Forumas • Temos rodymas - Patarimas mieloms mamytėms:) Anglija.lt skaitytojos laiškas
Puslapis 14   1, 2, 3, 4    Kitas   
Apie viską ir apie nieką :)

Patarimas mieloms mamytėms:) Anglija.lt skaitytojos laiškas

2012 10 30 10:33

[i:e4997bf9b7]Anglija.lt gavo skaitytojos laišką su patarimais mamytėms. Siūlome jį Jūsų dėmesiui – gal kažkam bus įdomu ir naudinga[/i:e4997bf9b7] :)

Mielosios mamytės, norėčiau su jumis pasidalinti savo pačios patirtimi, kurios rezultatai yra neytikėtini. Turėjau situacija su savo mažamete 5 metukū dukryte,kuri nenoromis eidavo mokyklėlėn, teigimas tu (privalai) tau (reikia) eiti I mokykla, mokytoju ir aplinkos faktoriai, dukrytei aplamai nedavė jokio noro. Atsirasdavo nepasitenkinimas ir didžiulis nenorėjimas. Perpratusi matricos gubdrybes - išvertus reiškia trimačio pasaulio lygis, kuris dažniausiai yra naudojamas prieš tuos kurie nesuvokia, aplinkos faktoriu įtaigos. Jūs neturite tapatintis su aplinkos faktoriais, jūs galite juos keisti , tiek kiek imanydami, tai pat ir savo atžalėliu atžvilgiu kas yra susija su mokyklos aplinka. Palyginus tai labai smulki problemėlė, kuria isšpresti, juokų darbas, tik reikia pasitelkti truputėly samoningumo.

Neperseniausiai turėjau pokalby su drauge iš kalbos išejo kad, jos mažametis sūnelis pradėjo eiti į paruošiama mokykėle. Privalumo nėra, tačiau jis turi lankyti. Dėstytoju atžvilgiu kad, vaikas tūrėtu užsiemima ir tobulintu anglu kalba bei kitas žinias. Vesdama savo sūnely mokyklėlėn, atsitiktinai gatvėje pamatė, kita mamyte vedančia mažyli, kuris nenoromis ėjo ir verkšleno. Tuomet jai iškilo klausimas, kas jai taip užsisuktu ir jos vaikui šitoks nenoras eiti mokyklon? Ir tada atsiminiau savo pačios situacija su mažametė dukryte, kuria as jai papasakojau ir, tuo pačiu daviau kaip paprasta psihologiny patarima. Ji liko sužaveta, nuo to ka jai pasakiau, kaip išmintingai galite pasitelkti mintis ir sukurti savo mažyliams aplinka.

Pradedant nuo paprastu žodeliu , kurie turi didele galia jūsu mazyliu samonėj. Tad, Mielosios mamytes atminkite, kad jūsu atžalėles nieko neprivalo daryti, to ko nenori. Tai turi būti visiškai laisvas pasirinkimas , nepririškite ir nerašykite savo vaikam kompiteriniu programu, leiskite jiems tobulėti ir išjausti naturaliu budu. Vienas iš efektyviausiu ir naturaliausiu budu , jums patiems sukurti savo mažyliams aplinka , tokia kad, jie nesijaustu verčiami ( daryti, privalėti , reikti). Šitu triju dalyku jūsu angelėliu pasamonėje neturi buti. Lygiai tas pats ir su mokykla, pakeiskite jų aplinka savo mintimis ir žodžiais , paversdami iš žodžiu ( reikia privalai) sakykite savo vaikams,tokia informacija kuri būtu susijusi su laisve, tobulejimu savęs atradinėjimu,ėjimas į mokykla neprievolė, o pramoga jūs turite leisti savo mažiesiems jaustis laisvai ir, jokiu būdu nevaržomi aplinkos faktoriu.

