Britanijos lietuvių atostogos: nuo tėviškės kaimo iki pasaulinių kurortų - Anglija.lt
 

Britanijos lietuvių atostogos: nuo tėviškės kaimo iki pasaulinių kurortų 

Ramunė Rubinaitė

Anglijoje gyvenantys lietuviai dažnai skundžiasi, jog yra tiek daug šalių ir miestų, kuriuos norisi aplankyti, tačiau artimųjų ilgesys būna stipresnis ir daugumą lietuvių atostogauti pargena į tėvynę. Vis tik ne visi Didžiojoje Britanijoje gyvenantys tautiečiai vasaroja tarp lietuviškų dobilų. Kai kurie aktyvaus poilsio mėgėjai aplanko ir tolimus pasaulio kraštus. Anglija.lt domėjosi Anglijos lietuvių atostogomis.

Dirbti tenka ir per atostogas

Verslininkė Laura Dzelzytė sako, jog atostogos jai tai ne laisva darbo savaitė kalendoriuje, bet psichologinė būsena, nes kartais ir poilsio metu tenka dirbti, o kartais ir darbo dieną galima atsipalaiduoti: “Dažnai, net ir iškeliavus į kokį užjūrio kurortą, vis dar galvoju apie nenuveiktus darbus arba tiesiog tenka viską daryti telefonu ir internetu. Žodžiu, kartais atostogos – tai tiesiog egzotiškesnė ofiso aplinka. Bet yra dienų, kuomet net ir Londono pilnos gatvės ir sausakimši traukiniai gali suteikti tam tikrą vidinę ramybę ir atsipalaidavimą”.

Laura pasakoja, jog dažnai laisvomis dienomis grįžta į Lietuvą aplankyti artimųjų, tačiau tėvynėje praleistas laikas labiau išvargina, nei leidžia pailsėti, nes per trumpą laiką norisi aplankyti kuo daugiau brangių žmonių ir, mergina šypsosi, jog po tokios rutinos Londono dienotvarkė atrodo kaip atostogos.

Geriausios atostogos – lietuviškame kaime

Ne vieną šalį aplankiusi Laura sako, jog vis tik geriausios atostogos jai – lietuviškame kaime: “Pačios geriausios atostogos, nors dabar ir gana retos, visgi yra pas močiutę, kur praleidau visas savo laisvas nuo mokyklos dienas. Kaime dar viskas išliko nesumeluota ir neiškreipta. Basa, be makiažo ir aksesuarų, be titulų ir pareigų, prisiminus šiaurės lietuvių akcentą ir močiutės tai Smetonos laikų, tai pusiau latviškas sąvokas, aš tiesiog jaučiuosi labai saugiai ir tas saugumas suteikia ramybę ir nuostabiausias atostogas.”


Lietuvos kaime šiemet atostogavo ir daugiau nei ketverius metus Anglijoje gyvenanti Snieguolė Tobulevičienė. Moteris pasakoja, jog gyvendama Anglijoje labai pasiilgsta mamos, draugų, lietuvių kalbos ir patiekalų: “Labai smagu susitikti su draugais ir gerai pasilinksminti, nes anglai nelabai moka atsipalaiduoti. Nežinau kaip kiti, bet aš labai pasiilgstu ir mamos gaminto lietuviško maisto. Aišku, pasiilgstu ir lietuvių kalbos”. Tris sūnus auginanti Snieguolė šią vasarą į Lietuvą keliavo ne tik su vaikais, gyvenimo draugu Dean Watson, bet ir su draugo tėvais Patricia ir Dave.

Lietuviškas kaimas: maistas patinka ir anglams

“Nors atrodo, anglai turi pinigų, bet vis dėlto jie ieško pigesnių atostogų, tai buvo viena iš priežasčių. Antra, mano draugo tėvai labai norėjo pamatyti kaip mes gyvenam, nes mes su vaikais pripasakojam tiek daug skirtumų tarp Anglijos ir Lietuvos, kad jie tiesiog mirė iš smalsumo. Be to, jie labai norėjo paragauti lietuviškų patiekalų. Per praėjusias Kūčias pas mus buvo atvažiavusi mano mama ir suruošė tikrą lietuvišką Kūčių stalą, kuris draugo tėvams labai patiko. Jie tokių tradicijų neturi”, – apie anglų pasirinkimą atostogauti Lietuvoje pasakojo Snieguolė.

