Kaip išvengti kišenvagių ir apsaugoti savo pinigus - Anglija.lt
 

Kaip išvengti kišenvagių ir apsaugoti savo pinigus (2007-06-27)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Ne kiekvienam taip nutinka, tačiau kartais greta malonių kelionės įspūdžių tenka patirti ir ne itin malonius. Kai kurie nemalonumai, pavyzdžiui, blogas oras, nepriklauso nuo žmogaus valios, tačiau būna ir tokių, kurių galima išvengti. Jungtinės Karalystės Užsienio reikalų ministerija artėjant vasarai paskelbė atmintinę, kaip elgtis svečioje šalyje, kad išvengtum kišenvagių.

Išties, kelionėje nėra nieko nemalonesnio kaip netekti pinigų, o neretai ir asmens dokumentų. Neretai ilgapirščiai yra taip įgudę, kad sugeba nugvelbti piniginę ar krepšį beveik iš po nosies. Didžiosios Britanijos policija praeitą rudenį skelbė akciją, kurios metu demonstravo populiarius vagiliavimo būdus ir mokė atsargumo. Londono metro stotyse irgi neretai galima išgirsti pranešimus, raginančius saugoti savo krepšius ir pinigines.

Vagišiai mėgsta žmonių sambūrius, taigi ten, kur daug žmonių, reikia būti itin atidiems. Ypač juos domina turistai. Pirma, todėl, kad atostogų metu žmonės būna labiau atsipalaidavę ir nerūpestingi, antra, jie su savimi nešiojasi didesnę sumą grynųjų ir kreditines korteles, ko vietiniai paprastai nedaro. Tad pirmoji taisyklė ragina keliautoją turėti atsarginę kredito kortelę ir palikti ją viešbučio seife. Be to, būtina kur nors užsirašyti savo kreditinių kortelių ar kelionės čekių duomenis. Vienas iš būdų – išsiųsti šiuos duomenis elektroniniu paštu pačiam sau, žinoma, prieš tai juos užkodavus, kad būtų užtikrinta jų apsauga.

Vargingas grobis
Dar vienas būdas apdumti kišenvagius – nešiotis „netikrą“ piniginę. Prikimšta panaudotų telefono kortelių ir menkaverčių pinigų vagišiams ji atrodys labai patraukliai. Tokia piniginė gali pūpsoti švarko ar kelnių kišenėje, o tikrąją laikykite paslėpę.
Keliauninkai pinigus dažnai nešioja pinigų dirže, tačiau toks diržas yra lengvai pastebimas ir tarsi vilioja užpuolikus. Daug geriau drabužiuose įsisiūti slaptą kišenę, nematomą ir nepatraukiančią dėmesio. Kas toje kišenėje turėtų tilpti? Pirmiausia – kelionės čekiai. Jie iki šiol laikomi saugiu mokėjimo vienetu kelionės po svečią šalį metu. Ir tai tiesa, nes praradus kelionės čekius, išmokama kompensacija. Tačiau naudojant kelionės čekius, paprastai tenka mokėti didelius komisinius, tad jais naudotis gana brangu.

Reikia dviejų
Šiuo metu labiausiai pasikliaujama kredito kortelėmis. Kelionėje tai labai patogu – pametus kortelę ją galima atstatyti, be to, galima turėti dvi korteles ir vieną praradus, naudotis kita. Ypač, jei viena iš jų yra „Visa“, o kita – „MasterCard“, nes jei kurioje nors pasaulio šalyje viena kuri nėra naudojama, tinka kita. Tiesa, daug užsienio parduotuvių atsiskaitant kortele nuskaičiuoja papildomą mokestį. Tačiau tarptautinių bankų kortelėmis atsiskaitant papildomas mokestis neimamas. Tad vykstant į kelionę svarbu sužinoti, koks yra banko, kurio paslaugomis naudojatės, reitingas.
Geriausias būdas įsigyti grynųjų – naudotis bankomatu. Tačiau neskubėkite, nes pinigų išgryninimo mokesčiai neretai būna labai dideli ir siekia net 2,75 procento. Paprastai išgryninimo mokestis yra gana didelis – maždaug 2 procentai, tačiau pinigų keitimo mokestis naudojantis bankomatu yra gerokai mažesnis negu vietinėse grynųjų pinigų keityklose.

Dar vienas dalykas, į kurį verta atkreipti dėmesį, – vadinamasis “dinamiškas valiutos keitimo mokestis”. Kartais viešbučiai ar parduotuvės pasiūlo jums už prekes ar paslaugas susimokėti jūsų šalies, o ne vietine valiuta. Viena vertus tai patogu – tokiu atveju jūs tikrai žinote, kiek mokate. Kita vertus, viešbučio ar parduotuvės vadovybė pasilieka sau teisę nustatyti valiutos keitimo mokesčio dydį ir jūs niekaip negalėsite to įtakoti. Tad visais būdais venkite tokių, iš pirmo žvilgsnio priimtinų, pasiūlymų.

Keletas JK Užsienio reikalų ministerijos patarimų keliautojams
Neimkite su savimi pinigų tik viena kokia nors forma, geriausia imti dalį grynaisiais, o dalį kelionės čekių ar kreditinės kortelės forma.
Su savimi nešiokitės tik tiek grynųjų, kiek planuojate išleisti per dieną.
Nelaikykite kreditinių kortelių, grynųjų pinigų ir kelionės čekių vienoje vietoje.
Išvykdami būtinai pasitikrinkite kreditinės kortelės galiojimo laiką.
Pasitikrinkite, ar jūsų banko kortelė galioja toje šalyje, į kurią ketinate keliauti.
Šeimos nariams arba draugams palikite kelionės čekio ar kreditinės kortelės duomenis, jei kartais juos prarastumėte.
Turėkite kur nors užsirašę banko kortelės arba kelionės čekių duomenis.
Visada po ranka turėkite banko numerį, kuriuo paskambinę galėtumėte užblokuoti kortelę tuo atveju, jei ji būtų pavogta ar pamesta.

Ir galiausiai – pagal ES įstatymus, kurie gana griežtai reguliuoja pinigų pervedimus, kad nebūtų plaunami pinigai, pervedimo kompanijos pasiimant pinigus reikalauja asmens tapatybės dokumento. Visada su savimi turėkite pasą.

“Infozona”

   

Susijusios įmonės

Profesionalios teisinės paslaugos Londone, klientų poreikius bei lūkesčius patenkinantis aptarnavimas.

...