Ieškantiems mielo gyvūnėlio - Anglija.lt
 

Ieškantiems mielo gyvūnėlio (2008-05-16)

„Battersea“ šunų ir kačių globos namai – plačiausiai žinomi namai pasiklydusiems ir apleistiems šunims bei katėms Didžiojoje Britanijoje. Tūkstančiai pasiklydusių ar nebereikalingų šunų ir kačių patenka į šiuos namus kiekvienais metais ir kiekvienas iš jų gauna begalę meilės, priežiūros ir dėmesio. Šiltuose ir sausuose guoliuose, aprūpinti maistu ir labai gera veterinarine priežiūra, pasiklydę ir apleisti Londono šunys bei katės čia laukia galimybės iškeliauti į naujus namus.

„Battersea“ šunų ir kačių globos namus 1860 metais įkūrė Mary Tealby, susirūpinusi valkataujančių ir benamių šunų skaičiumi tuometiniame Viktorijos laikų Londone.
Šie globos namai greitai tapo viena iš žymiausių Didžiosios Britanijos įstaigų. Nuo įkūrimo pradžios globos namai pasirūpino daugiau nei 3 mln. šunų ir kačių.
Vienu metu „Battersea“ globos namai gali globoti iki 500 šunų ir 150 kačių. Tačiau ne visi iš jų gali būti iš karto dovanojami. Vieni laukia, kol juos atsiims tikrieji jų šeimininkai, kiti laukia veterinarinės ar elgesio specialistų apžiūros. Kasmet globos namuose pabuvoja apie 9 tūkst. šunų ir apie 3 tūkst. kačių. Jei gyvūnas neserga nepagydoma liga ir jo elgesio būdas yra tinkamas gyventi namuose, globos namai juo rūpinasi iki tos dienos, kol jam surandami naujieji šeimininkai. Ilgiausiai užsibuvęs šuo „Battersea“ globos namuose gyveno trejus metus, kol galiausiai „surado“ naujus šeimininkus įdėjus skelbimą dienraštyje „Daily Mail“.

1885 metais karalienė Viktorija tapo šių namų globėja (patronu) ir nuo tol juos visada globoja karališkieji asmenys. Karalienė Elizabeth II taip pat yra namų globėja ir lankosi juose įvairių renginių ir švenčių metu, išreikšdama savo paramą ir paskatinimą.
Globos namų neremia valstybė, savo veiklą jie vykdo gaudami žmonių paramą, palikimus, organizuodami įvairius paramos rinkimo renginius ir akcijas.

„Battersea“ globos namai turi du filialus už miesto ribų, tai – „Old Windsor“ ir „Brands Hatch“, kurie dirba tokiu pat principu kaip ir Londono „Battersea“ globos namai.

Garsūs dainininkai Eltonas Johnas ir Bobas Geldofas įsigijo savo augintinius iš „Battersea“ globos namų. Iš čia paimti šunys puikiai tarnauja neįgaliesiems, kurtiesiems, taip pat padeda policijoje, armijoje, gelbėjimo ir kitose tarnybose.

Vienas iš svarbesnių „Battersea“ globos namų tikslų yra pasiklydusių šunų ir kačių grąžinimas jų šeimininkams. Tam tikslui įgyvendinti yra įkurta Dingusių kačių ir šunų linija. Rastas šuo ar katė globos namuose, pagal įstatymą, laikomas septynias dienas, taip suteikiant šeimininkui galimybę surasti savo augintinį. Daugelis žmonių žino, kad dingusio augintinio jie gali ieškoti „Battersea“ globos namuose, todėl dažniausiai pasiklydę gyvūnai grįžta pas savo tikruosius šeimininkus.

Jei norėtumėte vienam iš „Battersea“ gyvenančių šunų ar kačių suteikti šiltus ir mylinčius namus...
Norėdami įsigyti šunį ar katę iš „Battersea“ globos namų turėsite atlikti tam tikrą procedūrą. Pirmas žingsnis yra ateiti į „Battersea“ šunų ir kačių namus ir užpildyti prašymą įsigyti šunį ar katę (tai galima padaryti ir globos namų svetainėje http://www.dogshome.org). Po to būsite pakviestas į interviu su vienu iš globos namų darbuotojų. Norint patikrinti, ar jūsų gyvenimo sąlygos tinka prašomo gyvūno laikymui, gali būti paskirtas namų vizitas. Patikrinę sąlygas, darbuotojai, naudodami specialią kompiuterinę programą, asmens pateiktus atsakymus prašyme ir globos namų globotinių duomenis, nustato kokio temperamento ir charakterio būdo šuo ar katė yra tinkami tam tikram asmeniui. Visa šeima, įskaitant ir turimą kitą šunį, yra kviečiami atvykti į globos namus susipažinti su būsimu nauju augintiniu ir pažiūrėti, ar visi juo patenkinti. Gavęs mikroschemą, paskiepytas ir sterilizuotas ar kastruotas gyvūnas tuomet gali keliauti į naujus namus. Tiesa, jeigu gyvenate nuomojamame būste, jums reikės būsto šeimininko sutikimo dėl augintinio įsigijimo ir laikymo.
Įsigyti šunį „Battersea“ globos namuose kainuoja 85 svarus, katę – 50 svarų. Šios pajamos padeda globos namams padengti mikroschemų, skiepų ir veterinarinės apžiūros išlaidas.

Norėtumėte šuns ar katės, tačiau negalite prisiimti ilgalaikio įsipareigojimo?
„Battersea“ siūlo puikią galimybę žmonėms, negalintiems visam laikui įsipareigoti auginti gyvūną. Jūs galite tapti gyvūno laikinu globėju ir aprūpinti vieną iš gyvūnų laikina globa savo namuose, kol jis galės keliauti į naujuosius pastovius namus.

Laikina globa namuose dažniausiai reikalinga šunims ir katėms, kurie:
- jaučia didelę įtampą patekę į globos namų aplinką, aplinkinis didelis triukšmas jiems kelia didelį nerimą, todėl jiems reikia ramesnės vietos;
- yra per daug išsigandę parodyti savo tikruosius charakterio bruožus ir savybes, kurias reikalinga sužinoti prieš atiduodant gyvūną naujiems šeimininkams;
- yra per jauni ir buvimas globos namų aplinkoje gali padaryti įtaką tinkamam auklėjimui;
- yra per seni susitaikyti su dažnai triukšminga globos namų aplinka;
- kenčia nuo smulkių veterinarinių susirgimų ar elgesio problemų ir kt.

Jūs patys galite pasirinkti, kiek laiko norėsite ar galėsite laikinai globoti gyvūną. Jums bus suteiktos visos gyvūno priežiūrai reikalingos priemonės, maistas, nemokama veterinarinė apžiūra ar gydymas.

Tapti laikinu globėju galite, jei:
- didžiąją laiko dalį praleidžiate namie;
- prireikus turėsite galimybę atvežti gyvūną į globos namus ar pasiimti iš jų;
- mylite gyvūnus, turite noro, kantrybės ir šiek tiek patirties prižiūrėti šunį ar katę;
- galite valdyti emocijas ir „neprisirišti“ per daug prie globojamo gyvūno;
- pasižadate pranešti apie gyvūno elgesį namuose, mėgstamus ar nemėgstamus dalykus ir pan.

„Battersea“ ieško įvairių žmonių, todėl jei atitinkate vieną iš aukščiau išvardytų kriterijų ir galite suteikti katei ar šuniui laikiną ir saugų prieglobstį, „Battersea“ laukia jūsų.

Jei nusprendėte, kad norite įsigyti ar laikinai priglausti šunį ir katę, svarbu niekada nepamiršti, kad buvimas atsakingu šeimininku prasideda dar prieš įsigyjant augintinį. Priimti gyvūną yra atsakingas ir laiko reikalaujantis įsipareigojimas, todėl prieš tai įsitikinkite, ar esate tam pasiruošę.

Globos namuose galite apsilankyti kiekvieną dieną nuo 10.30 iki 16.00 val.
Daugiau informacijos galite rasti „Battersea“ šunų ir kačių globos namų svetainėje http://www.dogshome.org . Taip pat ten galite susipažinti su informacija „Ką reikia apgalvoti prieš pasiimant šunį ar katę“ ir kt.

"Infozona"