Mokesčių grąžinimas Jungtinėje Karalystėje (2005-10-31)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Kiekvienas žmogus, gyvenantis ir dirbantis Jungtinėje Karalystėje, privalo mokėti mokesčius. Mokesčiai yra nuskaičiuojami iš visų įdarbintų (employed) ar laisvai samdomų (self-employed) darbuotojų finansinių metų laikotarpiu. Finansiniai metai Didžiojoje Britanijoje prasideda balandžio 6 d. ir baigiasi kitų metų balandžio 5 d. Pvz., 2005–2006 finansiniai metai prasidėjo 2005 m. balandžio 6 d. ir baigėsi 2006 m. balandžio 5 d.

Statistika rodo, kad daugiau nei 40 proc. Didžiosios Britanijos mokesčių mokėtojų yra nuskriaudžiami. Kiekvienais metais Jungtinės Karalystės Mokesčių inspekcijos (Inland Revenue) sąskaitose lieka milijonai permokėtų mokesčių, o juos sumokėję asmenys to net nežino, nes dažnai nėra pakankamai informuoti apie galimybę susigrąžinti dalį savo pinigų. Susigrąžinti permokėtus mokesčius galima praėjus net 5–6 metams.

Kad pavyktų susigrąžinti permokėtus mokesčius, būtina kaupti dokumentus, kuriuos gaunate iš darbdavio: algalapius (payslips), P45, P60 ar CIS25 kvitus (voucher). Dokumentų tipas priklauso nuo Jūsų statuso.

Jei esate įdarbintas darbuotojas, nuo kiekvieno Jūsų atlyginimo nuskaičiuojami pelno ir socialinio draudimo mokesčiai. Ir dažniausiai pelno mokestis apskaičiuojamas didesnis nei išties turėtų būti. Mokesčių susigrąžinimo procedūrai atlikti Jums reikia turėti P45 ar P60 formą. Finansiniams metams pasibaigus (t. y. po balandžio 5 dienos), Jūsų paskutinis darbdavys privalo išduoti P60 formą, kurioje nurodytas mokesčių kodas (Tax Code), pagal kurį buvo skaičiuojami mokesčiai, ir pažymėta, kiek per metus uždirbote bei kiek buvo sumokėta mokesčių. Jeigu paliekate darbą finansiniams metams nepasibaigus, darbdavys privalo išduoti P45 formą, kurią turite pateikti naujajam darbdaviui, t. y. jei per metus turėjote tris darbdavius, privalote turėti tris P45 formas.

Jei turite savo verslą ar dirbate su partneriu (self-employed), po kiekvienų finansinių metų turite automatiškai gauti "Tax Return" formą iš Mokesčių inspekcijos. Ją gausite, jei per tris mėnesius nuo savo veiklos pradžios užsiregistravote Mokesčių inspekcijoje. Tai padaryti galima paskambinus į “Newly self-employed helpline” telefonu: 0845 915 4515 arba užpildžius CWF1 anketą, kurią galite rasti adresu: http://www.inlandrevenue.gov.uk/

Visi asmenys, pradėję savo verslą ir neužsiregistravę Mokesčių inspekcijoje per tris mėnesius, gauna 100 svarų baudą.

Asmeniui, dirbančiam kaip laisvai samdomam darbuotojui, labai svarbu užpildyti gautą "Tax Return" formą, taip pat rinkti visus dokumentus, įrodančius verslo išlaidas finansinių metų laikotarpiu. Iš bendrųjų pajamų atskaičiavus verslo išlaidas, bus gaunamas pelnas, nuo kurio apskaičiuojamas pelno mokestis.

Atlikęs darbą ar suteikęs paslaugą privačiam klientui, privalote pateikti jam kvitą (invoice), kuriame nurodote, už kokį darbą ir kiek Jums buvo sumokėta bei sandorio datą. Kvito kopiją pasiliekate sau. Taip pat rinkite dokumentus, susijusius su kelionės išlaidomis verslo reikalais, reklamos išlaidomis, darbo įrankių pirkimu ir t. t.

Jei turite CIS4 kortelę ir dirbate statybų srityje kaip subrangovas (self-employed sub-contractor), Jūsų rangovas nuo kiekvieno atlyginimo nuskaičiuoja 18 proc. mokesčių valstybei. Kas mėnesį rangovas privalo Jums atsiųsti CIS25 kvitą (voucher), kuriame turi būti nurodyta, kiek per mėnesį uždirbote ir kiek buvo nuskaičiuota mokesčių.

Įmanomas ir toks atvejis, kad Jūs per metus dirbote ir kaip laisvai samdomas darbuotojas, ir tuo pačiu metu turėjote kitą darbdavį. Tada finansinių metų pabaigoje turite užpildyti "Tax Return" formą ir joje pažymėti pajamas bei išlaidas kaip laisvai samdomas darbuotojas, tačiau kartu parodyti ir mokesčius, kuriuos mokėjote kaip įdarbintas darbuotojas.

Primename, kad labai svarbu nepamesti mokesčių susigrąžinimo procedūrai reikalingų dokumentų, kuriais remdamiesi buhalteriai sugrąžintų Jūsų permokėtus pinigus. “ST Partners Ltd.” siūlo Jums patikėti savo verslo buhalterinę apskaitą ir permokėtų mokesčių sugrąžinimą tik kvalifikuotiems buhalteriams. Tenka girdėti nemažai skaudžių istorijų apie žmones, atidavusius savo dokumentus neaiškios reputacijos privatiems asmenims, neturintiems būtinos kvalifikacijos. Neilgai trukus tokie asmenys dingsta, o permokėti mokesčiai taip ir negrįžta į juos sumokėjusio asmens kišenę.

Svarbūs terminai:
Tax Refund – permokėtų mokesčių susigrąžinimas.
Tax Return – mokesčių deklaracija, atiduodama Mokesčių inspekcijai pasibaigus finansiniams metams.

Parengė "ST Partners"

   

Susijusios įmonės

Buhalterinės apskaitos paslaugas JK teikiame net nuo 2000 metų! Užtikriname duomenų apsaugą, konfidencialumą ir profesionalias paslaugas už prieinamą kainą.

...

Turime 20 m. patirties teikiant buhalterines paslaugas UK. Savo klientams visuomet randame pačius geriausius sprendimus! 

...

Profesionalios buhalterijos paslaugos įmonėms ir fiziniams asmenims Rytų Londone. Rezidento leidimas, pašalpos, mokesčių grąžinimas, pajamų deklaravimas, dokumentų tvarkymas ir...

Advokatų pagalba, visos teisinės paslaugos Londone ir visoje Anglijoje. Individualus požiūris į klientą.

...

Mūsų patirtis apima visus finansinius spektrus JK - nuo įmonių registravimo, apskaitos ir mokesčių iki verslo planavimo bei plėtros.

 

...

Specializuota buhalterinės apskaitos įmonė Rytų Londone, teikianti paslaugas smulkaus ir vidutinio dydžio verslo įmonėms bei individualiems asmenims. 

 

...

Viena seniausiai veikiančių lietuvių įmonių, teikiančių buhalterinės apskaitos paslaugas JK. Savalaikės, kokybiškos ir profesionalios paslaugos.

...

Buhalterinės apsakaitos paslaugos juridiniams ir fiziniams asmenims, pagalba mokesčių, pašalpų bei dokumentų tvarkymo klausimais visoje JK.

...