Nuolaidos jaunimui – pigiau, lengviau ir patogiau (atnaujinta 2013-08-02) (2011-08-18)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Nuolaidų kortelių, ypač jauniems žmonėms, Britanijoje siūloma daug – kažin, ar visos tilptų į piniginę. Tikrai nebūtina įsigyti visų. Visų pirma paskaičiuok, kas naudinga, kas ne, kur dažniau lankaisi, ir kur išeitų sutaupyti. Anglija.lt padės apsispręsti – trumpai ir aiškiai apie tai, kokią naudą teikia ir kiek kainuoja viena ar kita taupyti padedanti kortelė.

Jungtinė Karalystė, ypač Londonas, priviliojo daug jaunų žmonių iš Lietuvos. Vieni čia atvyksta dar mokiniai, kiti – jau baigę studijas gimtinėje. Anglija jaunimui turi daug ką pasiūlyti. Ne tik studijų ir darbo perspektyvų, bet ir daugybę nuolaidų ir lengvatų. Kur beeitum, ką bedarytum - nepamiršk paklausti, ar ten netaikomos nuolaidos jaunimui. Sužinok, kaip gali sutaupyti ir pasinaudoti savo jaunyste.

Studentams – viena ir patikima
Didžiosios Britanijos koledžuose ir universitetuose studijuojantys lietuviai, neabejotinai naudojasi visomis nuolaidomis, kurias teikia jų dabartinis statusas. Tie, kurie turi Studentų sąjungos kortelę, kitaip vadinamą NUS Extra kortele, gali gauti nuolaidas kelionėms, knygoms, kanceliarinėms prekėms, mobiliesiems telefonams, kino filmams, maistui ir gėrimams kavinėse. Taip pat daugelyje parduotuvių, pavyzdžiui, New Look, Schuh, Warehouse, Topshop ir kitose siūlomos iki 10 procentų nuolaidos studentams. Pažymėjimo kaina metams nuo – 12 £.

Ką tik studijas baigusiesiems Studentų sąjunga siūlo Absolvento kortelę (angl Graduate Extra card), su kuria galėsi gauti ne tik nuolaidas įvairioms prekėms bei paslaugoms, bet ir nemokamas konsultacijas teisiniais ir karjeros klausimais. Ši narystė kainuos 15 £ metams.

Jauniems keliautojams – nuolaidos
Studentams užtenka vieno pažymėjimo, kurį parodę gauna nuolaidas labai daug kur. Tačiau net jei nesi studentas, vis tiek gali sutaupyti. Pamatyti, pažinti, keliauti – daugeliui jaunų žmonių toks laisvalakio praleidimo būdas itin patrauklus. Tačiau ne visi turi finansinių išteklių keliauti dažnai ir toli nuo namų. Kad tektų šiek tiek mažiau mokėti už keliones traukiniu ir autobusu, verta įsigyti korteles, suteikiančias nuolaidas jaunimui perkant bilietus. Pavyzdžiui, jei dažnai važinėji traukiniais po Jungtinę Karalystę ir esi 16-25 metų amžiaus, paskaičiuok, gal apsimoka nepagailėti 30£ metams už Geležinkelių nuolaidų kortelę (angl. railcard). Su ja galėsi pirkti trečdaliu pigesnius traukinių bilietus. Taip pat ši nuolaidų kortelė galioja kai kuriuose viešbučiuose ir restoranuose – nepamiršk pasiteirauti.

O jei dažniau važinėji autobusu, pavyzdžiui, “National Express”, gali užsisakyti “Coachcard” kortelę už 10£ ir gauti 30 procentų nuolaidas savo kelionėms. Ši kortelė galioja 16-26 metų jaunuoliams.

Pigiau ir užsienyje
Nori gauti nuolaidų ir Anglijoje, ir kitur užsienyje? Tam praverstų Tarptautinė jaunimo kelionių kortelė – IYTC, taip pat galiojanti keliautojams iki 26 metų. Šią kortelę išduoda Tarptautinio studento pažymėjimo atstovai, todėl galėsi gauti beveik visas nuolaidas, kaip ir studentai. Kortelės kaina metams – 12£, o turėdamas ją gausi nuolaidas pramogoms, nakvynei, kelionėms.

Dar viena kortelė, kol kas negaliojanti Anglijoje, bet praverstų dažnai viešintiems Europoje. Europos jaunimo kortelę gali užsisakyti už 14 eurų. Kuo ji kitokia? Tuo, kad leidžia ilgiau jaustis jaunam - ja gali naudotis iki 30 metų amžiaus.
Beje, nebūtinai turėti kortelę, jei nori nuolaidų. Nemažai vežėjų, pavyzdžiui, “Eurolines”, “Eurostar” nuolaidas jaunimui taiko be jokių kortelių. Tiesiog užsisakydamas bilietus internetu, atkreipk dėmesį pasirinkdamas ne bilietą suaugusiam (angl. adult), o jaunimui (angl. youth). Bilietas kainuos iki 10 procentų mažiau.

Linksmybės – prieinamos
Nuolaidos pramogoms – skamba neblogai? Mėgsti linksmintis mieste, bet retai gali sau tai leisti, nes kainos Londone per didelės? Jei mėgsti pramogauti mieste dažnai, turbūt apsimokėtų turėti lojalumo kortelių, suteikiančių 50 procentų ar didesnes nuolaidas.

Gana populiari nuolaidų kortelė - “Metcard”. Su ja įėjimai į populiariausius sostinės klubus – nemokami. Tiesa, amžiaus apribojimo šiai kortelei gauti nėra, bet juk dažniau į klubus vaikšto dvidešimtmečiai nei penkiasdešimtmečiai. O ir piniginės pastarųjų storesnės, todėl gali pramogoms skirti daugiau.

“Circle club card” – “Metcard’o” konkurentė, taip pat siūlanti nemokamus įėjimus ir nuolaidas gėrimams Londono naktiniuose klubuose.

Kino teatrai už ištikimybę irgi atsidėkoja nuolaidomis. Jei dažniausiai lankaisi viename kino teatre, pasiteirauk ar jie turi lojalumo kortelę. Taip galėsi gauti nemokamų bilietų, “popkornų”, gėrimų ir panašių dalykų. Pavyzdžiui, "Cineworld" kino teatrų tinklas siūlo įsigyti “Unlimited” kortelę, su kuria galėsi lankytis visuose kino seansuose nemokamai. Kortelės mokestis – nuo 15.90£ per mėnesį, su keletu papildomų sąlygų (pavyzdžiui, papildomas 1.50£ mokestis 3D filmų seansams). Atsipirktų jau ir du kartus per mėnesį apsilankius kino teatre. Konkurentai “Odeon” kino teatrai irgi neatsilieka. Su jų nemokama nuolaidų kortele gali kaupti taškus ir gauti nemokamus bilietus.

Maistas – taupiau
Ką dar verta turėti piniginėje (be pinigų)? Prekybos centrai ir paslaugų tinklai siūlo savo lojalumo korteles. Jos dažniausiai – nemokamos, tereikia tik paprašyti prie kasos, arba užsisakyti internetu. Tačiau visų juk neturėsi… Geriausia rinktis tas, kurias tikrai naudosi. Verta turėti vadinamąją “club card” tos parduotuvės, kurioje perki maistą. Pavyzdžiui, nemokamai gali gauti “Tesco Clubcard”, o “Sainsbury’s” siūlo “Nectarcard”, su kuria nuolaidas gausi ir kitose parduotuvėse. O gal dažnai apsipirkinėji lietuviškose parduotuvėje? Prekybos tinklas “Lituanica” taip pat siūlo nuolaidas jų kortelės turėtojams.

Kosmetikos ir vaistinių tinklai “Boots” bei “Superdrug” turi savo lojalumo korteles. Jei abiejų tau nereikia, pasirink tą, kurioje dažniau lankaisi. Taip sutaupysi ir galėsi mėgautis keletu nemokamų pirkinių iš per laiką sukauptų taškų.

Nuolaidų kortelės – užsisakyk ir taupyk:

Kelionėms:

http://www.railcard.co.uk
http://www.nationalexpress.com/coach/offers/students.cfm
http://www.statravel.co.uk

Pramogoms:
http://www.metcard.com
http://www.circleclubcard.com
http://www.cineworld.co.uk/unlimited
http://www.odeon.co.uk/fanatic/join-odeon-premiere-club

Maisto ir kitoms prekėms:
http://www.tesco.com/clubcard/clubcard
http://www.nectar.com

Vaistams ir kosmetikai:
http://www.boots.com/en/Advantage-Card
http://www.superdrug.com/page/beautycard

Studentų ir absolventų pažymėjimai:
http://www.nus.org.uk

Jolanta Terminaitė

   

Susijusios įmonės

Profesionalios buhalterijos paslaugos įmonėms ir fiziniams asmenims Rytų Londone. Rezidento leidimas, pašalpos, mokesčių grąžinimas, pajamų deklaravimas, dokumentų tvarkymas ir...