Didžiąją atostogų dalį šeima praleido Snieguolės mamos gyvename kaime Kalvarijos rajone, tačiau atostogautojai taip pat aplankė keletą Lietuvos miestų, Rumšiškes, ilsėjosi prie Vištyčio ežero. “Anglams labai patiko Lietuva. Draugo tėtis dar ir dabar svajoja apie mano mamos miltinius blynus su namine braškių uogiene ir naminius kiaušinius pusryčiams. Sako, kad pasiilgsta lietuviško kaimo ramumos ir tylos”, – apie atostogų Lietuvoje anglams paliktą įspūdį pasakojo Snieguolė.

Emigrantai gali sau leisti daugiau

Paklausta, kuo skiriasi atostogos gyvenant Anglijoje nuo tų, kurias Snieguolė turėdavo Lietuvoje, moteris neslepia, jog pagrindinis skirtumas tas, jog gyvenant Anglijoje apskritai gali sau leisti atostogauti: “Didžiausias skirtumas tas, kad gyvendami Lietuvoje nelabai negalėjom sau leist kur nors išvažiuot, o gyvenant čia, jei turi laiko, gali sau leist nuvykti kur nori”.

Panašų skirtumą nurodo ir dėstytoja Anglijoje dirbanti Renata Ramanauskytė: “Kol gyvenu čia, noriu keliauti, pamatyti ir aplankyti kuo daugiau, nes Lietuvoje iš lietuviško atlyginimo nelabai gali sau leist daug keliauti”. Paklausta, ar atostogos brangus malonumas, Renata sako, jog viskas priklauso nuo žmogaus ir jo galimybių, bet pati savęs labai nevaržo: “Viskas priklauso, nuo to, kur važiuoji, kur apsistoji, kiek brangus susisiekimas ten. Galima rasti šalis, kur atostogos nekainuoja labai brangiai. Aš pati nelabai skaičiuoju per atostogas ir leidžiu sau atsipalaiduoti, bet, žinoma, leidžiu protingai”.

Renata šią vasarą taip pat keletą savaičių praleido tėvynėje, tačiau, lietuvė sako, tai buvo daugiau išimtis, nei įprastos atostogos, nes turint galimybes norisi aplankyti ir pamatyti daugiau pasaulio. Šią vasarą per keturias savaites trukusias atostogas Renata be Lietuvos dar lankėsi Maltoje ir Sardinijoje. Maltoje lietuvė lankėsi antrą kartą ir, sako, atostogos šioje šalyje nėra labai brangios, o žmonės ten labai draugiški.

Sardinija Renatai taip pat patiko, tačiau lietuvė nesitikėjo, jog susikalbėti angliškai šioje saloje bus taip sunku: “Neįtikėtina, kad Sardinijoje niekas nekalba angliškai. Net meniu kavinėse nėra išversto į anglų kalbą, o itališko žodyno mes su draugėmis neturėjome”. Paklausta, kaip išgyveno angliškai nekalbančioje aplinkoje, Renata šypsosi, jog kelis žodžius itališkai mokėjo pasakyti, bet kartais ir gestais tekdavo aiškinti: “Pamenu, norėjom kartą klijų nusipirkti, nes draugės basutė sugedo. Nuėjom į parduotuvę, prašom “glue” (“klijai” aut.pastaba), “super glue”, bet jie nesupranta, o itališkai mes pasakyt nemokėjom. Aiškinam “stick” (“klijuoti” aut.past), tai jie mums davė pašto ženklų. Tai ką, nusimovė draugė batą ir parodė, kur problema, tada jie suprato”. Keliauti mėgstanti Renata sako, jog dabar jos taikinyje – Tailandas ir Japonija, kuriuos lietuvė ketina aplankyti dar šiais metais.

Gero oro atostogoms – nenusipirksi

Pasakodama apie savo atostogas verslininkė Dangira Jankauskaitė šypsosi, jog yra vienas dalykas, kurio nei suplanuoti, nei nusipirkti negali – tai geras oras: “Šiemet aš labai nusivyliau oru, labai nesisekė. Kur nuvažiuoju, ten apsiniaukę, ten lietus”. Tačiau blogas oras Dangirai nesutrukdė pailsėti ir parsivežti naujų įspūdžių iš aplankytų kurortų. Moteris šiais metais spėjo ir Palangą bei Druskininkus aplankyti, ir Kanarų saloje Gran Kanarijoje pailsėti, ir Rusijos kurorte Sočyje bei sostinėje Maskvoje pabūti. “Labai patiko Kanarai. Labai švaru, labai gražu, labai viskas sutvarkyta ten. Labai smagios atostogos buvo”, – prisimena Dangira.

