Dirbančių asmenų ir Vaiko mokesčių kreditai (atnaujinta 2015-02-05) - Anglija.lt
 

Dirbančių asmenų ir Vaiko mokesčių kreditai (atnaujinta 2015-02-05) (2006-11-10)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Dirbančių asmenų ir Vaiko mokesčių kreditus (angl. Working & Child Tax Credits) gali gauti asmenys, turintys vaikų arba dirbantys kaip įdarbinti ar laisvai samdomi darbuotojai (nepriklausomai, ar turi vaikų).

Pastaba: Mokesčių kreditų ir kitų pašalpų sistema keičiasi kasmet. Apie įsigaliojusius naujausius pasikeitimus galima sužinoti oficialiame JK vyriausybės tinklalapyje https://www.gov.uk/browse/benefits/tax-credits.

Vaiko mokesčių kreditas (angl. Child Tax Credit) suteikia galimybę gauti papildomų pinigų tėvams, turintiems vaikų iki 16 metų, arba iki 20 metų, jei jie mokosi. Šį kreditą galima gauti nepriklausomai nuo to, ar tėvai dirba ar ne, tačiau skiriama suma priklauso nuo šeimos pajamų. Ši soc. išmoka mokama tiesiogiai pagrindiniam asmeniui, besirūpinančiam vaiku. Jei jis yra vienišas tėvas ar vieniša motina, ši suma bus sumokėta tiesiogiai jam. Galima pasirinkti, kaip gauti išmokas – kas savaitę ar kas keturias savaites.

Bazinė Vaiko mokesčių kredito suma yra iki 545 £ per metus. Tai vadinama „šeimos elementu“. Priklausomai nuo šeimos finansinių aplinkybių, galima gauti priedų už kitus elementus. Didžiausia suma, kurią galima gauti už vieną vaiką per metus yra iki 2 750 £. Jei vaikas yra neįgalus, galima būti skiriama papildoma suma iki3 100 £. Jei vaiko ne5galumas itin sunkus, dar papildomai skiriama iki 1 255 £.

Pasinaudojus šia Mokesčių kreditų skaičiuokle ir įvedus savo šeimos duomenis, galima sužinoti, kiek išmokų bus skiriama: https://www.gov.uk/tax-credits-calculator.

Pajamų limito norint gauti Vaiko mokesčių kreditą nėra, kadangi tai priklauso ne tik nuo šeimos pajamų, bet ir nuo kitų aplinkybių, pavyzdžiui, šeimos išlaidų, ar jie moka registruotai auklei, ar vaikas turi neįgalumą.

SVARBU: Europos Sąjungos piliečiai, kurie atvyko į JK vėliau nei 2014 m. liepos 1 d., ir nepradėjo dirbti, turi laukti 3 mėnesius, kol galės prašyti Vaiko mokesčių kredito.

Jei asmuo jau gauna Vaiko pašalpą (angl. Child Benefit), ją gaus ir toliau, nepaisant to, kad kreipėsi dėl Vaiko mokesčių kredito. Vaiko mokesčių kreditas mokamas kaip priedas prie Vaiko pašalpos.

Dirbančių asmenų mokesčių kreditas (angl. Working Tax Credit) skirtas padėti dirbantiems asmenims. Mokesčių kreditai – tai valstybės išmokos, skirtos padėti asmeniui pragyventi. Kaip jau minėta anksčiau, jei asmuo atsakingas bent už vieną vaiką, kuris paprastai gyvena su juo, jis gali gauti Vaiko mokesčių kreditą. Jeigu asmuo dirba, bet uždirba mažai, jam gali būti skirtas Dirbančių asmenų mokesčių kreditas.

Mokesčių kreditus gali gauti:

- asmenys nuo 16 iki 24 metų amžiaus, turintys vaiką arba neįgalumą;
- 25 metų ir vyresni, turintys arba neturintys vaikų.

Norint gauti Dirbančių asmenų mokesčių kreditą, reikia būti nuolatiniu Jungtinės Karalystės (JK) gyventoju ir turėti teisę nuolat gyventi JK.

Kai kurie asmenys gali gauti mokesčių kreditą, negyvendami JK. Jie turi atitikti tokias sąlygas (pats asmuo ar jo partneris):
- dirbti JK;
- atstovauti JK užsienyje;
- būti Europos Sąjungos pilietis ir gauti JK pensiją arba Bedarbio pašalpą.

Jei asmuo yra vienišas (ar išsiskyręs), jis gali prašyti kredito tik pagal savo aplinkybes. Jei susituokęs arba gyvena kaip vyras ir žmona (taip pat ir tos pačios lyties asmenų pora), tuomet reikia prašyti kreditų kartu, įskaitant abiejų aplinkybes.

