Ieškai įmonės mokesčiams tvarkyti? Palygink ir išsirink! - Anglija.lt
 

Ieškai įmonės mokesčiams tvarkyti? Palygink ir išsirink! (2011-08-17)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Kasmet balandžio 5 dieną Anglijoje baigiasi finansiniai metai. Visi savarankiškai dirbantieji gauna Pajamų apmokestinimo deklaracijas, privalos jas užpildyti ir pristatyti Mokesčių Inspekcijai. Pačiam per sunku tai padaryti? Reikia tokias paslaugas teikiančios įmonės? Anglija.lt tau padės išsirinkti ir palyginti pagrindinių firmų paslaugų kainas.

Sunku išsirinkti
Pasibaigus finansiniams metams savarankiškai dirbantieji iš Mokesčių Inspekcijos (HMRC) gauna Pajamų apmokestinimo (angl. Self Assessment) deklaraciją, arba tiesiog laišką, jei praėjusiais finansiniais metais deklaracija buvo pateikta internetu. Popierinį variantą privalu užpildyti ir nusiųsti Mokesčių inspekcijai iki spalio 31 dienos, o jei pildai internetu - iki kitų metų sausio 31 dienos. Savarankiškai dirbantieji, pasibaigus finansiniams metams, turi deklaruoti visas gautas pajamas. Jei to nedarysi, gausi baudą.
Dauguma tautiečių mokesčių klausimais kreipiasi į buhalterines įmones. Taip lengviau – pateiki visus savo duomenis, sumoki nuo sutartą sumą, arba procentus nuo susigrąžintų mokesčių, ir lauki, kol tavo buhalteris arba įmonė sutvarkys viską už tave.
Tačiau ne visada lengva iš daugybės reklamuojamų išsirinkti įmonę, kuri patikimai ir greitai sutvarkytų tavo finansus. Gal būt pernai kreipeisi į vienus buhalterius, bet nusivylei jų teikiamomis paslaugomis? Arba šiemet pirmą kartą deklaruosi pajamas? Tai kaip išsirinkti? Dažniausiai pasikliaujama draugų patarimais ir atsiliepimais, arba galima skambinti į kiekvieną firmą ir teirautis, lyginti paslaugų kainas ir tada apsispręsti. Tačiau tai užims daug laiko, ir greitai ištuštins telefono sąskaitą. Todėl “Mano Anglija” atliko “mini” tyrimą. Susisiekėme su įmonėmis, užsiimančiomis mokesčių deklaracijomis ir pasiteiravome, kiek kainuoja, ir per kiek laiko jos žada sutvarkyti mokesčius, jei esi užsiregistravęs savarankiškai dirbančiu. Palygink ir išsirink.

Kaina - procentai nuo susigrąžintų mokesčių
Buhalterinė įmonė “Klevas” pajamų ataskaitas žada sutvarkyti su tavimi bendraudami tiesiog laiškais, faksu ar elektroniniu paštu. Kainos: 60£ už vadinamąją nulinę deklaraciją, kai žmogus tais metais nedirbo, bet buvo užsiregistravęs savarankiškai dirbančiu. Jei dirbai, ir permokėjai mokesčių – “Klevas” už tokią deklaraciją prašo 10 procentų nuo sugrąžintos sumos plius PVM. Pavyzdžiui, jei susigražini 1500 £, mokestis bus 150 £ plius 30 £ PVM. Permokėtus mokesčius “Klevui” greičiausiai yra pavykę sugrąžinti per 4 dienas, bet tai priklauso nuo inspektoriaus tikrinimo.
Viena seniausiai veikiančių buhalterinių įmonių “AldusLtd”, norintiems greičiau atgauti savo mokesčių permokas, siūlo dar prieš balandžio 5-ąją pasirašyti formą, suteikiančią teisę įmonei veikti kaip tavo agentui bendraujant su Mokesčių inspekcija. Vien ši procedūra gali užtrukti savaitę. Šioje įmonėje mokesčių deklaracijos pildymo ir pateikimo mokestis – 70 £ arba 10 procentų nuo susigrąžintos sumos. 3 dienos – per tokį laiką greičiausiai “AldusLtd” sugrąžino permokėtus mokesčius savo klientui, tačiau tokios garantijos kiekvienam nėra – tai priklauso nuo Mokesčių inspekcijos.
Kita buhalterinių paslaugų įmonė “Eurofirma” už pajamų deklaraciją ir mokesčių grąžinimą ima 60 £ arba 8 procentų mokestį, tai priklauso nuo to, kas daugiau. Jei mokesčių daug nesusigrąžini, mokėsi nustatytą 60 £ mokestį, o jei susigrąžinsi 1000 £ - mokėsi 80 £. Susitikimo su buhalteriu laukti ilgai nereiks – paskambinęs vietą rezervuoti gali kitai dienai. Tuo metu, kai teiravomės, “Eurofirma” siūlė akciją – jei rekomenduosi paslaugas trims draugams, tau pačiam pajamų deklaravimas nekainuos nieko.

