Aukštasis mokslas Jungtinėje Karalystėje - Anglija.lt
 

Aukštasis mokslas Jungtinėje Karalystėje (2007-02-28)

Specializuoti internetiniai leidiniai pabrėžia, kad aukštojo mokslo diplomas, įgytas Anglijoje, Škotijoje ar kituose šalies regionuose, yra gerai apmokamo darbo garantija. Jungtinėje Karalystėje įgytus diplomus pripažįsta ir vertina visame pasaulyje. Kiekvienas lietuvis, galvojantis apie aukštojo mokslo studijas Londone ar už jo, turėtų žinoti, kad jam, kaip Europos Sąjungos piliečiui, yra suteikiamos visos galimybės siekti aukštojo išsilavinimo Jungtinėje Karalystėje – jis turės mokėti mažesnį studijų mokestį (angl. Home Fee). Taigi ko reikalaujama iš stojančiųjų į bakalauro studijas?

Bakalauro ir magistro studijos
Aukštasis mokslas Jungtinėje Karalystėje yra skirstomas į dvi pakopas. Pirmosios pakopos (angl. undergraduate) metu studentai dažniausiai mokosi trejetą metų ir įgyja bakalauro laipsnį. Antroji pakopa susideda iš magistro (angl. master’s) ir daktaro (angl. doctorate) studijų. Magistro studijos dažniausiai užtrunka vienus, daktaro – trejus metus.
Jei jūsų išsilavinimas atitinka universitetų keliamus reikalavimus ir turite visus reikalingus dokumentus, galite ieškoti konkrečių studijų.

Internetinėje svetainėje http://www.educationuk.org rasite išsamią informaciją apie mokymo įstaigas ir galėsite ieškoti jus dominančių kursų. Beje, minėtame puslapyje galite ieškoti ne tik bakalauro studijų – jame galima nurodyti kokio lygio ir tipo (dieninių, nuotolinių studijų ir pan.) kursų jums reikia.

Daugelis universitetų iš užsieniečių studentų reikalauja dokumento, kad stojantysis yra išlaikęs IELTS anglų kalbos egzaminą. Apie jį plačiau – 4 puslapyje.

Nors Lietuvos piliečiai privalo mokėti už studijas, tačiau jie gali gauti lengvatines paskolas arba stipendijas padengti studijų išlaidoms.

Prašymų pildymas
Visi stojantieji į bakalauro studijas Jungtinėje Karalystėje privalo užpildyti vadinamąjį UCAS (angl. University and College Admission Service) paraiškos blanką. Šiame blanke, kurį rasite internete adresu: http://www.ucas.com , turėsite nurodyti mokyklas, į kurias norėtumėte stoti. Pats UCAS blankas yra gana ilgas ir sudėtingas. Jame reikia nurodyti savo asmeninius duomenis, pilietybę, savo statusą Jungtinėje Karalystėje, išsilavinimą, darbovietę ir t.t. Taip pat reikalingos rekomendacijos, kurios negali būti parašytos šeimos narių ar draugų.
Papildomos informacijos apie aukštąjį mokslą Jungtinėje Karalystėje, apie UCAS blanko pildymą ir daugybę kitų praktinių patarimų galite rasti internetinėse svetainėse: http://www.studential.com ir http://www.getintouni.com .