Kadangi jūsu kūdikėliai jau esą gime tobuli, atsinešę savo talenta su savimi , jūsu kaip teveliu vaidmuo šiame tarpsnyje būtu pakreipti jų mintis ir, kelią teisinga linkme. Užtat didele įtaka daro jūsu vaikui aplinka, kurioje jis gyvena. Kokius jausmus patiria ir, kaip išjaucia? Tai yra labai svarbu , kad jūs teveliai sąmoningai ta suprastumėte, ir sukurtumėte jiems tokia aplinka , kuri spinduliuotū šviesa, tol kol jie patys savarankiškai perims vadžias I savo rankas, ir kursiąs patys iš saves. Užtenka jį stebėti beaugant, ir jis visas ryškeja savo paties spinduliuose. Mokykla tai viena is tų įstaigū, kuri padeda vaikams išvysti jų talenta iki tam tikro lygio,paversdama juos laisvais , tačiau jokiu būdu nepriklausančiais nuo jos įrašytu programu. Vat tame ir esate jūs, kad pakeistumėte savo vaiko aplinka kuri nevirstų eiline programa. Kad jūsu mažasis angelėlis nesusitapatintų su jokiais aplinkos veiksmais – o juos išjaustų megautųsi ir laisvai su meile paleistu. Atminkite jūs mamytės esate viskas savo jaunom atžalėlėm, kuriom rodote kelia, šviesu grožio ir, gėrio kupina pasauly , tad telkite sėkite tik, skaidres, meilės ir grožio mintis , nes vaikai esą jūsu paties veidrodžio atspindžiai.

Tekstas rašytas:
By Rasa Vieraityte

2012 10 30 16:27

Ivekiau tik 2 pastraipas - suluzo akis ir uzvire smegenys...
:lol:

2012 10 31 08:04

Osom! Man taip pat uzvire smegenys... is pradziu net pagalvojau, kad cia su Garliava susije, bet gerai, kad ne.

2012 10 31 09:28

Wow geras ,geras dabar supratau ko cia jums smegenys uzvire :lol: , atrodo tokie paprati zodeliai gali pakeisti visa vaiko pasauleziura ,o mes stengiames vaikams kartais labai jau protingai paaiskint kas ir kodel,o cia pasirodo tereikia eik tobuleti ,eik pramogauti va kur visas stebuklas paprastas ir jauciu bus tikrai veiksmingas. Aciu siai mamytei kuri pasidalino savo patirtimi ,butinai pasinaudosiu. :D

2012 10 31 09:40

O man tai, tiesa pasakius, gaila vaiku, i kuriuos poziuris yra, kad "daryk ka nori, vaikeli, juk gimei tobulas!" na, gime gal ir tobulas, bet su tokiu poziuriu labai greitai toks nebetobulas (svelniai tariant) taps, kad nezinosi kur detis.... :?

2012 10 31 12:27

Tiesa sakant ,jusu komentaras" nezinos kur detis" labia jau keistas ,nes nesuprantu kur jusu kaip tevu vaidmuo ,manau kad butent tevai ir turi isigilinti i vaiko individualybe ir nuvest tinkamu keliu,dazniausiai tevai net nesistengia gilintis i vaikeli kuom jis kvepuoja ir kokie jo mazi troskimai ,ale tipo jis mazas ir pats nieko nesupranta,jis zino kas jam patinka ir ko nori tik reiketu labiau su juo bendrauti ir tu juk ir esi mamyte ar tevelis kuris zinai kaip padeti kad vaikeliui eiti tuo keliu.nu cia as taip manau

2012 10 31 18:46

Man ziauriai patinka si ideja - tikrai dekoju tai mamytei , ir pati pasinaudosiu siuo patarimu, kadangi esu ir pati girdejusi ne tik is televizijos laidu, apie vaikuciu psihologija, ir tai pat esu skaiciusi , ir beje labai smagu sulaukti tokiu straipsniu, kad vien zmones jau apie tai kalba..... :wink:

2012 11 01 10:00

raudonoji rašė:Tiesa sakant ,jusu komentaras" nezinos kur detis" labia jau keistas ,nes nesuprantu kur jusu kaip tevu vaidmuo

Mano "kaip tevu" vaidmuo yra uzauginti dora, sazininga zmogu, kuris moketu nuveikti, ne tik tai kas jam malonu, bet ir gerai zinotu tokius zodius, kaip "reikia" ir "privalai". Nes be siu zodziu nera atsakingo zmogaus.

