JK lietuvių beisbolo komanda skina pergales - Anglija.lt

JK lietuvių beisbolo komanda skina pergales

Paskaičiavome, kad jau nemažai mūsų yra ir sugalvojome, kad reikia susirinkti ir sužaisti draugiškas rungtynes, prijungiant kelis vietinius žaidėjus.

Tai 2018 metų vasarą sužaidėme keturias draugiškas rungtynes bei spalio mėnesį išvykome į pirmą draugišką turnyrą Olandijoje Nuenen mieste, kur iš 8 komandų užėmėme 2 vietą.

Po turnyro išvykau į Lietuvą, prieš išvykstant visiems pasakiau, jei grįšiu į Bristolį, tai tik kurti Lietuvių komandos, visi pagužčiojo pečiais ir tiek. Grižęs į Lietuvą nesnaudžiau - iškart domėjausi, kas iš lietuvių beisbolininkų yra Jungtinėje Karalystėje, atradau kelis radviliškiečius, nemažai kauniečių bei kelis vilniečius.

Dažnai kontaktavom su Darium Tamošiunų. Sakau, yra žmonių - idėja įgyvendinama, jis daugiausia pasirūpino, kad atvykčiau, ir po metų spalio 1 d. vėl buvau Bristolyje, kur pradėjome darbus.

Kai pradėjome kviesti Anglijos lietuvius prisijungti prie mūsų ir išmėgintį šią sporto šaką, į skelbimą atsiliepė apie 40 žmonių: iš jų apie 20 žmonių atsiliepė iš Londono ir aplink, apie 15 surinkome Bristolyje, ir dar buvo pavieniai žmonės iš įvairių miestų. Bet su laiku išliko tik labiausia norintys.

Dėl nemažo skaičiaus Londone bei Bristolyje, kad nereikėtų pastoviai keliauti, susikūrėme dvi grupes. Londono grupei vadovauja kauniečiai Rokas Danielius ir vienas Lietuvos beisbolo pradininkų Valdas Zaikauskas. Bet kartą į mėnesį stengiamės susirinkti visi bendrai treniruotei.

Taigi klubo nario mokestį susimokėję ir pasiruošę sezonui yra 22 žmonės.

Buvome susiplanavę draugiškų rungtynių ciklą, su įvairaus lygio komandomis, kad įsilietų mūsų naujokai, bei patyrę žaidėjai susižaistų, bet viską sugadino Covid-19 - sezonas buvo sustabdytas net neprasidejus, atrodė, viskas baigta, bet nepraradome vilties ir sulaukėme jo! Sekmadienį, rugpjūčio 2 dieną, savoje aikštėje, Saltford miestelyje, šalia Bristolio susitikome su "Bristol Badgers" komanda.

Kaip ir minėjau, nemažai lietuvių žaidėjų ankščiau žaidė už šią komandą bei atstovavo klubą, plius pradžioje mėginome su jais kalbėtis, jog galime kurti savo komandą, po jų klubo vėliava, bet jie kategoriškai nesutiko, nes pas juos klube yra trys komandos - "Badgers", "Bats" ir "Buccaneers". Jiems nesutikus atsitraukėme ir įkūrėme savo klubą. Tad šio sekmadienio mačas buvo išskirtinis, nes aiškinomės santykius, kurie yra stipresni Bristolyje.

Pirmosios sezono rungtynės pažymėtos lietuvaičių pergale! Rungtynės ėjo taškas į tašką, bet 6 kėlinyje esant užimtoms dviems bazėms, G. Janulevičius pasiuntė kamuoliuką už tvoros ir ko pasekoje "Vėtros" komandą šventė pergalę, 14:7. Metiko pozicijose žaidė J. Raupėnas bei V. Ratkevičius. Puolime pasižymėjo G. Janulevičius bei D. Trinkūnas atmušę po tris kartus.

Antrose rungtynėse, buvo lengviau, nebeliko įtampos - "Vėtros" vyrai atsipalaidavo ir jau pirmame kėlinyje įsiveržė į priekį rezultatu 5:2. Geresni kėliniai buvo 5-tas ir 6-tas, kuriuose "Vėtra" pelnė 3 ir 2 taškus, bei šventė antrąją pergalę iš eilės su rezultatu 12:4. Metiko pozicijoje visus 7 kėlinius mėtė D. Tamošiūnas, puolime šį kartą išsiskyrė T. Šarakojis bei V. Ratkevičius atitinkamai atmušę po tris kartus. Tai buvo pirmosios istorinės pergalės, pirmajai pasaulyje lietuvių emigrantų beisbolo komandai!"

Palinkėkime vyrams sėkmės! Ir, be abejo, ateikite į varžybas palaikyti tautiečių!