Forumas • Temos rodymas - Seno zmogaus atsivezimas gyventi i UK
Puslapis 13   1, 2, 3    Kitas   
Apie viską ir apie nieką :)

Seno zmogaus atsivezimas gyventi i UK

2011 08 28 14:28

Sveiki! Atrodo forume si tema dar nediskutuota, o gal tik as neradau. Man reiketu siokios tokios informacijos apie seno zmogaus atsivezima i UK. Gyvenu cia jau 5 metus, mano sena mama gyvena Lietuvoje. Deja, grizti i LT negaliu, todel planuoju ja atsivezti gyventi su manimi. Bet nerandu jokios informacijos kaip viska tvarkyti. Pirmiausia - pensijos gavima UK, antra, gyvenamojo busto gavimas - ar del to, kad turiu man priklausanti sena, silpnos sveikatos zmogu man priklausytu bustas lengvatinemis salygomis. Nelabai isgaleciau sau leisti nuomotis buta be lengvatniu salygu. Trecia, ar cia priklausytu nemokama gydytoju prieziura mano mamai. Bukite geri, jeigu kas susidurete su panasia situacija - parasykite. Is anksto dekoju.

Re: Seno zmogaus atsivezimas gyventi i UK

2011 08 28 14:50

Ilonute rašė:Sveiki! Atrodo forume si tema dar nediskutuota, o gal tik as neradau. Man reiketu siokios tokios informacijos apie seno zmogaus atsivezima i UK. Gyvenu cia jau 5 metus, mano sena mama gyvena Lietuvoje. Deja, grizti i LT negaliu, todel planuoju ja atsivezti gyventi su manimi. Bet nerandu jokios informacijos kaip viska tvarkyti. Pirmiausia - pensijos gavima UK, antra, gyvenamojo busto gavimas - ar del to, kad turiu man priklausanti sena, silpnos sveikatos zmogu man priklausytu bustas lengvatinemis salygomis. Nelabai isgaleciau sau leisti nuomotis buta be lengvatniu salygu. Trecia, ar cia priklausytu nemokama gydytoju prieziura mano mamai. Bukite geri, jeigu kas susidurete su panasia situacija - parasykite. Is anksto dekoju.

Dėl pensijos gavimo UK turbūt reikėtų kreiptis į Sodrą, nes pensiją išmokės Lietuva, ne UK. Dėl finansinės pagalbos - http://www.direct.gov.uk/en/CaringForSomeone/MoneyMatters/DG_10037637. Jei tavo atlyginimas nedidelis, dalį nuomos gali apmokėti valstybė, o prižiūrint seną žmogų ta suma didėtų. Tiesa, priklauso nuo to, ką iš tikrųjų reiškia 'silpnos sveikatos žmogus'. Nemokama gydytojų prižiūra priklauso visiems, gyvenantiems UK, nepriklausomai nuo to, kiek laiko jie čia pragyvenę.

Čia šiaip pamąstymai, asmeniškai su tokia situacija susidūrus nesu.

2011 08 28 20:41

kas liečia sveikatos draudimą, tai kažkur skaičiau idėja apiforminti mamą kaip self employed dirbančią auklę savo vaikų, sumokėti kažkiek mokesčių, bet tada kaip dirbantis asmuo ji turės sveikatos draudimą, nors jei sveikata silpna neaišku ar tiktų toks variantas..

2011 09 05 11:56

Labai dekoju uz informacija.

2012 04 14 14:59

Žinau, kad tema jau pasenusi, bet gal kam pravers. Jei norit pervežt tėvus-pensininkus į Angliją, pasisamdykit teisininką. Mums kainavo £200, užtat jis labai greitai sutvarkė visus dokumkentus. Taigi dabar močiutė gauna pensiją Anglijoj, turi nemokamą gydymą ir lengvatas būstui. Teisininkai geriau žino ką ir kaip daryti, kad netektų nuo durų prie durų vaikščiot ir pildyt šimtus popierių. Ypatingai palengvina gyvenimą tiems, kas nelabai gerai moka anglų kalbą. Londone yra neblogų lietuviškų teisininkų (iš tikrųjų tai net nežinau, kaip teisingai tuos žmones vadinti), bet jei labai reikėtų, galėčiau gauti kontaktus vienos moters, kuri mums viską sutvarkė pakankamai pigiai ir greitai.