Norą aplankyti Rusiją, moteris sako, lėmė jaunystės nostalgija: “Ir Maskvoje buvau lankiusis daug kartų, ir Sočyje prieš aštuoniolika metų buvau buvus, tai man labai įdomu buvo pažiūrėti, kaip viskas ten pasikeitę. Sočyje gamta nuostabi: ir medis, ir kalnas, ir jūra šalia, ir saulė, ir lietus tuo pačiu metu – viskas ten taip surėdyta gamtos, nuostabu. Bet mums labai nepasisekė su oru, todėl ankščiau, nei buvom planavę, išvažiavom į Maskvą. O Maskva pasirodė pasikeitus. Visos gatvelės pažįstamos, bet buvę universalinės parduotuvės virtę firminėmis parduotuvėmis, kavinėmis. Centras Maskvos labai sutvarkytas, visur švaru, visos gatvės iššluotos, tikrai, miestas paliko įspūdį”, – prisiminė kelionę Dangira.

Kaip moteris pasakoja, Rusija yra kontrastinga šalis, kurioje gali susidurti su prabanga arba su skurdu: “Rusijoj kitaip nei Vakaruose. Sočyje, pavyzdžiui, yra labai gerų pusių ir labai blogų pusių, nėra vidutinių. Tose gerose, kur vadinamieji naujieji rusai lankosi, tai viskas super: viešbučiai, restoranai, aptarnavimas... Tikrai, retoj Vakarų šaly taip pamatysi. Bet oro uostai Rusijoj baisūs, baisus aptarnavimas”.

Keliauti galima pigiai

Trejus metus Londone gyvenanti Vita Vitautaitė pasakoja apie savo studentiškas atostogas, patvirtindama teiginį, jog keliauti galima ir daug neišleidžiant. Dar gyvendama Lietuvoje ir studijuodama Vilniaus universitete, Vita mėgdavo keliauti autostopu po šiaurės šalis: Norvegiją, Suomiją, Estiją. Atvykusi studijuoti į Didžiąją Britaniją, mergina prabangių kelionių taip pat negalėjo įpirkti, bet dėl to keliauti nenustojo. Vita pasakoja, jog dažniausiai vyksta į kelias dienas trunkančias keliones po Europos šalis, renkasi nebrangius viešbučius, pigesnes avialinijas, o programą organizuojasi pati.

“Prieš trejus metus vasarą lankiausi Graikijoje, Korfų saloje. Su drauge išsinuomojome mašiną, kad galėtume apvažiuoti visą salą ir patekti ten, kur ne visi turistai susiruošia. Aplankėm nemažai atokių paplūdimių, senovinių vienuolynų. Visą parą paskyrėm kelionei į Atėnus: nuplaukėme laivu, dieną praleidom Atėnų centre Akropolyje, naktį autobusu vykom į uostą ir iki kitos dienos pietų plaukėm laivu atgal. Taupymo sumetimais nenakvojome viešbutyje, todėl kelionė buvo gana varginanti. Bet tokios jau tos lietuvių studentų atostogos”, – šypsosi Vita, prisimindama viešnagę Graikijoje.

“Kitais metais aplankiau Siciliją. Važiavom tik penkioms dienom, bet sugebėjom apvažiuoti pusę salos ir aplankyti žymiausius miestus rytinėje pakrantėje. Kelionė vėlgi buvo ganėtinai paprasta, vykom pigiomis avialinijom, keliavom vietiniu transportu, nakvojom studentiškuose viešbučiuose. Bet, aišku, leidom sau paragauti itališkų patiekalų.

Tais pačiais metais važiavom ir į Paryžių. Tris dienas praleidom šiam mieste. Naktinio gyvenimo nelabai galėjom įpirkti, todėl dieną vaikščiojom po gatves ir muziejus, o vakarais sėdėdavom prie Senos upės ir gerdavom vyną. Daug žmonių taip daro ir ten labai maloni atmosfera vyrauja. O šią vasarą važiavau į pietų Prancūziją – Marselį. Pusę savaitės kaitau prie jūros, kitą – keliavau po apylinkes. Labai patiko Provansas, visi atsipalaidavę, niekur neskuba”, – prisiminimais ir įspūdžiais dalijosi Vita, patvirtindama tiesą, jog pigios kelionės gali būti ne mažiau įsimintinos.

