Forumas • Temos rodymas - Kokiu dokumentu reikia Gauti nemokama gydyma lietuvoje?
Gydymo įstaigos, gydymas Lietuvoje, NHS ir kitoks blogis :)

Kokiu dokumentu reikia Gauti nemokama gydyma lietuvoje?

2010 10 25 16:43

Sveiki,noreciau suzinot kokiu dokumentu reikia,griztant i lietuva gauti nemokama gydyma..nes cia anglijoj gydytis nesinori..nes nepasitikiu specialistais..nuo ju jau esu nukentejes,,dekuj uz suteikta pagalba is anksto..

Re: Kokiu dokumentu reikia Gauti nemokama gydyma lietuvoje?

2010 10 25 21:05

Menradas rašė:Sveiki,noreciau suzinot kokiu dokumentu reikia,griztant i lietuva gauti nemokama gydyma..nes cia anglijoj gydytis nesinori..nes nepasitikiu specialistais..nuo ju jau esu nukentejes,,dekuj uz suteikta pagalba is anksto..
anau reiktu moket PSD bet jis pradeda galioti tik mokejus 3 men.nors naivu tau tiketis kad lietuvoj gydymas nemokamas

Re: Kokiu dokumentu reikia Gauti nemokama gydyma lietuvoje?

2010 10 26 12:56

jei esi neissideklaraves tai gydimas nekainuos,jei jau tai padariai tai mokesi uz bet koki vizita ir tyrima,na bent jau mes turejom moketi :wink:
kaupai

2010 10 27 20:32

Jei niekur nedirbi ir nestovi darbo biržoje Lietuvoje vistiek mokėsi, net jei moki PSD.. jei neturi socialinio draustumo kaip dirbantis ar bedarbis tai tas pats kas nieko.. Buvo gi jau skundai žmonių kad moka tuos 72 lt ir vistiek turi mokėti už gydymą...

Re: Kokiu dokumentu reikia Gauti nemokama gydyma lietuvoje?

2010 11 01 18:05

Menradas rašė:Sveiki,noreciau suzinot kokiu dokumentu reikia,griztant i lietuva gauti nemokama gydyma..nes cia anglijoj gydytis nesinori..nes nepasitikiu specialistais..nuo ju jau esu nukentejes,,dekuj uz suteikta pagalba is anksto..


O jau Lt specialistai tai irgi nelabai kokie, na zinoma, priklauso nuo to kiek pinigeliuduosi i kisene, nes kitaip gydymo net nesitikek. O nemokamas gydymas Lt tai is vis kazkokia legenda, nes toks neegzistuoja....

2010 11 02 08:31

Na as pries keleta metu sumokejau PSD, nors ir esu deklaravus isvykima is LT ir jokiu problemu neiskilo su nemokamu gydymu. Du ar tris menesius mokejau, kol gydytis reikejo ir visogero. Zinoma moketi reikejo, kadangi LT nemokamas gydymas yra mokamas, taciau isvengiau kosminiu sumu.
Bet kaip minejau tai buvo pries keleta metu, galejo tvarka ir pasikeisti..

2010 11 02 08:56

kaip ir minejo Interim - tvarka keitesi 2010 sausio gale ar tai vasario pradzioj... ta prasme, nei metu dar nera nuo pasikeitusios tvarkos.
Dabar PSD reikia moketi minimum berods 3 menesius (kazkas minejo kad 6..., bet as skaiciau kad 3...)i prieki ir tik tada isigalioja tavo sveikatos draudimas.
Deja, tai negarantuoja nemokamo gydymo, nes jei tavo gydymo kaina bus didesne nei bazine (kuria kompensuoja valstybe), turesi dasimoketi.
kaip pvz: tyrimas kainuoja 35 litai toje ligonineje... bazine nustatyta vieninga jo kaina -25 litai, tai pries darant tyrima, 10 litu i kasa turesi susimoket...

sekmes besigydant Lietuvoje.

2010 11 02 13:19

Kad berods tik autoriams (dirbantiems pagal autorines sutartis) reik tris menesius pradirbt ir tik tada gauna mokamai nemokama gydima.. Nors galiu ir klysti, jau pusmetis kaip nesidomejau :)

2010 11 02 13:30

Turi 3 mėnesius mokėt PSD mokestį, tik tada gali gaut nemokamą gydymą. Jeigu pvz. susergi po 2 mėnesių, tai mokėsi pilną gydymo kainą. Ir tą mokestį turi mokėt ne tik pagal autorines sutartis dirbantys.
Į reanimaciją pakliūt nerekomenduoju, nes ten para dešimtim tūkstančių litų kainuoja.

Medikų visokių yra, aišku ... Bet ko jūs norit iš jų, kai atėjus į biblioteką pasiimt anatomijos atlasų ir vadovėlių, gauni 1984 m. knygas. Kitos knygos irgi panašios jaunystės, rekordas buvo 1956 m. berods fiziologijos vadovėlis. Laboratorijas pamatytumėt ...
Aišku tai ne svarbiausias faktorius, bet tai savo neigiamą dalį irgi duoda. Kyšininkus irgi galima į dvi dalis suskirstyt - vieni ima iš reikalo (nes yra afigienai cool prasimokius 15 metų ir dirbant po -niolika valandų per parą gaut 1500 Lt ant popieriaus), kiti - iš godumo. Aš toj virtuvėj keletą metelių prasimaliau, tai tokių dalykų galiu papasakot, kad nugriūtumėt. Užtai pas gydytojus einu tik jau visiškai prispirta reikalo. :)

Bet čia jau OT.
cron