Maisto ir kitos parduotuvės (atnaujinta 2014-01-15) (2008-04-02)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Atvykus gyventi į naują šalį, pirmiausia tenka susipažinti su parduotuvėmis ir prekybos centrais - valgyti juk reikia nuo pirmos dienos! Anglija.lt pateikia populiariausių prekybos centrų Anglijoje sąrašą ir kur galima įsigyti lietuviškų maisto produktų.

Prekybos centrai

Britai ir lietuviai dažniausiai apsiperka didžiuosiuose prekybos centruose. Juose galima įsigyti maisto, pramoninių prekių, rūbų, buitinės technikos ir kitų dalykų.

Perkant didžiausiuose prekybos centruose, galima įsigyti pigesnių maisto prekių, nes jų švairovė - didesnė.

Didžiausi ir tarp lietuvių populiariausi prekybos centrų tinklai: Tesco, Asda, Morrison’s, Lidl, Aldi. Apsiperkant taupiai, juose galima įsigyti maisto produktų savaitei už maždaug 30 svarų vienam asmeniui. Šiek tiek brangesni prekybos centrai: Sainsbury\'s, Waitrose, Marks & Spencer.

Anglija.lt paskaičiavimus, kiek per savaitę tikėtina išleisti pinigų maistui ir kitoms reikmėms Londone, rasi šiame straipsnyje: Kiek kainuoja gyvenimas Londone?.


Lietuviškos, rusiškos, lenkiškos parduotuvės

Daugelis lietuvių perkasi tėvynėje valgytą maistą specializuotose parduotuvėse. Jų visame Londone yra apie šimtas (neskaičiuojant lenkiškų parduotuvių bei vadinamųjų parduotuvių \"ant kampo\" (angl. corner store), kur galima įsigyti lietuviškų ar lenkiškų prekių). Lietuviškose parduotuvėse jūs galėsite įsigyti lietuviškų laikraščių, maisto produktų, alaus. Didžioji dalis lietuviško maisto parduotuvių yra įsikūrusios Londone. Bet jų yra ir kituose didesniuose ar mažesniuose Didžiosios Britanijos miestuose.

Didesnėse prekybos tinklų Tesco bei Asda parduotuvėse taip pat galima įsigyti lietuviškų ir lenkiškų maisto gaminių. Juos rasite \"maisto iš viso pasaulio\" skyriuose.

Nuo 2008 m. gruodžio 1 d. Jungtinėje Karalystėje veikia pirmasis lietuviškas prekybos centras – Lituanica. Tai per du aukštus įsikūrusi lietuviško maisto prekių parduotuvė, kurioje be įprastų lietuvio skrandžiui produktų, beje, prekiaujama ir šviežiu maistu išsinešimui, rasite restoraną, juvelyrinių dirbinių parduotuvę, lietuvišką knygyną su didele CD ir DVD pasiūla, grožio saloną, gyvų gėlių parduotuvę ir net virš 500 vietų automobilių stovėjimo aikštelę.

Prekybos centras Lituanica yra įsikūręs adresu: Woolworts, Beckton Retail Park, Alpine Way, Beckton E6 6LA, netoli Beckton DLR stoties.

Šiuo metu veikia 10 Lituanicos skyrių Londone ir kituose Anglijos miestuose, o 10-oji parduotuvė King\'s Lynn mieste atidaryta 2012 m. rugpjūčio 4-ąją. Pilną sąrašą ir parduotuvių adresus galima rasti čia.

Kai kurių lietuviškų parduotuvių sąrašą su kontaktais galite rasti čia.   

Susijusios įmonės

Profesionalios buhalterijos paslaugos įmonėms ir fiziniams asmenims Rytų Londone. Rezidento leidimas, pašalpos, mokesčių grąžinimas, pajamų deklaravimas, dokumentų tvarkymas ir...