Forumas • Temos rodymas - Šeimos auginančios vaikus invalidus
Puslapis 17   1, 2, 3, 4, 5 ... 7    Kitas   
Gydymo įstaigos, gydymas Lietuvoje, NHS ir kitoks blogis :)

Šeimos auginančios vaikus invalidus

2010 07 07 14:19

Laba, ieskojau, bet neradau temukes apie vaikus invalidus ir isviso apie invaliduma (sorry).
jeigu reikia TIK info (!) ieskokite cia

www.direct.gov.uk
neina idet tiesioginio linko, sorry :( susiraskite sekcija "disabled people"
ir labai daug patarimu kaip pildyt visokias formas, "Grantai" ir t.t.
www.cerebra.org.uk
Paskutinį kartą redagavo jurate 2012 07 21 07:44. Iš viso redaguota 4 kartus.

2010 07 07 18:38

o mane piktina tas lietuviu mastymas: nuskriaustas vaikutis! Na nuo kada? O gal kaip tik - apdovanotas? Juk dazniausiai neigalus buna patys nuosirdziausi, mano supratimu ir patys protingiausi bei mieliausi zmones. Juos dievulis gi labiausiai pamylejo o sunkumai - turbut isbandymai ir tiek.
paziurekite kiek "normaliu" vaiku - kenkeju, parazituojanciu aplinkui ir pasidziaukti reiketu tik, kad neigalus vaikas isties ne toks.
siuo klausimu man isties patinka anglu mastymas, ir jie tikrai neskirsto pernelyg neigalius ir sveikus vaikus. :wink:
Na, tikiuosiu supratot ka norejau pasakyti...

2010 07 07 19:34

A&J rašė:o mane piktina tas lietuviu mastymas: nuskriaustas vaikutis! Na nuo kada? O gal kaip tik - apdovanotas? Juk dazniausiai neigalus buna patys nuosirdziausi, mano supratimu ir patys protingiausi bei mieliausi zmones. Juos dievulis gi labiausiai pamylejo o sunkumai - turbut isbandymai ir tiek.
paziurekite kiek "normaliu" vaiku - kenkeju, parazituojanciu aplinkui ir pasidziaukti reiketu tik, kad neigalus vaikas isties ne toks.
siuo klausimu man isties patinka anglu mastymas, ir jie tikrai neskirsto pernelyg neigalius ir sveikus vaikus. :wink:
Na, tikiuosiu supratot ka norejau pasakyti...

esu tikra A&J pati pazysti bent viena neigalu vaika? ir bent jau bandai isivaizduoti kokiais jausmais gyvena tu vaiku tevai? o gal manai, kad ir jie (tevai) galvoja, kad ju vaikutis TIK isbandomas..... uz ka???!!
Jei norite pasikabinet prie zodziu, o ne prie ju esmes, kartais geriausia isviso nieko nerasyt ;)

2010 07 07 21:17

na va, tas lietuviskas pyktis pas jus paeme virsu.
As gi ir rasau; nepatinka kai ziuri i neigaluma kaip isskirtinuma. As asmensikai nematau dideelio skirtumo.

Ir is karto atsiprasau, jei... jus isizeidete. Juks isties nelengva auginti vaikus - tai toks alinantis, sunkus darbas, pasiaukojimas... kai atrodo kad visas pasaulis skolingas uztai.. O jusu atveju dar sunkiau...

Siek tiek atsakymu i ponios klausimus (kad padeciau isivaizduoti ar as susidurus su neigalumu..)
Mano viena drauge augina vaika su dauno sindromu... Kita turi vaika su cerebraliniu paralyziumi.
Mano tevai abu yra neigalus. Mano uosvis turi visiska negalia. Testi sarasa?
Esme: mes nei vieni nesijauciame kazkuom isskirtinesni. drauge auginanti vaikuti su dauno sindromu kalba lygiai ta pati... Jos vyras lygiai taip pat piktinasi kaip ir as. Mus visus piktina butent tas isskirtinumo ieskojimas, butent zmoniu greziojimas ir badymas: o ziurek invalidas!
Esme, kad - nereikia isstatyti vaiku, o ir saves i specialias padetis. O kaip tik itikineti, kad tai lygiai tokie patys vaikai ar zmones...
Jusu atveju kiek supratau, tai vaikas turi problemu (nemazu) su diabetu. pasiziurekite statistika - diabetu serganciu zmoniu skaicius kasmet zenkliai dideja (milziniskais tempais).
Neigaliu zmoniu dideja sulig kiekviena diena...
Nemanau kad cia vieta ar laikas lysti i asmeniskumus.
O jei jums isties idomi mano biografija ar draugu ratas - i pm galiu ir savo ligas surasyti...

Na, manau kad issamiai atsakiau i jusu klausima.
Ir patariu nepanikuoti.
P.S. vaikams UK visapuse VISISKAI nemoka pagalba netik kad neigaliems bet ir igaliems (medicinine turiu minty)... - cia i ankstesnes jusu baimes per keleta ankstesniu temu isdestytas...

