Kalėdiniame bėgime dalyviai bėgo ir už blaivią Lietuvą - Anglija.lt

Kalėdiniame bėgime dalyviai bėgo ir už blaivią Lietuvą

Vilniuje, šalia Žalgirio stadiono, sekmadienio popietę sugūžėjo visi norintys prasimankštinti ir pasivaržyti. Daugiau nei tūkstantis dalyvių nepabūgo nulinės temperatūros ir pasileido bėgti. Ištvermingiausieji įveikė 12 kilometrų, kurie simbolizuoja praėjusius 12 mėnesių, kitiems pakako ir trijų kilometrų.

Čia bėgo ir maži vaikai, ir senukai su šūkiais „Bėgsi – ilgai gyvensi“. Būriavosi žmonės iš įvairiausių darboviečių ir palaikantys skirtingus sporto klubus. Iššūkio nepabūgo ir kurtieji. Bėgančius buvo galima pamatyti ir profesionalius sportininkus – tenisininkę Liną Stančiūtę ir penkiakovininką Justiną Kinderį. Traukė demėsį ir vyrai ant marškinėlių deklaruojantys bėgsiantys už blaivią Lietuvą.

Tačiau nugalėtojais tapo bėgikai, kurie įpratę tai daryti kasdien. 3 kilometrus pirmas įveikė Silvijus, kuris kadaise rinkosi lengvaatlečio karjerą, bet šiuo metu bėga tik savo malonumui. Andrius Juknevičius iš Pakruojo bėgimą laimi jau penktą kartą, jis 6 kilometrus įveikė per 19 minučių ir 5 sekundes. Ilgiausią, 12 kilometrų distanciją, pirmas įveikė Marius Diliūnas. Jam tai taip pat ne pirmoji pergalė kalėdiniame bėgime.

Šešių kilometrų trasą sudarė maršrutas olimpiečių gatve, pėsčiujų taku iki Šilo tilto, perbėgus Šilo tiltą P.Vileišio gatve, Sluškų, T.Kosčiuškos, Arsenalo gatvėmis, perbėgus Mindaugo tiltą finišas prie Žalgirio stadiono. 12-os kilometrų bėgikams trasą reikėjo pakartoti dusyk.

Kalėdinis bėgimas šiemet vyko jau 37-ąjį kartą. Daugelį metų varžybos buvo vadinamos Naujametiniu bėgimu, tačiau atgavus Nepriklausomybę jų laikas dažnai sutapdavo su Kalėdomis, todėl ilgainiui prigijo kitas pavadinimas – Kalėdinis bėgimas.