Europos jaunimo pulo čempionate lietuviai liko per plauką nuo medalių - Anglija.lt

Europos jaunimo pulo čempionate lietuviai liko per plauką nuo medalių

Šiuo metu Sarajeve vykstančiame Europos jaunimo pulo čempionate Pijus Labutis privertė pulo mėgėjų širdis plakti tankiau. Jis pulo-8 disciplinoje palaužė savo varžovus iš Bosnijos ir Hercegovinos, Olandijos, Vokietijos, Čekijos bei Ukrainos ir tik ketvirtfinalio kovoje nusileido Rusijos sportininkui.

Šešiolikmetis vilnietis kovoje dėl garantuoto medalio su rusu Maksim Dudanetc atsilikinėjo 0:4, tačiau mačo viduryje paėmė pertraukėlę ir susigrąžino susikaupimą. Po pertraukos jis išlygino rezultatą 4:4, tuo įkvėpdamas tikėjimo jį palaikiusiems fanams. Tačiau devintoje partijoje lietuviui nepavyko sumušti visų rutulių. Tuo pasinaudojo Rusijos sportininkas, nebesuteikdamas P. Labučiui dar vieno priėjimo prie stalo. Užbaigęs devintąją ir surinkęs lemtingą dešimtąją partiją M. Dudanetc pateko į pusfinalį, o P. Labučiui paliko penktąją čempionato poziciją.

„Labai džiaugiuosi, jog pavyko pagerinti pernykštį rezultatą, 9 vietą. Šį kartą į atkrintamąsias varžybas pateko net du mūsų sportininkai ir vienam iš jų pavyko prasibrauti į ketvirtfinalį. 5 vieta mums yra labai aukštas pasiekimas. Varžybose Pijus nugalėjo du labai pajėgius varžovus, 2012 metų medalininkus. Tai neįkainojama patirtis, kurios galima įgauti tik tokio lygio varžybose, kaip Europos pirmenybės!“, – rezultatais didžiavosi Lietuvos pulo federacijos prezidentas Tomas Brikmanis.

Pusfinalyje rusas 3:6 pralaimėjo vokiečiui Joshua Filler, kuris ir tapo šių metų pulo-8 čempionu finale 6:4 įveikęs vengrą Oliver Szolnoki.

Europos jaunimo pulo čempionate Lietuvą taip pat atstovauja (skliausteliuose – geriausi šio čempionato rezultatai): Remigijus Kavalnis (9 pozicija pulo-8 disciplinoje), Kęstutis Žadeikis (17 pozicija pulo-10 disciplinoje), Eimantas Šveikauskas (9 pozicija pulo-14.1 disciplinoje) ir Emilis Abelkis (33 pozicija pulo-8 disciplinoje).

Lietuviai dar varžysis pralaimėtojų pusėje komandinėse varžybose bei pulo-9 žaidime.