Dar vienas pastebejimas, bet cia jau ponia ne jums.

UK turi patvirtinusi neigaliu zmoniu integravimo i visuomene planus, kurie ne tik kad planai,. taciau ir veikia jau ne viena desimtmeti. Siekiant kuo daugiau integruoti i visuomene, kad neigalus zmogus galetu gyventi pilnaverti gyvenima, yra sukurta istisa baze. Pirmiausia - nemaza psichologine pagalba neigalius vaikus auginantiems tevams. Tokie centrai veikia prie Vietos bendruomenes namu (Comunity). Tuo paciu juose veikia ir dienos centrai mamoms, auginancioms mazus vaikucius, senyviems zmonems ir tt. Visa informacija galima rasti juose. Papildoma informacija del ligu ir ju itraukimo neigalumo sarasus galima rasti pas GP, arba tiesiog jo uzklausti. Galiausiai galima skambinti NHS, arba tikrintis ju puslapyje - ten taipogi didele sukaupta informacijos baze.

Sekmes visiems. Nusisypsokite, nes pasaulis nera jau toks baisus kaip kartais atrodo. O mamytems auginancioms vaikelius - daug daug dziaugsmo.

(Nors as kiek zinau mamu, bent jau dauguma - tai joms vaikuciai yra didelis dziaugsmas, dziugus rupestelis, ir isties sviesus gyvenimas).

Sekmes visiems
Paskutinį kartą redagavo A&J 2010 07 08 07:13. Iš viso redaguota 1 kartą.

2010 07 08 07:05

A&J rašė:na va, tas lietuviskas pyktis pas jus paeme virsu.
As gi ir rasau; nepatinka kai ziuri i neigaluma kaip isskirtinuma. As asmensikai nematau dideelio skirtumo.
Asmeniskai mano viena drauge augina vaika su dauno sindromu... Kita turi vaika su cerebraliniu paralyziumi.
Mano tevai abu yra neigalus. Mano uosvis yra turi visiska negalia. Testi sarasa?
Esme: mes nei vieni nesijauciame kazkuom isskirtinesni. drauge auginanti vaikuti su dauno sindromu kalba lygiai ta pati... Jos vyras lygiai taip pat piktinasi kaip ir as. Mus visus piktina butent tas isskirtinumo ieskojimas, butent zmoniu greziojimas ir badymas: o ziurek invalidas!
Esme, kad - nereikia isstatyti vaiku, o ir saves i specialias padetis. O kaip tik itikineti, kad tai lygiai tokie patys vaikai ar zmones...
Jusu atveju kiek supratau, tai vaikas turi problemu (nemazu) su diabetu. pasiziurekite statistika - diabetu serganciu zmoniu skaicius kasmet zenkliai dideja (milziniskais tempais).
Neigaliu zmoniu dideja sulig kiekviena diena...
Nemanau kad cia vieta ar laiaks lysti i asmeniskumus.
O jei jums isties idomi mano biografija ar draugu ratas - i pm galiu ir savo ligas surasyti...

Na, manau kad issamiai atsakiau i jusu klausima.
Ir patariu nepanikuoti.
P.S. vaikams UK visapuse VISISKAI nemoka pagalba netik kad neigaliems bet ir igaliems (medicinine turiu minty)... - cia i ankstesnes jusu baimes per keleta ankstesniu temu isdestytas...

A&J as per didele, kad pykciau del nieku :) Tik va mane labai nervina zmones, kurie raso tik delto kad kazka parasyt, bet nieko konkretaus (i tema!). Pagooglint ir as moku ir apie gydyma daug zinau- ne vien, kad tai nemokama. Anyway.......
Labai atsiprasau ilindau ne i shita foruma....cia matau zmones isanksto kritiskai nusiteike.... tema simple - vaikai invalidai UK, jei tokiu neturi nerasai.
Aciu uz demesi :)

2010 07 08 07:18

sekmes ponia jurate.
Sakote nusiteike kritiskai? Gal jums tik pasirode.
Sakote zinote kad gydymas nemokamas - sutinku, juk vakar gavote sita info tame paciame saite.

P.S. savo posta siek tiek prapleciau, taip kad... manau gal paaiskejo kazkas.

nesu visiskai nusistaciusi pries neigaliu vaiku mamytes, kaip kad jums dabar atrodo.

Esme: teisingame formulavime. Neigalus zmones, niekuom neisskirtinesni uz kitus. Pykite ar ne, bet tai tiesa.
Ai, uzmirsau kad jums, bunant Lietuvoje, taip isties neatrodo - vistik aplinka formuoja nuomone.
Atleiskite ir nieko nedarykite, kad tokia nuomone palengva keisti. Nors kiek zinau, nemazai neigalius vaikucius auginancios mamytes Lietuvoje isties daro daug ka, kad pakeistu sita nuomone... :wink:
Dar karta geros dienos ir sekmes. :wink:

2010 07 08 08:43

A&J rašė:sekmes ponia jurate.
Sakote nusiteike kritiskai? Gal jums tik pasirode.
Sakote zinote kad gydymas nemokamas - sutinku, juk vakar gavote sita info tame paciame saite.