Mokesčių kreditas – tai ne mokestis, o nuolat išmokama pašalpa. Ši pinigų suma nėra atimama iš mokesčių. Kartais šią pašalpą galima gauti, net ir nemokant mokesčių.

Bazinė Dirbančių asmenų mokesčių kredito išmoka yra 1 940 £ per metus – ši suma gali būti didesnė arba mažesnė, priklausomai nuo asmens finansinės ir šeiminės padėties.

Jei Dirbančių asmenų mokesčio kredito prašo pora, suma, kurią jie gali gauti yra iki 1 990 £ per metus virš bazinės išmokos. Vienišas tėvas (motina) gali papildomai gauti iki 1 990 £ per metus.

Jei asmuo dirba 30 val. per savaitę ir daugiau – išmoka bus bazinė plius 800 £ per metus.

Jei asmuo yra neįgalus, kredito išmoka per metus gali siekti iki 2 935 £ (mokama papildomai prie bazinės išmokos).

Kiek valandų reikia dirbti?

- 25-59 metų asmenys, prašantys Dirbančiųjų mokesčių kredito, turi dirbti bent 30 valandų per savaitę.
- Vyresni kaip 60 metų ir neįgalieji – bent 16 val. per savaitę.
- Vieniši tėvai su vienu ir daugiau vaikų – bent 16 val. per savaitę
- Poros su vienu ir daugiau vaikų – bent 24 val. per abu (vienas tėvas turi dirbti bent 16 val.).

Tam, kad asmuo galėtų gauti Dirbančiųjų mokesčių kreditą, jis turi būti dirbęs bent 4 savaites apmokamoje darbo vietoje.

Reikalingi dokumentai ir kt.:

- jei asmuo buvo įdarbintas darbuotojas, reikia P60 blanko ar atlyginimo lapelių (angl. payslips), kuriuos išduoda darbdavys;
- asmens socialinio draudimo numerio (angl. National Insurance (NI) Number), kurį galima rasti ant Mokesčių inspekcijos korespondencijos, mokestinių lapelių ir blankų (kaip P60), taip pat ant asmeninės NI kortelės;
- jei asmuo buvo laisvai samdomas darbuotojas, reikalingi pajamų duomenys ir unikalus mokesčių numeris (angl. Unique Tax Reference No.), kurį galima rasti ant Mokesčių inspekcijos korespondencijos ir mokesčių grąžinimo (angl. Tax Return) blankų;
- jei asmuo gauna kokias nors kitas pašalpas, reikia pateikti visą informaciją apie jas;
- Vaiko pašalpos nurodomojo numerio (angl. Reference Number);
- jei asmuo naudojasi registruotos auklės paslaugomis, reikia pateikti informaciją apie mokėjimus;
- asmens banko sąskaitos numerio, taip pat „Sort Code“;
- informacijos apie visas kitas pajamas (santaupas, pensijas ar nuomos įplaukas).

Užsisakyti paraiškos formą Vaiko ir Dirbančių asmenų mokesčių kreditams galima užpildžius šį klausimyną internetu: https://www.gov.uk/qualify-tax-credits-quick-questionnaire, arba paskambinus telefonu 0345 300 3900. Forma bus atsiųsta paštu per 2 savaites.

Kol nauja paraiška bus patvirtinta, gali užtrukti iki 5 savaičių. Svarbu nepamiršti, kad Mokesčių kreditų paraišką reikia atnaujinti kasmet.

Jei sąlygos pasikeičia, asmuo turi iškart apie tai informuoti Mokesčių inspekciją. Priežastis – jei bus išmokama daugiau pinigų nei tuo metu priklauso, vėliau bus pareikalauta skirtumą grąžinti.

Jei asmuo mano, kad sprendimas dėl mokesčio kredito jo atžvilgiu buvo neteisingas, jį galima apeliuoti.

Daugiau informacijos galima rasti: https://www.gov.uk/browse/benefits/tax-credits.

Anglija.lt informacija

   

Susiję raktiniai žodžiai: Pašalpos Anglijoje, Pašalpos UK

Susijusios įmonės

Profesionalios buhalterijos paslaugos įmonėms ir fiziniams asmenims Rytų Londone. Rezidento leidimas, pašalpos, mokesčių grąžinimas, pajamų deklaravimas, dokumentų tvarkymas ir...

Buhalterinės apsakaitos paslaugos juridiniams ir fiziniams asmenims, pagalba mokesčių, pašalpų bei dokumentų tvarkymo klausimais visoje JK.

...