (vok. Mainzer Dom) ir baigiasi geležinkelio stotimi. Šeštadieniais pagrindinėje aikštėje prie katedros vyksta ūkininkų turgelis, kur galima įsigyti tradicinių skanumynų – sūrio, dešros, naminės duonos, daržovių ir kitų maisto gėrybių. Kitos gatvės irgi būna pilnos žmonių – vieni išeina apsipirkti, kiti – tiesiog pasižmonėti, pasėdėti lauko kavinėse, su draugais išgerti alaus ar vyno (nesistebėkite – vietinis vokiečių „Rheinhessen“ vynas tikrai vertas dėmesio, dėl to čia yra net keletas „vyno namų“, o rugsėjo pradžioje mieste vyksta garsi vyno mugė). Maine taip pat yra keletas įdomių muziejų: romėnų – germanų, antikinių romėnų laivų, Gutenbergo (tai spaudos muziejus, kuriame eksponuojamos originalios knygos nuo XV amžiaus) ir kt.

Daugiau informacijos apie abu miestus galima rasti: http://www.mainz.de, http://www.frankfurt.de.

Keliavo ir aprašė Rima Zavickaitė-McMahon