Britanijos lietuvių krepšinio lygos finaluose – intrigos ir dramatiškos dvikovos - Anglija.lt

Tai yra skaitytojo įkelta informacija, ir Anglija.lt Ltd už turinį neatsako.

Britanijos lietuvių krepšinio lyga (BLKL) atsiuntė pranešimą apie savaitgalį vykusias finalines kovas. Taigi kas tapo Didžiosios ir Mažosios taurių nugalėtojais bei prizininkais?
*Kalba netaisyta

Didžiojoje Britanijoje, Londone savaitgalį siautė lietuviškas krepšinio virusas. Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) paaiškėjo Didžiosios ir Mažosios taurių nugalėtojai bei prizininkai.

Didžiąją taurę iškovojo „Daumantų“ komanda. Antri liko „Kyborgai“, trečioji vieta atiteko „Klevui“. Mažąją taurę į rankas kėlė „Kaunas“ finale nugalėjęs „Artistus“. Treti liko „Švyturio“ atstovai.

Pirmieji į kovą stojo „Švyturio“ ir „SuperSonics“ krepšininkai, kurie susigrūmė dėl Mažosios taurės bronzos medalių. Kaip ir dera visas rungtynes kova aikštėje vyko taškas į taškas, o nugalėtojui išsiaiškinti prireikė pratęsimo.

Papildomų penkių minučių metu geriau sekėsi komandinį žaidimą pademonstravusiai „Švyturio“ ekipai, kuri nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 76:74.

Netrukus vykusioje finalo dvikovoje dėl BLKL Mažosios taurės susigrūmė „Kauno“ bei „Artistų“ komandos. Beveik visą rungtynių laiką abi ekipos žengė patys į petį, o dvikovos nugalėtojas paaiškėjo tik pačioje pagrindinio laiko pabaigoje.

Likus kelioms sekundėms rezultatas dar buvo lygus, tačiau tuomet „Artistų“ ekipa prasižengė, o vieną baudą pataikiusi „Kauno“ komanda išplėšė pergalę rezultatu 58:57 ir netrukus į viršų kėlė BLKL Mažąją taurę.

Mažiausiai intrigos buvo „Klevo“ ir „Anykščių“ akistatoje, kurioje paaiškėjo Didžiosios taurės bronzos medalio savininkai.

„Klevo“ ekipa jau susitikimo pradžioje perėmė iniciatyvą į savo rankas ir pamažu didino pranašumą, kuris rungtynių pabaigoje tapo triuškinamas. Įtikinama „Klevo“ pergalė rezultatu 85:65.

Vakaro kulminacija tapo dviejų stipriausių BLKL komandų mūšis dėl stipriausios komandos titulo. Rungtynių išvakarėse vykusioje pirmojoje finalo akistatoje pergalę rezultatu 72:61 šventė „Daumantai“, tad „Kyborgų“ ekipai reikėjo žūtbūt laimėti atsakomąją akistatą.

Antroji šių komandų dvikova buvo verta finalo vardo. Susitikimą geriau pradėjo „Kyborgai“, tačiau antrajame kėlinuke „Daumantai“ pasiuntė varžovus į lengvą nokdauną ir įgijo solidų pranašumą (40:24).

Po didžiosios pertraukos „Kyborgai“ sugebėjo apkarpyti turėtą deficitą bei atkurti rungtynėse intrigą, tačiau drausmingiau susitikimo pabaigą sužaidę „Daumantai“ išplėšė pergalę rezultatu 73:70 ir netrukus pasidabino BLKL Didžiosios taurės aukso medaliais.