Tapatybės kortelė (2007-11-02)

Nuo šio mėnesio lietuvių laikraštis “Infozona” ir Anglija.lt drauge su LR ambasados JK konsuliniu skyriumi pradeda naują rubriką: Klauskite – mes pasiruošę atsakyti. Čia jūs galėsite rasti atsakymus į konkrečius konsulinius klausimus, kurie iškyla jums gyvenant Anglijoje (pvz. kaip gauti pasa Anglijoje gimusiam kudikiui, kaip elgtis praradus asmens dokumentus, ka daryti, jei uzsienyje istiko nelaime ir pan). Klausimus siųskite el. paštu editor@infozona.co.uk, SMS žinute tel. 07878 638429 arba laišku redakcijos adresu: 7c Suttons Lane, Hornchurch, Essex, RM12 6RD.

Klausimas Iš Lietuvos į Angliją atvykau tik su asmens tapatybės kortele (ID), Lietuvos Respublikos paso neturiu. Norėdama įsidarbinti darbdaviui Jungtinėje Karalystėje kaip savo asmens dokumentą pateikiau asmens tapatybės kortelę, tačiau jis atsisakė dokumentą priimti, teigdamas, kad tokio dokumento nepripažįsta. Prašome patarti, kas šioje situacijoje teisus.

Asmens tapatybės kortelė yra pagrindinis Lietuvos Respublikos piliečio asmens dokumentas, patvirtinantis jo asmens tapatybę ir pilietybę ir skirtas naudoti TIK Lietuvos Respublikoje. Asmens tapatybės kortelė yra naudojama tik Lietuvos Respublikos viduje, asmenys, kurie išvyksta nuolat gyventi į užsienį privalo pasirūpinti Lietuvos Respublikos paso gavimu. Todėl visiškai teisėta, kad užsienio valstybių institucijos, įskaitant darbdavius, atsisako priimti ID kaip asmens tapatybės dokumentą ir reikalauja pateikti Lietuvos Respublikos pasą.

Klausimas Anglijoje pamečiau savo ID, ką daryti? Ar galiu gauti naują asmens tapatybės kortelę per LR ambasadą Londone?

Jeigu asmens tapatybės kortelę praradote būdamas užsienio valstybėje, tai apie asmens tapatybės kortelės praradimą raštišku pranešimu turite informuoti Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą užsienio valstybėje. Į ambasadą turite atvykti ASMENIŠKAI. Nei paštu, nei telefonu pranešti apie kortelės praradimą negalite. Ši informacija tarpininkaujant konsuliniams pareigūnams nedelsiant perduodama Migracijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos. Migracijos departamentas prarastą asmens tapatybės kortelę skelbia negaliojančia.

Asmens tapatybės kortelė išduodama tik nuolatiniams Lietuvos Respublikos gyventojams, todėl dokumentų dėl asmens tapatybės kortelės išdavimo ar keitimo pateikti per ambasados konsulinį skyrių NEGALIMA.


Klausimas Ar galiu su ID keliauti į užsienį?

Asmens tapatybės kortelė gali būti naudojama vykti į užsienio valstybes, su kuriomis yra sudarytos atitinkamos tarptautinės sutartys ar susitarimai.
Valstybės, kurios yra atsiuntusios pranešimą apie Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelių pripažinimą galiojančiomis kelionėms:

1. Austrijos Respublika; 2. Belgijos Karalystė; 3. Bulgarijos Respublika; 4. Čekijos Respublika; 5. Danijos Karalystė; 6. Estijos Respublika; 7. Graikijos Respublika; 8. Ispanijos Karalystė; 9. Italijos Respublika; 10. Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė; 11. Juodkalnijos Respublika; 12. Kipro Respublika; 13. Kroatijos Respublika; 14. Latvijos Respublika; 15. Lenkijos Respublika; 16. Liuksemburgo Didžioji Hercogystė; 17. Maltos Respublika; 18. Nyderlandų Karalystė; 19. Norvegijos Karalystė; 20. Portugalijos Respublika; 21. Prancūzijos Respublika; 22. San Marino Respublika; 23. Slovakijos Respublika; 24. Slovėnijos Respublika; 25. Suomijos Respublika; 26. Šveicarijos Konfederacija; 27. Vengrijos Respublika; 28. Vokietijos Federacinė Respublika.