Anglų kalbos kursai (2007-02-28)

Svarbiausia – anglų kalba
Įvairiausio lygio anglų kalbos kursus rengia privačios ir valstybinės švietimo įstaigos. Daugiau nei 370 mokymo įstaigų rengia anglų kalbos kursus, kuriems akreditaciją suteikia visame pasaulyje veikianti organizacija – Britų taryba (angl. British Council). Lankydami kursus būtent tokiuose akredituotuose centruose, galite neabejoti dėl jums suteikiamų žinių lygio. Anglų kalbos kursai yra skirstomi į kelias kategorijas – kalbos pagrindų, akademinės kalbos (studijuojantiems angliškuose koledžuose ir pan.), priešuniversitetinius (prieš studijas konkrečiose mokymo įstaigose), specializuotus (tam tikrai profesijai) ir t.t. Galima rasti ir specialių kursų, skirtų pasiruošti IELTS arba TOEFL egzaminams (žr. žemiau). Susirasti tinkamą kursą galite internete:http://www.educationuk.org .

IELTS ir TOEFL egzaminai – anglų kalbos žinių patvirtinimas
Visi planuojantys studijuoti, stažuotis ar emigruoti į kai kurias angliškai kalbančias šalis, turėtų išlaikyti vadinamąjį IELTS arba TOEFL anglų kalbos egzaminą. Dokumento, patvirtinančio, kad asmuo laikė IELTS ar TOEFL egzaminą, gali paprašyti daugelis koledžų ar universitetų, kuriuose yra dėstoma anglų kalba.

IELTS yra britiškas, o TOEFL – amerikietiškas egzamino variantas. Nors abu jie pripažįstami daugelyje pasaulio šalių, asmenys, studijuojantys Didžiosios Britanijos, Australijos ar Naujosios Zelandijos universitetuose, daugiau renkasi IELTS, o JAV ir Kanadoje – TOEFL egzaminą. Yra manančių, kad TOEFL yra lengvesnis egzamino variantas, nes didelė dalis jo užduočių turi kelis pasirenkamus atsakymo variantus.

Paprastai renkantis bakalauro studijas Jungtinėje Karalystėje reikalaujama ne tokių aukštų testo rezultatų, kaip kad stojant į magistro ar daktaro programas. Pavyzdžiui, „London South Bank“ universitete prieš porą metų reikėjo turėti 5 balus iš IELTS egzamino stojant į bakalauro ir 6,5 ar 7 (maksimalus įvertinimas – 9) – į magistro studijas. Yra du pagrindiniai IELTS ir TOEFL egzaminų tipai: akademinis (stojantiems į universitetus) ir bendrinis (norintiems emigruoti ar imigruoti). Daugiau informacijos apie IELTS testą rasite tinklalapyje: http://www.ielts.org , apie TOEFL: http://www.toefl.eu .

Kiti anglų kalbos egzaminai
Kitus anglų kalbos egzaminus rengia Kembridžo universitetas. Iš viso yra sukurti penkių lygių anglų kalbos egzaminai. Šiuos egzaminus rekomenduojama laikyti tiems, kurie nori patikrinti arba įrodyti savo anglų kalbos žinias. Išlaikius egzaminą, asmeniui suteikiamas visą gyvenimą galiojantis Kembridžo universiteto sertifikatas. Egzaminų lygis prasideda nuo kalbos pagrindų (KET – Key English Test) ir baigiasi aukščiausio lygio egzaminu anglų kalbos specialistams (CPE – Certificate in Profiency of English). Lietuvoje ir visame pasaulyje šiuo metu populiariausias yra trečiojo lygio – FCE (First Certificate in English) egzaminas. Per metus visame pasaulyje jį išlaiko daugiau nei milijonas žmonių. Daugiau informacijos rasite tinklalapyje: http://www.cambridgeesol.org .

Norėtume palinkėti savo skaitytojams nestokoti ryžto ir skirti bent dalelę savo brangaus laiko anglų kalbai tobulinti. Būtent geros anglų kalbos žinios gali jums padėti susirasti geresnį darbą ar susigaudyti svarbiose gyvenimo situacijose.