Ispanija – Europos futbolo čempionė - Anglija.lt

Ispanija – Europos futbolo čempionė

Ispanijos rinktinė po 44 metų pertraukos iškovojo Europos futbolo čempionės titulą. Ispanai finale Vienos „Ernsto Happelio“ stadione 1:0 (1:0) nugalėjo Vokietijos futbolininkus. Vienintelį rungtynių įvartį 33 min. pelnė puolėjas Fernando Torresas.

Ispanai tik rungtynių pradžioje buvo atidavę inciatyvą varžovams, o vėliau užtikrintai kontroliavo rungtynių eigą ir galėjo pasižymėti dar ne kartą. Vokiečiams realių progų beveik nepavyko sukurti.

Pirmasis kėlinys

Rungtynes geriau pradėjo Vokietijos futbolininkai. Jie daugiau kontroliavo kamuolį ir privertė savo varžovus gintis. Vartams pavojingai grasė Miroslavas Klose ir Thomas Hitzlspergeris. Ispanai pirmąsias 15 minučių beveik nebuvo priartėję prie vokiečių vartų. Tiesa, jau pirmasis Ispanijos rinktinės išpuolis galėjo baigtis įvarčiu, kai po rikošeto nuo gynėjo Christopho Metzelderio kamuolys vos neįskriejo į vartus. Vokiečius išgelbėjo Jensas Lehmannas.

Po šio epizodo žaidimas išsilygino ir kurį laiką kova vyko daugiausia aikštės viduryje. Ispanams tai buvo paranku, nes apsipratę jie pradėjo kurti pavojingas progas prie varžovų vartų.

23 minutę po Fernando Torreso smūgio galva Vokietijos rinktinės vartus išgelbėjo virpstas. O 33 min. po neužtikrinto vokiečių gynėjo Philippo Lahmo ir vartininko Jenso Lehmanno žaidimo įvartį pelnė Torresas. Jis sugebėjo aplenkti abu vokiečius ir kyštelėjęs koją pasiuntė kamuolį į vartų kampą.

Po praleisto įvarčio Vokietijos rinktinė ėmė spausti varžovus, bet labai pavojingų momentų iki pertraukos nesukūrė.

Pirmajame kėlinyje abi komandos kontroliavo kamuolį po 50 proc. laiko. Ispanai į vartus smūgiavo 6 kartus (3 į vartų plotą), o vokiečiai - 2 (1).

Antrasis kėlinys

Antrajame kėlinyje vokiečiams ilgai nesisekė perimti inciatyvos iš ispanų. Tik sužaidus apie 10 minučių Vokietijos rinktinė ilgesniam laikui perėjo į varžovų aikštės pusę. Tačiau ispanai šią įtampą greitai panaikino užsitęsusia pavojinga ataka. Jos metu realias progas įmušti turėjo Sergio Ramosas ir Andresas Iniesta (du kartus).

Šis rungtynių momentas tapo vienu svarbiausių, nes Vokietijos rinktinei atgauti iniciatyvos jau nebepavyko. Į primityvius vokiečių bandymus užpulti ispanai atsakinėjo gražiomis atakomis ir galėjo pasižymėti dar ne kartą. Didžiulį Ispanijos rinktinės pranašumą įrodo tai, kad paskutinėmis rungtynių minutėmis žaidimas vyko Vokietijos rinktinės aikštės pusėje. Vokiečiau žymiai daugiau pasižymėdavo ginčais su teisėjais, nei žaidimo veiksmais aikštėje.

Net ir atsilikdami vokiečiai per antrąjį kėlinį nė karto (!) nesmūgiavo į ispanų rinktinės vartų plotą.

Per 90 min. ispanai į vartus smūgiavo net 13 kartų (iš jų 7 į vartų plotą). Vokiečių šis rodiklis buvo žymiai kuklesnis - 4 (1).

Komandų sudėtys:

Ispanija: Iker Casillas, Sergio Ramos, Carles Puyol, Carlos Marchena, Joan Capdevila, Andres Iniesta, Xavi Hernandez, Marcos Senna, Francesc Fabregas (63 min. Xabi Alonso), David Silva (66 min. Santi Cazorla), Fernando Torres (78 min. Dani Guiza).

Vokietija: Jens Lehmann; Arne Friedrich, Per Mertesacker, Christoph Metzelder, Philipp Lahm (45 min. Marcell Jansen), Bastian Schweinsteiger, Torsten Frings, Thomas Hitzlsperger (58 min. Kevin Kuranyi), Michael Ballack, Lukas Podolski, Miroslav Klose (79 min. Mario Gomez).

Finalo rungtynėse dėl pusfinalyje gautos traumos negalėjo žaisti rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas ispanas Davidas Villa (4 įvarčiai). Tuo metu Vokietijos rinktinėje buvo abejojama, ar žais Michaelis Ballackas. Jis dėl blauzdos skausmų praleido keletą paskutinių treniruočių, tačiau finale rungtyniavo.

Iki finalo komandos ėjo skirtingai

Vokietijos rinktinė pakeliui link finalo B grupėje 2:0 nugalėjo Lenkiją, 1:2 pralaimėjo Kroatijai, 1:0 pranoko Austriją. Ketvirtfinalyje vokiečiai 3:2 įveikė Portugaliją ir pusfinalyje tokiu pačiu skirtumu – Turkiją.

Tuo metu ispanai čempionate dar nepatyrė nė vieno pralaimėjimo. Jie D grupės varžybose 4:1 nugalėjo Rusiją, 2:1 – Švediją ir Graikiją. Ketvirtfinalyje Luiso Aragoneso auklėtiniai po baudinių serijos 4:2 pranoko pasaulio čempionus italus, o pusfinalyje dar kartą 3:0 sutriuškino Rusiją.

Vokietijos rinktinės vartininkas Jensas Lehmannas tapo vyriausiu Europos futbolo čempionatų finalo rungtynių žaidėju. Jam yra 38 metai ir 232 dienos.

Ispanų treneris Luisas Aragonesas tapo vyriausiuoju treneriu, triumfavusiu Europos pirmenybėse. Finalo dieną jam buvo 69 metai ir 337 dienos.

Vokiečių sąskaitoje liko trys Europos čempionų titulai, o ispanai šį titulą iškovojo antrąjį kartą.

Vokietijos futbolininkai finale žaidė šeštąjį kartą, o Ispanijos rinktinė lemiamas rungtynes dėl aukso žaidė trečią kartą istorijoje.

Beje, pasak užsienio žurnalistų, likus kelioms valandoms iki finalo rungtynių pas spekuliantus vis dar buvo galima nusipirkti bilietų. Tiesa, jie kainavo 3-5 kartus brangiau - t.y. už bilietą į prastesnes vietas, kainuojantį 80 eurų, perpardavinėtojams būtų tekę mokėti 350 eurų.