Ramunė Rubinaitė

Anglijoje gyvenantys lietuviai dažnai skundžiasi, jog yra tiek daug šalių ir miestų, kuriuos norisi aplankyti, tačiau artimųjų ilgesys būna stipresnis ir daugumą lietuvių atostogauti pargena į tėvynę. Vis tik ne visi Didžiojoje Britanijoje gyvenantys tautiečiai vasaroja tarp lietuviškų dobilų. Kai kurie aktyvaus poilsio mėgėjai aplanko ir tolimus pasaulio kraštus. Anglija.lt domėjosi Anglijos lietuvių atostogomis.

Dirbti tenka ir per atostogas

Verslininkė Laura Dzelzytė sako, jog atostogos jai tai ne laisva darbo savaitė kalendoriuje, bet psichologinė būsena, nes kartais ir poilsio metu tenka dirbti, o kartais ir darbo dieną galima atsipalaiduoti: “Dažnai, net ir iškeliavus į kokį užjūrio kurortą, vis dar galvoju apie nenuveiktus darbus arba tiesiog tenka viską daryti telefonu ir internetu. Žodžiu, kartais atostogos – tai tiesiog egzotiškesnė ofiso aplinka. Bet yra dienų, kuomet net ir Londono pilnos gatvės ir sausakimši traukiniai gali suteikti tam tikrą vidinę ramybę ir atsipalaidavimą”.

Laura pasakoja, jog dažnai laisvomis dienomis grįžta į Lietuvą aplankyti artimųjų, tačiau tėvynėje praleistas laikas labiau išvargina, nei leidžia pailsėti, nes per trumpą laiką norisi aplankyti kuo daugiau brangių žmonių ir, mergina šypsosi, jog po tokios rutinos Londono dienotvarkė atrodo kaip atostogos.

Geriausios atostogos – lietuviškame kaime

Ne vieną šalį aplankiusi Laura sako, jog vis tik geriausios atostogos jai – lietuviškame kaime: “Pačios geriausios atostogos, nors dabar ir gana retos, visgi yra pas močiutę, kur praleidau visas savo laisvas nuo mokyklos dienas. Kaime dar viskas išliko nesumeluota ir neiškreipta. Basa, be makiažo ir aksesuarų, be titulų ir pareigų, prisiminus šiaurės lietuvių akcentą ir močiutės tai Smetonos laikų, tai pusiau latviškas sąvokas, aš tiesiog jaučiuosi labai saugiai ir tas saugumas suteikia ramybę ir nuostabiausias atostogas.”


Lietuvos kaime šiemet atostogavo ir daugiau nei ketverius metus Anglijoje gyvenanti Snieguolė Tobulevičienė. Moteris pasakoja, jog gyvendama Anglijoje labai pasiilgsta mamos, draugų, lietuvių kalbos ir patiekalų: “Labai smagu susitikti su draugais ir gerai pasilinksminti, nes anglai nelabai moka atsipalaiduoti. Nežinau kaip kiti, bet aš labai pasiilgstu ir mamos gaminto lietuviško maisto. Aišku, pasiilgstu ir lietuvių kalbos”. Tris sūnus auginanti Snieguolė šią vasarą į Lietuvą keliavo ne tik su vaikais, gyvenimo draugu Dean Watson, bet ir su draugo tėvais Patricia ir Dave.

Lietuviškas kaimas: maistas patinka ir anglams

“Nors atrodo, anglai turi pinigų, bet vis dėlto jie ieško pigesnių atostogų, tai buvo viena iš priežasčių. Antra, mano draugo tėvai labai norėjo pamatyti kaip mes gyvenam, nes mes su vaikais pripasakojam tiek daug skirtumų tarp Anglijos ir Lietuvos, kad jie tiesiog mirė iš smalsumo. Be to, jie labai norėjo paragauti lietuviškų patiekalų. Per praėjusias Kūčias pas mus buvo atvažiavusi mano mama ir suruošė tikrą lietuvišką Kūčių stalą, kuris draugo tėvams labai patiko. Jie tokių tradicijų neturi”, – apie anglų pasirinkimą atostogauti Lietuvoje pasakojo Snieguolė.

