Transportas (atnaujinta 2014-01-15) (2008-01-30)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Londone ir visoje Didžiojoje Britanijoje veikia išvystyta transporto sistema. Keleiviai vežami traukiniais, metro, autobusais, lėktuvais ir kitomis transporto priemonėmis.

Keleivinis transportas Londone
Greičiausias ir patogiausias keliavimo Londone būdas – metro ir antžeminiai traukiniai. Visas Londonas yra padalytas į 6 transporto zonas. Pirmoji zona – centras, antroji – aplink centrą esantis ruožas, trečioji – aplink antrąją zona esantis ruožas ir t.t. Metro ir traukinių bilietų kainos priklauso nuo kelionės ilgio – kiek transporto zonų yra pravažiuojama. Kuo daugiau zonų – tuo brangesnis bilietas.
Važiuojant maršrutiniu autobusu, mokamas standartinis bilieto mokestis, nepriklausantis nuo pravažiuotų zonų kiekio.

Londone galima nusipirkti nuolatinius dienos, savaitės, mėnesio ir ilgesnio laikotarpio bilietus tam tikroms zonoms (angl. travelcard). Šie bilietai galioja ir traukiniuose, ir metro, ir autobusuose. Pastaruoju metu labai populiarūs “Oyster” elektroniniai bilietai (plastikinės kortelės). Šiuos bilietus galima papildyti internetu ar specialiuose aparatuose metro stotyse. Vienkartiniai bilietai autobusuose yra beveik perpus pigesni, jei mokama “Oyster” kortele. Savaitiniai ir ilgesnio laikotarpio bilietai parduodami tik “Oyster” kortelės pavidalu.

Priregistruoti ir papildyti savo "Oyster" kortelę galima čia: https://oyster.tfl.gov.uk/oyster/entry.do.

Nuo 2014 m. sausio 19 d. galiojantį Londono viešojo transporto kainyną rasi čia.

Naktimis metro ir traukiniai nevažinėja, bet po visą miestą kursuoja naktiniai autobusai.
Daugiau informacijos apie Londono keleivinį transportą rasite internetinėje svetainėje www.tfl.gov.uk.

Nauja Londono keleivinio transporto rūšis pristatyta 2012 metų vasarą. Virš Temzės įrengtais keltuvais "Emirates Airline" galima ne tik iš North Greenwich pasiekti kitoje upės pusėje esantį Royal Victoria rajoną, bet ir prasigrožėti miesto vaizdais iš aukštai. Daugiau informacijos: http://www.emiratesairline.co.uk.

Kaip greitai suprasti traukinių schemas?
Metro ir traukinių maršrutų schemos kabo metro stotyse arba dykai jas gausi prie bilietų kasų.
Visos Londono metro ir traukinių linijos yra žymimos skirtingomis spalvomis ir turi pavadinimus. Schemoje ant kiekvienos linijos yra pažymėtos stotys su pavadinimais. Įsidėmėk, kad metro maršrutai turi kryptis (Šiaurės, Pietų, Rytų, Vakarų), todėl, žiūrėk į schemą, pasirink tinkamą liniją ir teisingą važiavimo kryptį. Visame pasaulyje priimta, kad schemose kryptis North yra viršuje, South - apačioje, East - dešinėje, West - kairėje.

Kaip tai padaryti?
Pirmiausiai, schemoje rask savo buvimo vietą (artimiausią stotį). Tada nustatyk, kokiomis (kokia) linijomis gali iš ten nuvykti į savo paskirties stotį. Stebėk užrašus (rodykles), eik iki pasirinktos linijos reikiamos platformos ir lauk traukinio. Traukinyje taip pat rasi to maršruto schemas su stočių pavadinimais, bet, jei suklydai ir važiuoji ne ta kryptimi, nepanikuok, išlipk artimiausioje stotelėje. Tada eik į tos pačios linijos kitos krypties platformą ir nuvažiuosi į reikiamą stotį.
Tokiu pačiu principu vadovaukis ir tada, kai į reikiamą vietą reikės važiuoti su keliais persėdimais. Visada pasižiūrėk į schemą, nustatyk važiavimo kryptį, prisimink savo stotelės pavadinimą, o kad neklaidžiotum - vadovaukis rodyklėmis, jų visur apstu.
Jei moki anglų kalbą, galima pasiteirauti stotyse esančių pareigūnų.
Būtinai nusipirk bilietą!

Tarpmiestinis ir tarptautinis keleivinis transportas
Tarp Didžiosios Britanijos miestų kursuoja traukiniai, autobusai ir lėktuvai. Greičiausias ir patogiausias antžeminės kelionės būdas – traukiniais. Kelionės bilietus, traukinių tvarkaraščius, kaip nuvažiuoti iš vienos vietos į kitą visoje Jungtinėje Karalystėje gali rasti čia: http://www.nationalrail.co.uk/

Kelionės autobusais yra pigesnės, bet trunka žymiai ilgiau. Kai kurios pigios autobusų kompanijos (pvz., http://www.megabus.com) siūlo tarpmiestines keliones už kelis svarus. Taip pat verta pasižiūrėti http://www.nationalexpress.com.

Iš Londono ir kitų didesnių Didžiosios Britanijos miestų į visą pasaulį skraido daugybė aviakompanijų. Vien tik Londone ir šalia jo yra 5 dideli oro uostai – Heathrow, Gatwick, City, Stansted ir Luton.

Labai svarbu lietuviams, dažnai keliaujantiems į tėviškę ar kitur, ne tik rasti pigius lėktuvų bilietus namo, bet ir pigią kelionę nuo oro uosto iki Londono. Pigiausiai - autobusu, greičiau, bet žymiai brangiau - traukiniu. Pigiausiai iš Stanstedo, Lutono ir Gatwicko oro uostų veža autobusų kompanija EasyBus (http://www.easybus.co.uk), jei bilietus perki internetu iš anksto. Perkant autobuse kainos būna dvigubai ar net trigubai didesnės. Iš ir į Stanstedą galima keliauti su Terravision kompanijos autobusais (http://www.terravision.eu/london.html) bei National Express (http://www.nationalexpress.com). Bilietus taip pat verta užsisakyti iš anksto internetu - taip daug pigiau.

   

Susijusios įmonės

Profesionalios buhalterijos paslaugos įmonėms ir fiziniams asmenims Rytų Londone. Rezidento leidimas, pašalpos, mokesčių grąžinimas, pajamų deklaravimas, dokumentų tvarkymas ir...