Forumas • Temos rodymas - Laukiniai vaikai/paaugliai viešose vietose. Kaip reaguoti.
Puslapis 12   1, 2    Kitas   
Apie viską ir apie nieką :)

Laukiniai vaikai/paaugliai viešose vietose. Kaip reaguoti.

2012 04 15 18:47

Neužmačiau tokios temos, bet jei tokia jau yra, tai iš anksto atsiprašau.

Šiandien du kartus ''apturėjau garbės'' susidurti su laukiniais mažamečiais viešose vietose. Važiavau iš darbo ir vienoj stotelėj įlipo trys laukiniai (kitaip nepavadinsi) - berniukai nuo 10 iki 14 metų, sprendžiant pagal išvaizdą. Jie atsisėdo iškart už manęs. Maža to, kad labai triukšmavo, muistėsi ir bėgiojo po visą autobusą, trukdydami kitiems keleiviams, tai dar ir kažką degino. Visą kelią bijojau, kad tas degėsių kvapas nebūtų nuo petardų, nes jie kažkuo mėtėsi. Vairuotojas puikiai matė, kas vyksta, bet nereagavo. Tas pats su keleiviais: visi piktai žiūrėjo, bet niekas nei žodžio nepasakė.
Aišku, tai ne pirmas kartas, kai susiduriu su tokiais neadekvačiais vaikais/paaugliais. Pvz. praeitą savaitę prie manęs atsisėdo juodis ir jo draugė anglė atsisėdo jam ant kelių (abu šešiolikiniai). Jie labai smagiai užgriuvo ant manęs, prispaudė prie stiklo, o besipešdami tarpusavyje vos neužvažiavo alkūne man į veidą. Gerai, kad reakciją turiu gerą - griebiau už rankos laiku, kad išvengčiau smūgio. Jie niekaip nereagavo ir toliau sau smaginosi. Su jais buvo dar kokie penki malaletkos, kurie rėkavo ir kitaip trukdė žmonėms. Ir vėl reakcijos nulis.
Dar vienas atvejis: važiuoju autobusu penktadienio vakare. Atsisėdau prie lango, o po kelių stotelių į autobusą įvirto gaujelė nepilnamečių. Viena karvė (mergaitės/merginos taip nesielgia) atsisėdo šalia manęs, nors autobuse buvo pilna vietų. Ji atsisėdo atbulai, užkėlus kojas ant sėdynės atramos ir visaip mane kliudė, stebėdama mano reakciją. Aš nulindau į savo knygą ir stengiausi ignoruoti. Ta karvė tikrai norėjo sukelti muštynes, specialiai taip darė, esu tikra.
Mūsų parką apeinu lanku, nes paaugliai ten renkasi didžiausiom gaujom, o kamerų ten nėra. Kaip ir apšvietimo.

Apmaudu, kas aš - suaugęs žmogus - turiu bijoti kažkokių snarglių. :x Ir kad visuomenė niekaip nereaguoja į tokį paauglių elgesį. Baisu pagalvoti, kas iš jų išaugs, kiek nusikaltimų jie pridarys. Kaip suprantu, jie turi neliečiamybės teisę (atsiminkit pernai metų riotus) ir niekas nieko jiems negali padaryti. Bet nejau autobuso vairuotojas negali jų išprašyti? Gal jei juos išprašytų iš kelių autobusų, jie susimąstytų apie savo elgesį? :?: Kodėl policija nepatruliuoja parkų, juk nepilnamečiai naktimis renkasi ne tam, kad knygas paskaitytų? Kodėl aplinkiniai niekaip nereaguoja? Manau, kad šitie pusžmogiai kelia pavojų visuomenei ir juos reikia kažkaip tramdyti, kitaip bus dar blogiau.

Ką jūs apie tai manot?

2012 04 15 18:55

Welcome to reality.

Buvo laikrasciuose pries kelis menesius straipsnis apie vyra, kuris ismete is metro girta siautejanti paaugli. Finalas - teismas vyrui uz smurta pries nepilnameti, gavo ar tai paru, ar tai bauda, neatsimenu.

Vaikai/paaugliai cia sventi. Ir LT einama prie to paties.

Geriausia yra nereaguoti i tokius prietrankas. As kazkaip iki siol neatsiduriau tokioj situacijoj, kad prie manes listu kokie vaikigaliai. O jei kur nors autobuso gale siauteja - nu tegu, bele manes neliecia. Jeigu lies - islipsiu, duosiu durniams kelia.

2012 04 15 19:09

Tas mane ir siutina, kad nieko neįmanoma padaryti.
Neusprantu, kodėl jų negalima liesti, o jie kitus liesti gali. Jei mane pultų koks keturiolikmetis su peiliu, tai man reikėtų stovėti ir žiūrėti, kaip jis mane žudo? Arba jei mane puls mušti paauglės, man reikia paklusniai priimti spyrius į galvą?
Girdėjau istoriją, kai dvi trylikametės primušė kažkokį vaikinuką (20+), tai tas maža to, kad nesigynė, tai dar ir kaltas liko.
Nejau nėra kažkokių įstatymų spragų/ priemonių su paaugliais susitvakyti? Stebina, kad po visų tų riotų niekas nepradėjo peržiūrėti įstatymų ir jų taisyti.
Keista, juk paaugliai darosi nevaldomi, paauglių nėštumas ir narkomanija auga kaip ant mielių, o šalis siūlo juos už tokį elgesį per galvą paglostyti. O, sūneli, šią savaitę nepadegei nei vieno namo, neprimušei nei vieno žmogaus, še tau iPhone 4s. Nu taip išeina? :roll:

2012 04 15 23:16

panos o pamenat pries kelis metus buvo skandalas, kai Londone metro, nescia moteriske paprase jos nestumdyti 21 metu neturincios jaunuoles? Ir kai ji pastume nesciaja lietuvaite, ta stumtelejo atgal (na kazkas panasaus), ir kai nesciaja sulaike policija uz tai kad priekabiavo prie nepilnametes (anie iki 21 isvis nagli yra... ir turi lengvatu nemazu...)...