Didžiąją atostogų dalį šeima praleido Snieguolės mamos gyvename kaime Kalvarijos rajone, tačiau atostogautojai taip pat aplankė keletą Lietuvos miestų, Rumšiškes, ilsėjosi prie Vištyčio ežero. “Anglams labai patiko Lietuva. Draugo tėtis dar ir dabar svajoja apie mano mamos miltinius blynus su namine braškių uogiene ir naminius kiaušinius pusryčiams. Sako, kad pasiilgsta lietuviško kaimo ramumos ir tylos”, – apie atostogų Lietuvoje anglams paliktą įspūdį pasakojo Snieguolė.

Emigrantai gali sau leisti daugiau

Paklausta, kuo skiriasi atostogos gyvenant Anglijoje nuo tų, kurias Snieguolė turėdavo Lietuvoje, moteris neslepia, jog pagrindinis skirtumas tas, jog gyvenant Anglijoje apskritai gali sau leisti atostogauti: “Didžiausias skirtumas tas, kad gyvendami Lietuvoje nelabai negalėjom sau leist kur nors išvažiuot, o gyvenant čia, jei turi laiko, gali sau leist nuvykti kur nori”.

Panašų skirtumą nurodo ir dėstytoja Anglijoje dirbanti Renata Ramanauskytė: “Kol gyvenu čia, noriu keliauti, pamatyti ir aplankyti kuo daugiau, nes Lietuvoje iš lietuviško atlyginimo nelabai gali sau leist daug keliauti”. Paklausta, ar atostogos brangus malonumas, Renata sako, jog viskas priklauso nuo žmogaus ir jo galimybių, bet pati savęs labai nevaržo: “Viskas priklauso, nuo to, kur važiuoji, kur apsistoji, kiek brangus susisiekimas ten. Galima rasti šalis, kur atostogos nekainuoja labai brangiai. Aš pati nelabai skaičiuoju per atostogas ir leidžiu sau atsipalaiduoti, bet, žinoma, leidžiu protingai”.

Renata šią vasarą taip pat keletą savaičių praleido tėvynėje, tačiau, lietuvė sako, tai buvo daugiau išimtis, nei įprastos atostogos, nes turint galimybes norisi aplankyti ir pamatyti daugiau pasaulio. Šią vasarą per keturias savaites trukusias atostogas Renata be Lietuvos dar lankėsi Maltoje ir Sardinijoje. Maltoje lietuvė lankėsi antrą kartą ir, sako, atostogos šioje šalyje nėra labai brangios, o žmonės ten labai draugiški.

Sardinija Renatai taip pat patiko, tačiau lietuvė nesitikėjo, jog susikalbėti angliškai šioje saloje bus taip sunku: “Neįtikėtina, kad Sardinijoje niekas nekalba angliškai. Net meniu kavinėse nėra išversto į anglų kalbą, o itališko žodyno mes su draugėmis neturėjome”. Paklausta, kaip išgyveno angliškai nekalbančioje aplinkoje, Renata šypsosi, jog kelis žodžius itališkai mokėjo pasakyti, bet kartais ir gestais tekdavo aiškinti: “Pamenu, norėjom kartą klijų nusipirkti, nes draugės basutė sugedo. Nuėjom į parduotuvę, prašom “glue” (“klijai” aut.pastaba), “super glue”, bet jie nesupranta, o itališkai mes pasakyt nemokėjom. Aiškinam “stick” (“klijuoti” aut.past), tai jie mums davė pašto ženklų. Tai ką, nusimovė draugė batą ir parodė, kur problema, tada jie suprato”. Keliauti mėgstanti Renata sako, jog dabar jos taikinyje – Tailandas ir Japonija, kuriuos lietuvė ketina aplankyti dar šiais metais.

Gero oro atostogoms – nenusipirksi

Pasakodama apie savo atostogas verslininkė Dangira Jankauskaitė šypsosi, jog yra vienas dalykas, kurio nei suplanuoti, nei nusipirkti negali – tai geras oras: “Šiemet aš labai nusivyliau oru, labai nesisekė. Kur nuvažiuoju, ten apsiniaukę, ten lietus”. Tačiau blogas oras Dangirai nesutrukdė pailsėti ir parsivežti naujų įspūdžių iš aplankytų kurortų. Moteris šiais metais spėjo ir Palangą bei Druskininkus aplankyti, ir Kanarų saloje Gran Kanarijoje pailsėti, ir Rusijos kurorte Sočyje bei sostinėje Maskvoje pabūti. “Labai patiko Kanarai. Labai švaru, labai gražu, labai viskas sutvarkyta ten. Labai smagios atostogos buvo”, – prisimena Dangira.

