Ispanijos rinktinė tapo pasaulio futbolo čempione - Anglija.lt

Ispanijos rinktinė tapo pasaulio futbolo čempione

Milijonus žmonių užbūręs futbolo čempionatas Pietų Afrikos Respublikoje baigėsi Ispanijos komandos triumfu. Turnyro finale Johanesburgo „Soccer City“ stadione, kuriame telpa 94,7 tūkst. žiūrovų, sekmadienį Ispanijos futbolininkai po pratęsimo 1:0 palaužė Olandijos rinktinę ir pirmą kartą istorijoje iškovojo planetos pirmenybių taurę. 116-ą min. svarbiausią įvartį savo gyvenime įmušė saugas Andres'as Iniesta. Olandai po nesėkmės negalėjo sulaikyti ašarų – jie turnyre pralaimėjo vienintelį, tačiau svarbiausią mačą.

Rungtynėms teisėjavo arbitras iš Anglijos Howard'as Webb'as. Šiurkštumu pasižymėjusiose atkakliose rungtynėse jis parodė net 12 geltonų kortelių ir 1 raudoną – 109 min. iš aikštės buvo pašalintas olandas Johny Heitinga.
Ispanijos rinktinė pasaulio čempionato finale debiutavo ir iškart tapo nugalėtoja.

Olandijos rinktinė pratęsė nesėkmių planetos pirmenybių lemiamuose mačuose seriją – aukso medalių jai nepavyko iškovoti ir 1974 bei 1978 metais.
Ispanija taip pat tapo pirmąja Europos šalies vienuolike, iškovojusia planetos čempionės taurę kitame kontinente.

Anksčiau planetos pirmenybių nugalėtojomis tapo tik septynios šalys. Nuo šiol futbolo istorijoje Ispanija rikiuosis šalia tokių garbingų vardų, kaip Urugvajus, Italija, Vokietija, Brazilija, Anglija, Argentina ir Prancūzija.
Čempionato bronzos medaliai atiteko Vokietijos futbolininkams, kurie šeštadienį 3:2 nugalėjo Urugvajaus vienuolikę.