As asmeniskai dziaugiuosi kad musu kaime tokiu isgamu nera... arba nesutinku ju... Kadangi dazniausiai pavakary vaikstome su vyru, tai musu neuzgaulioja... o ir i Londona kiek vaziuojam, tai jaunuoliai nuo vyro toliau laikosi... :( bet itariu jei eitume vienos su dukriuku visko butu...

2012 04 16 09:39

A&J rašė:..

As asmeniskai dziaugiuosi kad musu kaime tokiu isgamu nera... arba nesutinku ju... Kadangi dazniausiai pavakary vaikstome su vyru, tai musu neuzgaulioja... o ir i Londona kiek vaziuojam, tai jaunuoliai nuo vyro toliau laikosi... :( bet itariu jei eitume vienos su dukriuku visko butu...

A&J nebijok, tam Londone, nieko tokio nebutu , jei ir vienos su dukriuku eitumete :) . Bent jau man nebuna, nors tokiu aplinkui tikrai nemazai hormonu paveiktu paaugliu, ypac piko valandomis, kai is koledzu vaziuoja arba savaitgaliais. Nors kartais galvoju, kad ne paaugliai turi problemu, bet suauge, kurie butent netinkamai reaguoja i paauglius.
Beje kuriu velniu i knyga nulist, jei kazkas ant galvos bando kojas susikelt????!!!! As asmeniskai tikrai kazka pasakyciau. Ramiai, mandagiai, be jokio pasipiktinimo, bet tikrai neleisciau man ant galvos lipti.
Man asmeniskai, tokie paaugliai irgi siauba vare kuri laika, kai mano english buvo poor. Atrode, nezinai ko tiketis.. Todel kad negaliu uz save pastovet, tai yra mano problema, o ne siautyjanciu paaugliu. Dabar kai pati mama ir turiu paaugli, tai galiu pasakyt, jie tik hormonu paveikti paaugliai, nei suauges, nei vaikas, ir sorry tik jusu asmeninis silpnumas leidzia jus nugalet kazkokiu paaugliu ...!!! O kodel tokie siaulaikiniai paaugliai, tai visa atskira tema reiktu sukurt, jei norima diskutuot

2012 04 16 23:03

Mes taipat atkreipeme demesi i sia, manau labai aktualia problema anglijoje. Visai nesinoretu savo vaiko auginti tokioje aplinkoje :) Ir siaip zmones anglijoje yra pakankamai tustoki, ka jau kalbeti apie augancia karta :) todel mastome keisti sali ir pasirinkti aplinka, kurioje yra bent kazkokios vertybes :)

2012 04 17 05:54

Tai kad visur plius minus tas pats

2012 04 17 07:40

Green rašė:Mes taipat atkreipeme demesi i sia, manau labai aktualia problema anglijoje. Visai nesinoretu savo vaiko auginti tokioje aplinkoje :) Ir siaip zmones anglijoje yra pakankamai tustoki, ka jau kalbeti apie augancia karta :) todel mastome keisti sali ir pasirinkti aplinka, kurioje yra bent kazkokios vertybes :)

Mano sunus beveik uzaugo. Galiu patikint, kad labai normalus zmogus patapo, kuom tikrai labai didziuojuos :wink: Vertybes ne salis idiegia, o seima :P Taip kad galiu pelnytai dziaugtis, kad buvau gera mama :oops:

2012 04 18 18:41

Na cia manau retas atvejias tada, nes kiek zinau, labai didele itaka daro draugai ir aplinka :) sutinku, kad seima duoda pagrinda, bet draugai tikrai nemazai itakoja :) galbut jusu sunus uzaugo pakankamai draugiskoje aplinkoje :)

2012 04 19 08:00

Kai mano buvo 15 ar 16 buvau lygiai toks pat. Sedi alaus buteli isgeres kietekas, uz 20 centu is kioskelio viena cigarete nusipirkes, gasdini zmones, praeivius, reki ant visu ir t.t.... Visa mano aplinka tokia buvo... Dabar kas seimas susikure, kas verslininkai, visi padoriais zmonemis isaugo, kurie tikrai gerus darbus turi, issilavine ir t.t.. Cia toks periodas manau gyvenimo. Visada pamatau tokius ir save prisimenu :)))
O kad tavo sunus geras tai jo.. Mano mama ir mociutes irgi galvojo, kad as auksinis sunelis :)))
Aisku nevokdavom mes, nezudydavom, bet vistiek iki auksiniu sunu toli buvo, geriausiu atveju spiziniai :D
Puslapis 12   1, 2    Kitas