Norą aplankyti Rusiją, moteris sako, lėmė jaunystės nostalgija: “Ir Maskvoje buvau lankiusis daug kartų, ir Sočyje prieš aštuoniolika metų buvau buvus, tai man labai įdomu buvo pažiūrėti, kaip viskas ten pasikeitę. Sočyje gamta nuostabi: ir medis, ir kalnas, ir jūra šalia, ir saulė, ir lietus tuo pačiu metu – viskas ten taip surėdyta gamtos, nuostabu. Bet mums labai nepasisekė su oru, todėl ankščiau, nei buvom planavę, išvažiavom į Maskvą. O Maskva pasirodė pasikeitus. Visos gatvelės pažįstamos, bet buvę universalinės parduotuvės virtę firminėmis parduotuvėmis, kavinėmis. Centras Maskvos labai sutvarkytas, visur švaru, visos gatvės iššluotos, tikrai, miestas paliko įspūdį”, – prisiminė kelionę Dangira.

Kaip moteris pasakoja, Rusija yra kontrastinga šalis, kurioje gali susidurti su prabanga arba su skurdu: “Rusijoj kitaip nei Vakaruose. Sočyje, pavyzdžiui, yra labai gerų pusių ir labai blogų pusių, nėra vidutinių. Tose gerose, kur vadinamieji naujieji rusai lankosi, tai viskas super: viešbučiai, restoranai, aptarnavimas... Tikrai, retoj Vakarų šaly taip pamatysi. Bet oro uostai Rusijoj baisūs, baisus aptarnavimas”.

Keliauti galima pigiai

Trejus metus Londone gyvenanti Vita Vitautaitė pasakoja apie savo studentiškas atostogas, patvirtindama teiginį, jog keliauti galima ir daug neišleidžiant. Dar gyvendama Lietuvoje ir studijuodama Vilniaus universitete, Vita mėgdavo keliauti autostopu po šiaurės šalis: Norvegiją, Suomiją, Estiją. Atvykusi studijuoti į Didžiąją Britaniją, mergina prabangių kelionių taip pat negalėjo įpirkti, bet dėl to keliauti nenustojo. Vita pasakoja, jog dažniausiai vyksta į kelias dienas trunkančias keliones po Europos šalis, renkasi nebrangius viešbučius, pigesnes avialinijas, o programą organizuojasi pati.

“Prieš trejus metus vasarą lankiausi Graikijoje, Korfų saloje. Su drauge išsinuomojome mašiną, kad galėtume apvažiuoti visą salą ir patekti ten, kur ne visi turistai susiruošia. Aplankėm nemažai atokių paplūdimių, senovinių vienuolynų. Visą parą paskyrėm kelionei į Atėnus: nuplaukėme laivu, dieną praleidom Atėnų centre Akropolyje, naktį autobusu vykom į uostą ir iki kitos dienos pietų plaukėm laivu atgal. Taupymo sumetimais nenakvojome viešbutyje, todėl kelionė buvo gana varginanti. Bet tokios jau tos lietuvių studentų atostogos”, – šypsosi Vita, prisimindama viešnagę Graikijoje.

“Kitais metais aplankiau Siciliją. Važiavom tik penkioms dienom, bet sugebėjom apvažiuoti pusę salos ir aplankyti žymiausius miestus rytinėje pakrantėje. Kelionė vėlgi buvo ganėtinai paprasta, vykom pigiomis avialinijom, keliavom vietiniu transportu, nakvojom studentiškuose viešbučiuose. Bet, aišku, leidom sau paragauti itališkų patiekalų.

Tais pačiais metais važiavom ir į Paryžių. Tris dienas praleidom šiam mieste. Naktinio gyvenimo nelabai galėjom įpirkti, todėl dieną vaikščiojom po gatves ir muziejus, o vakarais sėdėdavom prie Senos upės ir gerdavom vyną. Daug žmonių taip daro ir ten labai maloni atmosfera vyrauja. O šią vasarą važiavau į pietų Prancūziją – Marselį. Pusę savaitės kaitau prie jūros, kitą – keliavau po apylinkes. Labai patiko Provansas, visi atsipalaidavę, niekur neskuba”, – prisiminimais ir įspūdžiais dalijosi Vita, patvirtindama tiesą, jog pigios kelionės gali būti ne mažiau įsimintinos.

 (Komentarų: 1)

Susiję straipsniai:

Susiję straipsniai: