Lietuviai Jungtinėje Karalystėje (atnaujinta 2012-08-16) (2008-04-02)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Daugelis lietuvių Didžiojoje Britanijoje yra apsistoję Londone arba jo apylinkėse – Essexo, Kento, Surrey'io grafysčių miestuose ir miesteliuose. Kita bendruomenės dalis yra pasklidusi visoje valstybėje.

Ambasada
Londone įsikūrusi Lietuvos Respublikos ambasada bei jos konsulinis skyrius.

Ambasados adresas:
Lithuania House
2 Bessborough Gardens
Westminster
London
SW1V 2JE
UNITED KINGDOM

Telefono numeris: +44(0)20 7592 2840
Priėmimo konsuliniais klausimais laikas: I-V 9:00 - 13:00 (išskyrus švenčių ir polsio dienas)
Ambasados internetinė svetainė: http://uk.mfa.lt

Lietuvių sąjungos
Šalyje veikia Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė (JKLB) bei Jungtinės Karalystės Lietuvių Jaunimo Sąjunga (JKLJS).

Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė
Šiuo metu veikiantys JKLB skyriai: Londono Cento, Vakarų, Pietų ir Rytų skyriai, Birminghamo, Mančesterio ir Nottingamo skyriai.
Daugiau informacijos bei JKLB skyrių rengiamų susitikimų vietas rasite svetainėje http://www.jklb.org arba "Facebook" profilyje.

Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjunga (JKLJS)
Šiuo metu, neskaitant Londono, kuriame veikia JKLJS valdyba, jau įkurta 11 skyrių Birmingham, Bradford, Edinburgh, Glasgow, Manchester, Newcastle, Nottingham, Reading, Sheffield, Warwick ir York miestuose.

Daugiau informacijos rasite http://www.jkljs.org. Taip pat jaunimo sąjungos naujienas galima sekti jų "Facebook" profilyje

Britanijos lietuvių krepšinio lyga - BLKL
Lietuvių antrąja religija vadinamas krepšinis žaidžiamas ir Didžiojoje Britanijoje.
2007 rugsėjo mėnesį Didžiojoje Britanijoje įkurta Britanijos lietuvių krepšinio lyga (BLKL), krepšinio aistruolius suburianti ištisus metus.

BLKL rengia šalyje analogo neturinčias varžybas, kurios atgarsio sulaukė ir Lietuvoje, pradėjo organizuoti krepšinio klubo „Gintaras“ įkūrėjas Kęstutis Dobrovolskis.

Svarbiausia BLKL entuziastų idėja, kad lietuviai Didžiojoje Britanijoje turėtų užsiėmimą – hobį, kuris gelbėtų nuo rutinos. Visiems BLKL dalyvaujantiems žaidėjams krepšinis – pomėgis, ne visi jie, profesionalai, tačiau labai atsakingai į BLKL žiūrintys vyrai iš įvairių Anglijos vietų.
Lygos internetinės svetainės adresas: http://www.gintaras.co.uk

Lietuviškos bažnyčios
Londone veikia dvi lietuviškos bažnyčios. Viena - katalikiška, kita – protestantiškos pakraipos. Kituose miestuose taip pat reguliariai vyksta lietuviškos pamaldos. Informacijos apie jas galima gauti iš Šv. Kazimierio katalikų bažnyčioje.

Bažnyčių kontaktai:

Lietuvių katalikų Šv. Kazimiero bažnyčia
21 The Oval,
Hackney road,
Bethnal Green,
E2 9DT London
Internetinė svetainė: http://www.londonas.co.uk
Tel.: +44 2077398735

Lietuvių krikščionių bažnyčia
Beckton Comunity Centre
East Ham Manor Way,
Becton
E6 5NG London
Tel.: +442075111214

Lietuviškos mokyklėlės
Londone ir kituose miestuose veikia savaitgalinės lietuviškos mokyklėlės. Jų kontaktus galite rasi vietinėje lietuviškoje spaudoje arba internetinio portalo http://www.anglija.lt aktualijoje “Lietuvių kultūrinis gyvenimas”.

Žiniasklaida
Vietos lietuviams yra skirti keli spaudos leidiniai bei kelios internetinės svetainės.


Šventės
Lietuvių bendruomenė organizuoja keletą tradicinių lietuviškų švenčių. Itin populiarios - Sekminės, vykstančios kasmet paskutinįjį gegužės savaitgalį Lietuvių sodyboje.

Vasaros saulėgrįžą, arba Jonines, ir Žiemos saulėgrįžą bei pavasario ir rudens lygiadienius organizuoja "Anglijos Romuva".

Jau ne pirmus metus rugpjūčio paskutinėmis dienomis keli šimtai lietuvių susirenka ir Hyde parke kartu su latviais ir estais paminėti Baltijos Kelio.

"Burbuliatorius" - lietuvių susibūrimas, vykstantis Lietuvos bei užsienio miestuose, taip pat ir Londone. Kas antrą pirmadienį 18.30val. tautiečiai renkasi Londono centre, pučia muilo burbulus, bendrauja ir švenčia pirmadienį. Dažniausiai renginys vyksta prie Tower Bridge esančio ''City Hall' adresu: The Queens Walk, City of London, SE1 2AA, tačiau vieta kartais keičiama, todėl patariame sekti naujienas čia.

Informacijos apie artėjančius renginius reikėtų ieškoti organizacijų svetainėse, taip pat Anglija.lt renginių kalendoriuje: http://www.anglija.lt/straipsniai/naujienos/kas_kur_kada_londone.

   

Susijusios įmonės

Profesionalios buhalterijos paslaugos įmonėms ir fiziniams asmenims Rytų Londone. Rezidento leidimas, pašalpos, mokesčių grąžinimas, pajamų deklaravimas, dokumentų tvarkymas ir...