G. Volungevičiūtė – olimpinė vicečempionė! - Anglija.lt

G. Volungevičiūtė – olimpinė vicečempionė!

Buriuotoja G. Volungevičiūtė iškovojo sidabro medalį. Tai pirmasis Lietuvai atitekęs sidabro medalis Pekino olimpinėse žaidynėse.

Buriavimo varžybose „Laser Radial“ klasėje Gintarė Volungevičiūtė po finalinio plaukimo dėl medalių, kuriame dalyvavo 10 geriausius rezultatus po 9 plaukimų pasiekusių sportininkių, išliko antroje vietoje ir iškovojo sidabro medalį. G. Volungevičiūtė plaukime dėl medalių finišavo pirma, tačiau to nepakako, kad lietuvė taptų olimpine čempione.

25-erių metų olimpinių žaidynių debiutantė iš viso surinko 42 baudos taškus (atmetus prasčiausią rezultatą).

Olimpine čempione tapo amerikietė Anna Tunnicliffe, surinkusi 37 baudos taškus. Nuo jos lietuvė atsiliko penkiais taškais. Amerikietė plaukime dėl medalių finišavo antra.

Bronzos medalis atiteko Kinijos atstovei Lijia Xu, surinkusiai 50 baudos taškų. Ji finaliniame plaukime buvo trečia.

Finaliniame plaukime sportininkių rezultatai (užimta vieta) buvo dvigubinami ir pridedami prie jau turėto rezultato, atmetus prasčiausią.

G. Volungevičiūtė laimėjo ketvirtąjį ir penktąjį plaukimus, pirmajame plaukime finišavo trečia, antrajame – trylikta, trečiajame buvo aštunta, šeštajame – ketvirta, septintajame – 21-a (prasčiausias rezultatas, kuris nebuvo skaičiuojamas bendrojoje įskaitoje), aštuntajame – šešta, devintajame – ketvirta.

Iš viso buvo numatyta surengti 10 plaukimų, tačiau dėl nepalankių oro sąlygų plaukimą dėl medalių nuspręsta surengti įvykus devyniems plaukimams.

Po pirmojo plaukimo lietuvė buvo trečia, po antrojo – ketvirta, po trečiojo – trečia, po ketvirtojo – antra, po penktojo – antra, po šeštojo – pirma, po septintojo – trečia, po aštuntojo – antra, po devintojo – antra.

Varžybose dalyvavo 28 buriuotojos.

Tai antrasis Lietuvos sportininkų Pekino olimpinėse žaidynėse iškovotas medalis. Bronzos apdovanojimą graikų-romėnų imtynių varžybose pelnė Mindaugas Mizgaitis.