P.S. savo posta siek tiek prapleciau, taip kad... manau gal paaiskejo kazkas.

nesu visiskai nusistaciusi pries neigaliu vaiku mamytes, kaip kad jums dabar atrodo.

Esme: teisingame formulavime. Neigalus zmones, niekuom neisskirtinesni uz kitus. Pykite ar ne, bet tai tiesa.
Ai, uzmirsau kad jums, bunant Lietuvoje, taip isties neatrodo - vistik aplinka formuoja nuomone.
Atleiskite ir nieko nedarykite, kad tokia nuomone palengva keisti. Nors kiek zinau, nemazai neigalius vaikucius auginancios mamytes Lietuvoje isties daro daug ka, kad pakeistu sita nuomone... :wink:
Dar karta geros dienos ir sekmes. :wink:

Brangioji A&J, as UK jau beveik 7metus, mano sunui -13, jis neigalus (ir, sorry, bet mano nuomone jis nuskriaustas) nes matau kas diena kaip jis jauciasi mokykloje (tarp sveiku vaiku), kai negali ko nors daryt kartu su visais, kaip jauciasi parke, kai mato vaikus vazinejacius dviraciais, jis sveiko proto berniukas puikiai suvokiantis savo negalia ir tai labiausiai ji slegia....Nesiruosiu keisti nuomones Jusu nei kieno nors kito apie invalidus, as ZINAU, kaip jauciasi neigalaus vaiko tevai, zinau kiek visokiu istaigu, daktaru ir paslaugu,gal net teismu reikia praeiti kol gausi DLA, CA (care allowance), MA (motability allowance), OT (occupational therapy)charity organizacijos padedancios isigyti brangius daiktus, gal net atostogas, neigaliu vaiku tevu grupes ir t.t. Apie TAI ir noriu pasneket su kitom sheimom, gal JIE zinos kazka daugiau nei as zinau, o gal as galesiu kazkam padet, ne vien tuo, kad gydymas nemokamas
Aciu uz Jusu nuomone :) ir geriausios Jums dienos

2010 07 08 10:07

na va, gaida jau keiciasi... siaip as siek tiek kitokios nuomones. Yra ir "SVEIKU" vaiku, kurie isties likimo nuskriausti...
Bet... cia tik mano nuomone.

Dar karta geros dienos (siaip siek tiek sumaisiau su kita mamyte - sorry, nes per daugeli forumu eina kalba apie ta pati ir... na bet nesvarbu.)

2010 07 08 13:29

A&J rašė:na va, gaida jau keiciasi... siaip as siek tiek kitokios nuomones. Yra ir "SVEIKU" vaiku, kurie isties likimo nuskriausti...
Bet... cia tik mano nuomone.

Dar karta geros dienos (siaip siek tiek sumaisiau su kita mamyte - sorry, nes per daugeli forumu eina kalba apie ta pati ir... na bet nesvarbu.)

A&J mano gaida nesikeite visa sia kvaila, beje ir tuscia diskusija, kurioje as "ieskau sheimu auginanciu neigalius vaikus", o jus reiskiate savo nuomone ir kaltinate mane noru ishsiskirti....
Labai atsiprasau dar karta, bet temukes apie vaikus invalidus neradau, o va kaip pasikeisti teises ar atsidaryti saskaita ju 100, tai kuo tie kiti zmogeliukai tokie issiskiriantys(?) kad jiems skirta tiek daug vietos ir shnekama tas pats per ta pati kekvienam liurbiui (sorry) tinginciam pasigooglint.
Beje (istikruju) visai nepikta, tikiuosi ir jus nepykstate uz mano grubuma, bet nenorejau rasyti, kad MANO vaikas nuskriaustas, nzn ar likimo (nes jo nekart nepaminejau) ir tuo labiau nenorejau CIA lieti asaru, nes nesantys TOJE pacioje padetyje gali tik isivaizduoti kaip mes (neigaliu vaiku tevai) jauciames.
Aciu :)

2010 07 08 16:47

dziugina tik viena kad neatsirado daugiau norinciu cia diskutuot tai darau isvada kad gal aciu dievui nera daug tu atleisk a&j bet tikrai nuskriaustu vaikuciu.geras aisku poziuris nelaikyt neigaliu zmoniu isskirtiniais bet norim mes to ar ne jie vis tiek isskirtiniai ir nelinkeciau nei bogiausiam priesui tokios nelaimes kaip neigalus vaikas.sekmes tau jurate ir stiprybes :)
Puslapis 17   1, 2, 3, 4, 5 ... 7    Kitas