"Žalgiris" pralaimėjo chaosą Kaune - Anglija.lt

"Žalgiris" pralaimėjo chaosą Kaune

Kauno „Žalgiris“ namuose po labai atkaklios ir nerezultatyvios kovos 52:61 (9:13, 19:14, 15:12, 9:22) pralaimėjo Eurolygos TOP-16 turnyro F grupės rungtynes Pirėjo “Olympiakos” klubui. Rezultatu 0:12 paskutinę mačo atkarpą pralaimėję kauniečiai po šios nesėkmės jau nebeturi vilčių patekti į Eurolygos ketvirtfinalį. Dramatiškose, kupinose ne tik vyriškos kovos, bet ir vaikiškų klaidų rungtynėse sėkmė šypsojosi „Olympiakos“ klubui.

Galima sakyti, kad trenerių dvikovoje pranašesnis buvo „Olympiakos“ strategas P.Giannakis, nes aikštėje vyko teisėjų toleruojama klampi, nervinga kova. Ji buvo žymiai palankesnė prie tokių dvikovų pripratusiai Graikijos komandai. Daugelis žalgiriečių aikštėje taip ir nerado savo vietos.

Rungtynės prasidėjo dviem J.Mačiulio taškais. Tačiau svečiai pirmi įgijo didesnę persvarą (4:10), kai nesėkmingai mačą pradėjęs E.Žukauskas du kartus iš eilės prasižengė ir sudarė galimybę varžovams pataikyti dvitaškius su baudomis. Pirmajame kėlinuke aikštėje buvo tikras chaosas. Abi komandos prarado daugybę kamuolių („Žalgiris“ – 8, „Olympiakos“ – 6). Šiek tiek tiksliau žaidę graikai įgijo keturių taškų persvarą – 9:13.

Antrojo kėlinio pradžioje rungtynės ir toliau vyko padrikai. Daugiau naudos iš to turėjo „Žalgiris“, kuris po spurto 9:0 pagaliau vėl išsiveržė į priekį – 18:15. Deja, trečioji E.Žukausko pražanga vėl leido varžovams pelnyti dvitaškį su pražanga ir išlyginti rezultatą. Abi komandos per 14 minučių padarė po 11 (!) klaidų. Dar po kelių minučių kauniečiai J.Mačiulio pastangomis įgijo didesnę persvarą (25:20, 28:23). Deja, kėlinio pabaigą sugadino kvailas M.Browno poelgis. Po netaiklaus savo metimo jis užsidirbo techninę pražangą ir graikai skirtumą sumažino. Po dviejų kėlinių “Žalgiris pirmavo 28:27.

Trečiojo kėlinuko pradžia kelias minutes vėlavo, nes teisėjai apsižiūrėjo, kad neveikia jų naudojami pulteliai. Krepšininkai ir žiūrovai palaukė kol pulteliams buvo keičiami elementai. Po to aikštėje ir toliau tęsėsi kova taškas į tašką. Pagaliau pirmąjį tritaškį pataikius M.Brownui, kauniečiai pirmavo 36:32. Po M.N’Diaye dvitaškio skirtumas šoktelėjo iki 38:33, bet ketvirtą kartą prasižengė ir ant suolo buvo priverstas sėsti M.Brownas. Po to ilgą laiką žalgiriečiai tebepimavo 4-6 taškų persvara. Po trijų kėlinių – 43:39 šeimininkų naudai.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje „Olympiakos“ spurtavo 7:0, išlygindamas ir persverdamas rezultatą 47:49. Kauniečiai nepalūžo ir atstatė pranašumą 52:49. Deja, per likusį laiką taškus pelnė tik svečiai. Šiuo momentu savo žaidimo taip ir neradęs M.Brownas pernelyg piktnaudžiavo individualiais veiksmais, o to varžovams ir reikėjo, kad vėl imtų pirmauti (52:53). Tik tada aikštėje pasirodė ilgai ant suolo laikytas D.Collinsas, bet varžovai likus mažiau nei minutei dar pataikė tritaškį (52:56). Deja, kauniečiai nesugebėjo prisivyti varžovų. Pirėjo komandai pergalę lėmė lemiamais momentais pataikyti svarbūs metimai. Kauniečiai buvo netaiklūs ir pralaimėjo 52:61.

„Žalgiris“: J.Mačiulis 10 taškų, D.Collinsas ir M.Brownas po 9, M.Diaye ir P.Jankūnas (10 atk.kam.) po 8, M.Popovičius 5, G.Jurakas 3.

„Olimpiakos“: L.Greeras 14 taškų, M.Jacksonas 11, I.Bourousis (8 atk.kam.) 9, R.Blakney 8, M.Teodosičius 6, G.Printezis 4, Q.Woodsas, P.Vasiloupoulos ir K.Vasiliadis po 3.

Ketvirtadienį F grupėje dar žaidė Madrido „Real“ – Tel Avivo „Maccabi“. Pergalę po pratęsimo 103:100 išplėšė „Maccabi“ ekipa. Po šios pergalės Tel Avivo klubas užsitikrino mažiausiai antrąją vietą ir žais ketvirtfinalyje, nes „Maccabi“ turi tarpusavio rungtynių pranašumą tiek prieš Pirėjo, tiek prieš Madrido krepšininkus.