Forumas • Temos rodymas - Koks anglų požiūris apie lietuvius, rusus ir lenkus?
Puslapis 12   1, 2    Kitas   
Apie viską ir apie nieką :)

Koks anglų požiūris apie lietuvius, rusus ir lenkus?

2013 10 19 12:38

Visu pirma, atsiprasau del nelietuvisku raidziu, rasau is bibliotekos kur neimanoma pakeisti klaviatura i Lietuviu kalba.

Esu 26m. vaikinas is Vilniaus, keleta metu gyvenantis Svedijoje. Kadangi Svedijoje ypatingai sunku surasti stabilu ir legalu darba be puikios Svedu kalbos, po keleriu metu nesekmiu nusprendziau atvaziuoti in Londona, kadangi puikiai kalbu ir rasau Angliskai.

Mano tevai yra rusas ir lenke, turiu lietuviska varda. Cia iskyla klausimas:

Ar pristatyti kaip rusas is Lietuvos? Anglai turbut asociuoja rusus su rusu mafija, komunistais ir girtuokliais. Nesu ne is vienos is situ grupiu, bet manau kad esu rusas, nor niekada nebuvau Rusijoje.

Lenkas is Lietuvos? Puikiai sneku lenkiskai, Vilniuje juokaujama kad tik slavu vaikai gimsta su trim kalbom. Taigi, koks stereotipas apie lenkus Anlijoje? Usuoti santechnikai prasiruke iki kaulu? Vagiai? Kataliku fanatikai?

Nar ir aisku, galeciau pristatyti kaip Lietuvis. Esu Lietuvos pilietis, cia gyvenau ir uzaugau, turiu Lietuviska varda. Turejau daug draugu tarp lietuviu, kai sakydavau kad esu rusas jie netikejo. Ka anglai mano apie lietuvius? As girdejau daug lietuviu yra susije su prostitucija Anglijoje, ar vergauja ukiuose uz pinigus net pakistanieciai nevergautu, na ir yra nemazai valkataujanciu, gyvenancius su Anglu "pikeys".

Va tokia dilema. Ka pasirinkti kai bendaujant su Anglais ar ieskant isidarbinimo? Kuri grupe yra ziurima palankiausiai? Aisku, as parasiau blogiausius galimus stereotipus, bet as planuoju dirbti nekvalifikuota darba pradziai, ir tokiose aplinkose daznai dirba zmones nepasireiskiantys didele meile emigrantams.

2013 10 20 00:48

a jiem nusispjaut - ar tu lenkas, ar tu rusas, ar valierka belarusas :D
šiaip tai skaitant tavo paprotavimus ir problemos ieškojimą ten kur jos nėra ir būti neturėtų, galima spręsti, jog esi grynakraujis vilenskas tuteišas - prie komunizmo dauguma buvo grynakraujais rusais, dabar patapo lenkų šlėktom, bet pavardės tai daugiausia baltarusiškos ir lietuviškos kažkodėl :roll:

2013 10 20 14:23

sausas123 rašė:a jiem nusispjaut - ar tu lenkas, ar tu rusas, ar valierka belarusas :D
šiaip tai skaitant tavo paprotavimus ir problemos ieškojimą ten kur jos nėra ir būti neturėtų, galima spręsti, jog esi grynakraujis vilenskas tuteišas - prie komunizmo dauguma buvo grynakraujais rusais, dabar patapo lenkų šlėktom, bet pavardės tai daugiausia baltarusiškos ir lietuviškos kažkodėl :roll:

Daugumai anglų visi užsieniečiai yra lenkai :D

Koks anglu poziuris apie lietuvius, rusus ir lenkus?

2013 10 20 17:32

Geriau buk lietuvis,... nes lenkai su rusais, jau uzsirekomendave ir nelabai kaip, na ir lietuviai, ne proto fontanas.... :) ,tik dar nelabai placiai juos zino.Kai pradesi dirbti, tai dar netures isankstines nuomones, tai ir spesi uzsirekomenduoti toks koks esi.......SEKMES...! :lol:

Koks anglu poziuris apie lietuvius, rusus ir lenkus?

2013 10 20 17:33

Geriau buk lietuvis,. :) .. nes lenkai su rusais, jau uzsirekomendave ir nelabai kaip, na ir lietuviai, ne proto fontanas.... :) ,tik dar nelabai placiai juos zino.Kai pradesi dirbti, tai dar netures isankstines nuomones, tai ir spesi uzsirekomenduoti toks koks esi.......SEKMES...! :lol:

2013 10 20 19:55

užsidėk treningus su trim "paloskėm", išisiuvinėk lietuvos trispalvę ant krūtinės, visur nešiokis pasą ir visiems aiškink kad tu ne koks f.. polish :D iš esmės žmonės čia užsirekomenduoja ne savo tautybe, o savo protu ir elgesiu.. aišku išankstinis nusistatymas visur gali pasitaikyti, bet kaip save parodai taip tave ir vertina žmonės...

2013 10 24 09:26

quote75]bet kaip save parodai taip tave ir vertina žmonės...

Visiski pritariu. Kaip elgsies tokiu ir laikys. Kiek pazistu anglu tai su visais labai neblogi santykiai.
Aš ne lietuvis, aš tik taip atrodau

Re: Koks anglų požiūris apie lietuvius, rusus ir lenkus?

2014 01 08 14:14

Manau, sakyk, kad esi is Lietuvos (nes pats ir pasakei, kad is Vilniaus) ir nesileisk i detales, nes ju turbut niekas nenores girdet. O jei nores, tada jau ir pleskis, gali sakyt, kad rusu kalba moki (preziumuoju) ir kad esi rusu tautybes ir t.t. Beje, keliu kalbu mokejimas iskart pakels tavo "reitingus".

Isankstiniu nuomoniu bus visur, dauguma britu yra gan kvailoki ir tiki viskuo, ka ziniasklaida sako (cia daug asmenines patirties). Bet kaip sako, tu tik "smile and wave", t.y. neimk i galva. Islaikyk savo saltakraujiskuma, ir, kaip kazkas jau paminejo, veiksmai/darbai kalba patys uz save.

Mano asmenine patirtis parode, kad kuo maziau lisi kazkam i uzpakali ir stengsies itikti, tuo daugiau turesi sansu kazka pasiekti. Zinoma, tai nereiskia, kad reikia pulti i krastutinumus ir spjaudyti visiems i veidus. Na, cia nukprypau visai nuo temos :))
Puslapis 12   1, 2    Kitas