Forumas • Temos rodymas - Dėl tyrimų
Gydymo įstaigos, gydymas Lietuvoje, NHS ir kitoks blogis :)

Dėl tyrimų

2014 05 09 03:27

Sveiki,
iškilo vienas klausimas apie tyrimus. Kiek pati esu susidūrus su GP, jie praktiškai niekada nesiunčia darytis tyrimų. Pernai laksčiau pas GP kaip į darbą, ir per tą laiką padarė tik kraujo ir šlapimo tyrimus, nors skundžiausi nugaros skausmais. Lietuvoje man padarė x-ray, ištyrė kraują, padarė pilvo organų echoskopiją ir nusiuntė pas ortopedą. Galų gale sužinojau savo diagnozę, kuri laaabai skyrėsi nuo diagnozės gautos UK. Pasirodo nusitrynė diskai tarp slankstellių, nors Anglijoj GP sakė, kad mano nugaros raumenys silpni (normalūs tie raumenys). Žodžiu, GP diagnozavo ligą 'iš akies', palankstęs man kojas ir pačiupinėjęs nugarą. Liepė gert paracetamolį, kaip visad.

Dabar mano vyrui skauda nugarą, įtariu, kad gali būti arba raumens, arba nervo uždegimas. Kitą savaitę eisim pas GP. Kaip pastumėti gydytoją, kad padarytų normalius tyrimus, o ne nustatytų ligą iš akies? Nes dažniausiai girdėdavau ''take some painkillers'' ir viskas, visas gydymas. Vyras jau dvi savaites geria painkillerius ir jie visiškai nepadeda. Tiksliai nežinau, kokių tyrimų reikėtų, bet kai sužinosiu, ar galima prašyti siuntimo? Kaip pasiekti normalaus gydymo, be tų 'pagerk vandens ir paracetamolio'?

Būtų koks peršalimas ar kita smulkmena, tikrai nesijaudinčiau, Bet nugaros skausmai gali pasireikši dėl daugelio priežasčių, ir šiuo atveju labai svarbu teisingai diagnozuoti ligą, kitaip gydymas nepadės. Vyro darbas fizinis, o su nugaros skausmu dirbti sunku :(

2014 05 09 19:34

Su nugara - nejuokaukit! Ypac kai darbas fizinis. Pazistu 2 zmones, kuriems nuo fizinio darbo buvo laikinas (ir dabar karts nuo karto uzeinantis!) paralyzius...
Ka daryciau jusu vietoje: eiciau pas GP, bandyciau isreikalauti (graziai! :) ) tyrimus. Jeigu nepavyktu, tiesiu taikiniu eiciau i lietuviska klinika. Taip, kainuos, bet sveikata isvis neikainojamas dalykas, tikrai ne ta vieta, kur apsimoka taupyti.