Glaustai apie sveikatos sistemą Anglijoje (Atnaujinta 2012-08-16) (2006-12-07)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Gyvename Anglijoje ir visi anksčiau ar vėliau susiduriame su sveikatos problemomis ar susižeidžiame. Todėl privalome žinoti pagrindinius dalykus apie sveikatos apsaugos sistemą Didžiojoje Britanijoje. Tik turėdami pakankamai informacijos, žinosime kokią pagalbą galime gauti ir kokios galime reikalauti. Šiame priede didžiausią dėmesį skirsime valstybinei sveikatos apsaugai, nes ji yra nemokama (su kai kuriomis išimtimis) ir išlaikoma iš mokesčių mokėtojų pinigų.

Valstybinė sveikatos apsaugos sistema
Tikriausiai visi matėme ar girdėjome sutrumpinimą NHS. Šiuo sutrumpinimu, kuris angliškai reiškia “National Health Service” (“Nacionalinė sveikatos tarnyba”), vadinama visa Didžiosios Britanijos sveikatos apsaugos sistema, į kurią įeina šeimos (bendrosios praktikos) klinikos, ligoninės, greitosios pagalbos centrai, stomatologijos kabinetai ir kitos įstaigos.

Visą NHS teikiamą pagalbą galima skirti į dvi grupes – pirminę ir antrinę sveikatos apsaugą. Pirminei sveikatos apsaugai priskiriami bendrosios praktikos centrai (angl. General Practitioners), sveikatos patikrinimo centrai (angl. Walk-in Centres), stomatologijos kabinetai, optikos kabinetai, vaistinės ir visą parą veikianti pagalbos telefonu linija (tel.: 0845 46 47). Antrinei sveikatos apsaugai priskiriami kritinių atvejų centrai (angl. Emergency and Urgent Care), greitoji pagalba (angl. Ambulance), ligoninės, priežiūros centrai, psichiatrinės priežiūros centrai. Visas šias įstaigas aptarsime kituose šio skyriaus straipsniuose.

Visą NHS informaciją galima rasti http://www.nhs.uk. Taip pat plačiau apie sveikatos apsaugą Anglijoje skaitykite kituose Anglija.lt skyriaus "Sveikata.Medicina" straipsniuose.


   

Susijusios įmonės

Plataus spektro medicinos ir stomatologijos paslaugos. Gydytojai su ilgalaike darbo patirtimi padeda Londone ir aplink jį.

 

...

IrmaDent klinika vadovaujama gyd. Irmos Kripaitės įsikūrusi strategiškai patogioje vietoje Rytų Londone, Stratforde.

...

Didelis odontologijos paslaugų pasirinkimas, ilgametė patirtis, naujausios technologijos, laboratorija, protezavimas ir rentgenas - viskas po vienu stogu Rytų Londone!

...

Jaunas, profesionalus, keliomis kalbomis bendraujantis personalas, aukščiausia paslaugų kokybė, modernūs gydymo metodai Londone.

...

Didžiausio odontologijos klinikų tinklo Lietuvoje filialas Londone siūlo visas šiuolaikinės burnos priežiūros, protezavimo bei chirurgines paslaugas.

...

Nauja odontologijos klinika Pietryčių Londone kokybiškai teikia visas odontologijos paslaugas.

...

Siūlome platų medicinos paslaugų bei gydytojų pasirinkimą Londone ir Lietuvoje.

...

Visos odontologijos paslaugos Londone: nuo konsultacijos ir rentgeno nuotraukų iki dantų protezavimo bei implantų! Gydytojai su ilgamete patirtimi.

...