2012 04 14 15:05

Norėčiau dar pridurti apie moralinę šito dalyko pusę. Mano vaikino močiutė jau kelis metus gyvena Anglijoj ir nežiūrint į visas lengvatas ir šeimą šalia, ji jaučiasi nelaiminga. Mes galim adaptuotis prie naujos šalies, kultūros, kalbos. O seniems žmonėms jau nerealu ''persirykiuoti''. Močiutė sėdi namuose per dienų dienas, spokso į vieną tašką, kalbos nemoka, todėl niekur išeiti negali, draugių neturi. Ji visą gyvenimą pragyveno Vilniuje, kur pažinojo visus savo kaimynus, kur jos broliai ir seserys gyvena. O dabar va sėdi Anglijoj, aprūpinta, soti, bet vieniša, džiaugsmo jai iš to jokio. Liūdna man dėl jos :(

2012 04 14 15:18

O tai kam jus ja cia atsivezet? :roll:

2012 04 14 15:34

Aš nevežiau, čia vaikino močiutė. Jo visa šeima čia gyvena (mama, patėvis, brolis) ir galų gale jie persivežė močiutę čia. Vaikinui tas irgi nepatinka, sako, kad verčiau jau paliktų ją Lietuvoj, aplankytų kartą-du į metus ir siųstų pinigų. Bet jo šeima taip nusprendė. Būtų mano močiutė - tikrai netempčiau jos čionai. Pati va virš metų pratinaus prie UK, o man nė 25 nėra. Seniems žmonėms toks staigus viso gyvenimo pakeitimas - kančia.
Gal truputį ne į temą, bet kai mano senelis sirgo ir jam reikėjo kasdien eit į polikliniką pertvarstymams, jis gyveno pas mano tėvus Vilniuj. O jo namai kaime. Visą mėnesį jis vietos sau nerado, labai norėjo namo. Ir čia mėnuo. O kaip tada žmogui jaustis, kai jį ''išrovė'' iš gimtinės ir visą likusį gyvenimą jis turės praleisti svetimoj šaly...

2012 04 15 10:48

Insomnia rašė:Norėčiau dar pridurti apie moralinę šito dalyko pusę. Mano vaikino močiutė jau kelis metus gyvena Anglijoj ir nežiūrint į visas lengvatas ir šeimą šalia, ji jaučiasi nelaiminga. Mes galim adaptuotis prie naujos šalies, kultūros, kalbos. O seniems žmonėms jau nerealu ''persirykiuoti''. Močiutė sėdi namuose per dienų dienas, spokso į vieną tašką, kalbos nemoka, todėl niekur išeiti negali, draugių neturi. Ji visą gyvenimą pragyveno Vilniuje, kur pažinojo visus savo kaimynus, kur jos broliai ir seserys gyvena. O dabar va sėdi Anglijoj, aprūpinta, soti, bet vieniša, džiaugsmo jai iš to jokio. Liūdna man dėl jos :(

Mano antros puses mama irgi su mumis gyvena. Jau 3 metai kartu. Aisku, senyvam amziuje nera lengva priprast, bet ji saunuole pas mus, prisitaike. Liudniausia gal buvo kokios pora savaiciu, kol lietuvisko tv neturejo. Tv visas gyvenimas :)
Musiske irgi kalbos nemoka, bet ji nesedi namie. Du kartus i diena traukia, tai i parka, tai po parduortuves ( gyvenam netoli parko ir netoli shoping centro) Net viena angla admire buvo isitaisius, kalbos nemokedama :lol: Parke susiranda su kuom pabendraut ir rusiu , ir lietuviu, kazkokia tureke drauge turejo, tik kokiais budais ji ten su ja susinekejo , neturim supratimo :) Dar nuejus i lietuviu, rusu parduotuve ji ten pasibendrauja.
Ji gauna savaja pencija, turi savu pinigu, taigi siokia tokia nepriklausomybe. Juk tikrai liudna, kai nieko sau negali leist. Plius koki pora kart i menesi pasiskambina savajai Bronkei i Lietuva, tai gali pasidejuot ir pasidziaugt.
Ka ji viena veiktu Lietuvoje, sunus vienintelis cia, anuke irgi, Lietuvoje nieko nelike, tik keleta draugiu. Galvos sukt nereikia del sildymo ir maisto kainu, uz nieka rupintis nereikia, gyvena tik savo malonumui. O be to , jei ka sbutu nutike su sveikata, kas pa sja butu nuleke, o cia kazka svisada salia
Padrasinkit savaja, itaisykit Lt tv, paklauskit, ko ji noretu, kad butu linksmiau, manau imanoima rast bendru sprendimu

2012 04 15 11:01

Insomnia rašė:Aš nevežiau, čia vaikino močiutė. Jo visa šeima čia .O kaip tada žmogui jaustis, kai jį ''išrovė'' iš gimtinės ir visą likusį gyvenimą jis turės praleisti svetimoj šaly...

Musiskei pradzioje irgi labai daug kas nepatiko, ir siukles kliuvo, ir juodziai , ir babajai :) Bet prie to priprantama :)
Insomnia, o gal jusiskei sunku tiesiog, kad dvi seiminkes po stogu, juk abi turit pretenzijas i ta pati vyra? O ir virtuveje dvi seiminkes irgi neidealu.
Mums irgi teko nusibrezt teritorijas :) Tiesiog turim toki grafika, kada kas ka veika, kad nepazeistume namie asmenines erdves. Tiek vonioje, tiek virtuveje.
Aisku, kartais noretus ja daugiau kur istraukt is namu, kazkur papramogaut, bet vis tik per darbus, ne tiek jau to laiko daug, kartais gera namie patupet ir patinget.
Puslapis 13   1, 2, 3    Kitas