Taip, labai super pakeist vaikui fona taip, kad i mokykla noriai eitu ir pan. Bet visa laika salia jo nebusi. Ir anksciau ar veliau jis susidurs su tuo "reikia"/"privalai". Ir kas bus jeigu jis pirma karta susidurs su tuo jau gan didelis, kokiu 8-9 metu?

Na, as gal tiesiog jusu minties nesuprantu :) Tad gal galite man paaiskinti viska, pvz, tokioje situacijoje:
vaikas eina i mokykla (mamyte jam sukure aplinka tokia, kad jam tai ne prievole, o vienas malonumas), bet visi dalykai vienodai sektis negali.... ir prasideda vaikui problemos, pvz, su matematika. Nu nesupranta jis jos, nors uzmusk! Klausimas: ka daryt su matematikos namu darbais?! :) Juk, pagal siuos patarimus, vaikucio negalima priverst, jis turi pats noret. Tad labai noretusi suzinoti, kokie yra budai, kad absoliuciai matematikai negabus vaikas, grubiai tariant, dvejetukininkas, su sypsena veide pultu prie matematikos namu darbu? :)
Ir po to su tokia pat placia sypsena, grizes is mokyklos, mamytei pademonstruotu eilini prasta pazymi ir pasakytu, kaip jis ziauriai nori i mokykla ir laukia-nesulaukia matematikos pamokos :lol:

2012 11 01 10:51

Manau viskas prilauso ant kiek samones lygis yra pakiles ir suvokimas issivystes, o visa kita ateina savaime ir klausimu daugiau nebekyla nei komentaru - as aplamai sita pastraipa priimeiau kaip patarima -o ne isvedziojima ar bandyma prie sito prisikabinti , nes kiekvienam skirtingai duodami rezultatai - o jus net nebandziusi jau peikiate- pabandykite o paskui kometuokite- uztat as net nekisu savo nuomones, ir nieko nereiskiu kadangi jus turite pirma isbandyti , ir tai tikrai ne savaites darbas, tai ilga kelione sugrysti i save - kaip pats sugrysite tik tada pamatysite ir pajausite tikrajy gyvenimo skony , Ir visos kitos problemeles, gal kurios susijos su vaikais ar su verslu seimos reikalais, atrodys taip toli ir nereiiksmingai :wink: Geros Dieneles :wink: :wink:

2012 11 01 16:31

nenoriu daug komentuot - as auginau savo sunu su tuo : nenori, nereikia, neiko per prievarta...
IR DURNA BUVAU! Iskiepyjom tik TEISES o apie PAREIGAS ir... tik tiek kiek jis NORI... O NORAI dideja sulig amziumi... Pradeti aiskinti NIOLIKAMECIUI viska yra zenkliai PER VELU...


Geriau jau mamytes tokius dalykus kistu UZAUGINUSIOS REaliai savo vaikus ir jau kai VAIKAI sukurs seimas, tada gales kisti tokias NESAMONES...


CIa taip kaip su pasakymu: vaikui negalima sakyti NE jokiais budais... IR ka?

Turim depresuotu, nezinanciu ribu paaugliu karta, kada bijai vaikui pasakyt, kad NESIUKSLINK, NEBRAIZYK MANO MASINOS... NE, as nerukau ir tau nerekomenduoju, NESKRIAUSK kitu ir t.t.
Vnz, apsidairykit aplinkui ir pamatysit, kai tokie "talentai" arba kitaip tariant "perliukai" kelia nusikalstamumo statistika... O juk ju tevai tik ir kure "saugia" aplinka... Jie nuosirdziai nesupranta kodel jie PRIVALO eiti i darba jeigu nera nuotaikos ir t.t.


JUOKDARIAI su tokiais straipsniais. Turbut aiskiai issireiskiau
Puslapis 14   1, 2, 3, 4    Kitas