Su tvarkingais dokumentais - pigiau
Pajamų deklaracija įmonėje “Audita” prasideda nuo 100 £. Kaina priklauso nuo to, kaip įmonės buhalteriams pateiksi dokumentus. Jei visos pamajos ir išlaidos bus tvarkingai suskaičiuotos, netrūks algalapių, ir jiems nereikės aiškintis ir ieškoti informacijos jūsų banko sąskaitos ataskaitose, kaina šimto svarų neviršys.
Užpildžius deklaraciją ir pristačius ją Mokesčių inspekcijai, greičiausiai pinigus gali tikėtis atgauti per 3-5 dienas. Kelis mėnesius ar net pusmetį užtrunka tų deklaracijų tikrinimas, kuriose pateikti duomenys nesutampa su Mokesčių inspekcijos iš darbdavio gautais duomenimis, dėl to procesas ir užsitęsia. “Audita” taip pat patikino, kad, nors žmonių balandį sulaukia itin daug, stengiasi skirti kiekvienam po pusvalandį.
Buhalterinė įmonė “Eurobaltika” mokesčių deklaraciją užpildys ir pateiks už mokestį nuo 50£ iki150£. Tai priklauso nuo ataskaitos sudėtingumo. Jei pateikiama nulinė ataskaita (t.y. per metus nedirbai ir nieko neuždirbai), arba turi visus reikiamus algalapius ir tvarkingus dokumentus - kaina mažesnė, o jei atneši krūvą nesurūšiuotų dokumentų, neturėsi visų algalapių – reikės mokėti daugiau. “Eurobaltika” nurodo apytikslį laiką, per kiek mokesčiai gali sugrįžti – nuo 2 savaičių iki 2 mėnesių, jei Mokesčių inspekcijai tavo ataskaita neužklius.
Paslaugų kainos skirtingos – tau pačiam spręsti, kur kreiptis. Juk ne visada – kur pigiau, ten geriau, bet ir brangiausia – nebūtinai reiškia geriausia. Galbūt padėtų ir pažįstamų atsiliepimai apie įmones, kurių paslaugomis jiems teko naudotis?

Pagrindinės sąvokos ir skaičiai

- Nemaišykime panašiai skambančių angliškų sąvokų - pajamų deklaravimas (angl. Tax Return) ir mokesčių permokos grąžinimas (angl. Tax Refund)
Neamokestinamos pajamos (angl.non-taxable income)
- Bazinė asmeninė mokesčių nuolaida (angl. Personal Allowance) 2010-2011 finansiais metais yra 6 475 £. Ši suma 2011-2012 metais padidės iki 7 475 £.
- Mokesčiai nuo šios sumos nėra nuskaičiuojami. Tarkim, jei per metus uždirbote 10 tūkst. svarų, mokesčiai bus skaičiuojami tik nuo 3 525 svarų.
Pajamų mokesčių tarifai:
- Bazinis – 20 procentų, kai alga neviršija 37 400 £ per metus. 2011-2012 metais 20 proc. Mokesčių bus nuskaičiuojama uždirbantiems ne daugiau kaip 35 000 £.
- Aukštesnis – 40 procentų mokesčio tarifas uždirbantiems 37 401 £ per metus.
- Aukščiausias – 50 procentų – uždirbantiems virš 150 tūkst. svarų per metus.

Saugok savo mokesčius!

- Atvejų, kai mokesčius pavagia apsukrūs žmonės, pasitaiko ne taip jau retai. Sukčiai, turėdami tavo vardą, pavardą, adresą, gimimo datą, mokesčių mokėtojo numerį (UTR number) ir nacionalinios draudimo numerį (NI number), gali pateikti pajamų deklaraciją ir nurodyti savo sąskaitą, į kurią bus pervesti tavo sunkiai uždirbti pinigai.
- Todėl, saugok savo asmeninius duomenis. Jei ieškai darbo, įtariai žiūrėk į darbo pasiūlymus, kur neaiški kompanija, tau net nepradėjus dirbti prašo atsiųsti visus savo duomenis.
- Todėl po balandžio 5 dienos, tik gavęs pajamų deklaracijos formą, nedelsk. Nors iki paskutinės pateikimo datos lieka daugiau nei pusmetis, geriau susitvarkyti reikalus anksčiau.

Jei vis dėlto naudotis buhalterių paslaugomis nenori, pabandyk pajamas deklaruoti ir mokesčius susigrąžinti pats. Kaip tai padaryti, skaityk staipsnyje "Dirbi savarankiškai? Mokesčių ataskaitą tvarkyk pats!"

Jolanta Terminaitė

   

Susijusios įmonės

Profesionalios buhalterijos paslaugos įmonėms ir fiziniams asmenims Rytų Londone. Rezidento leidimas, pašalpos, mokesčių grąžinimas, pajamų deklaravimas, dokumentų tvarkymas ir...

Buhalterinės apsakaitos paslaugos juridiniams ir fiziniams asmenims, pagalba mokesčių, pašalpų bei dokumentų tvarkymo klausimais visoje JK.

...