Koronavirusas JK: karantinas, saviizoliacija, kelionės iš Anglijos į Lietuvą ir kitur - visos galiojančios taisyklės! [atnaujinta 04.18] 

Koronavirusas JK: karantinas, saviizoliacija, kelionės iš Anglijos į Lietuvą ir kitur - visos galiojančios taisyklės! [atnaujinta 04.18]
123RF nuotr.

Viskas, ką turi žinoti apie koronavirusą JK - šiame straipsnyje! Šviežiausia informacija dėl karantino, saviizoliacijos, kelionių iš/į Angliją bei tarp UK ir Lietuvos! Straipsnyje esanti informacija nuolat atnaujinama bei pildoma.

Nuo balandžio 19 d. Lietuvoje švelninamos karantino priemonės. Daugiau informacijos čia

Nuo balandžio 12 d. JK laisvėja karantinas, tačiau tebėra daug apribojimų. Negalite bendrauti uždarose patalpose su niekuo, su kuo negyvenate, nebent su jais susidarėte palaikymo burbulą ar taikoma kita išimtis. Turėtumėte toliau dirbti namuose, jei galite, ir kiek įmanoma sumažinti kelionių skaičių. Jei turite COVID-19 simptomų, turėtumėte atlikti testą ir laikytis kitų nurodymų. Daugiau informacijos, kaip keičiasi karantino taisyklės skaitykite čia

Keliaujantiems COVID-19 pandemijos metu – naujos pažymos e.sveikatoje lietuvių ir anglų kalbomis

Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija parengė pažymą keliautojams, turintiems neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą dėl COVID-19 ligos. Tokiu būdu siekiama ne tik palengvinti saugų judėjimą keliaujantiems koronaviruso pandemijos metu, bet ir įgyvendinti siekį užtikrinti lygias asmenų teises, nepriklausomai nuo to, ar žmogus paskiepytas nuo minėtos ligos, ar ne. Daugiau informacijos čia

Nuo kovo 29 d. JK nebelieka reikalavimo „likti namuose”

rekomenduojama likti savo rajone. Žmonėms bus leidžiama lauke susitikti grupėmis iki šešių žmonių, o taip pat lauke užsiimti sportu. Vis dar neveikia nebūtiniausiomis prekėmis prekiaujančios parduotuvės, taip pat aludės, restoranai, sporto salės, kino teatrai, teatrai, muziejai ir sporto stadionai. Daugiau informacijos čia

Nuo kovo 8 d. JK keičiasi karantino taisyklės:

 • galite leisti laiką ir mankštintis lauke su savo namų ūkio nariais ar paramos burbulu arba su vienu asmeniu iš kito namų ūkio. Ir toliau privaloma laikytis socialinio atstumo.
 • visų mokyklų mokiniai turėtų grįžti į tiesioginį mokymą.
 • visapusiška vaikų priežiūra gali būti atnaujinta, o kita vaikų veikla gali būti atnaujinta tik ten, kur to reikia, kad tėvai galėtų dirbti, mokytis, kreiptis į gydytoją ar lankyti palaikymo grupę. Pažeidžiami vaikai gali dalyvauti vaikų priežiūros ir kitose vaikų veiklose bet kokiomis aplinkybėmis
 • studentai, lankantys praktinius aukštojo mokslo kursus Anglijos universitetuose, negalintys baigti mokslų nuotoliniu būdu, gali sugrįžti.
 • ir toliau bus taikomi tarptautinių kelionių apribojimai. Atostogos nėra leistina priežastis keliauti.
 • tiems, kurie nori išvykti iš JK, turi užpildyti kelionių deklaraciją prieš išvykstant.

 • pakeistos globos namų lankymo taisyklės, leidžiančios reguliariai lankytis patalpose vienam įvardytam lankytojui. Daugiau informacijos apie karantino JK atlaisvinimą skaitykite čia

Nuo šiol JK reguliariai atlikti koronaviruso testus galės:

 • vidurinių mokyklų mokiniai
 • pradinių ir vidurinių mokyklų darbuotojai
 • namų ūkių, vaikų priežiūros ir pradinio bei vidurinio amžiaus mokinių paramos burbulo nariai
 • namų ūkiai, vaikų priežiūros pirminis bei antrinis personalas
 • Pradinių klasių moksleivių šiuo metu testuoti nebus prašoma.

Daugiau informacijos apie tai, kas gali tirtis du kartus per savaitę ir kaip bei kur išsitirti, jei neturite koronaviruso simptomų (COVID-19) rasite čia

Kada JK galima patiems užsiregistruoti skiepui

JK jau galima nelaukti laiško su pasiūlymu skiepytis ir savarankiškai užsiregistruoti skiepui nuo koronaviruso jei:

*esate 65 metų ir vyresnis

*anksčiau gavote įspėjantį laišką apie tai, kad jums yra didelė rizika susirgti koronavirusu

* esate sveikatos ar socialinės rūpybos darbuotojas

 - Nuo 2021 01 06 Anglijoje skelbiamas trečiasis nacionalinis karantinas. 

Škotijoje, Velse ir Šiaurės Airijoje galioja skirtingi apribojimai. Yra 5 apribojimų pakopos, kuriose taikomos skirtingos taisyklės.

Norėdami sužinoti, kokiame lygyje yra vietovė ir kokie taikomi apribojimai, reikia įvesti pašto kodą čia.

Pagrindinis skirtumas tarp trijų apribojimų lygių yra tas, kur atskirų šeimų nariai gali susitikti.

- Pirmasis lygis: vadinamoji „šešių taisyklė“ taikoma visur , tiek uždarose, tiek ir atvirose vietose.

- Antrasis lygis: vadinamoji „šešių taisyklė“ galioja lauke, tačiau uždarose patalpose susitikti atskirų šeimų nariams draudžiama.

- Trečiasis lygis: su kitų šeimų atstovais galima susitikti su atvirose viešose vietose, kaip parkai, kur galioja „šešių taisyklė“.

- Ketvirtas lygis: negalite susitikti su kitais žmonėmis patalpose, nebent jūs gyvenate su jais arba jie nėra jūsų palaikymo burbulo dalis.

Penktas lygis (raudonas) - „materialinė rizika, kad sveikatos priežiūros paslaugos bus perpildytos“ - itin griežtas socialinis atsiribojimas. 

Daugiau informacijos apie apribojimų lygius rasite čia.

Anglijos gyventojai turėtų likti namuose, išskyrus būtinų maisto produktų pirkimą, lankymąsi medicinos įstaigose ar atliekant koronaviruso tyrimą, vaikų priežiūrą ar rūpinimąsi pažeidžiamaisiais ir vieną kartą per dieną.

Jie turėtų dirbti namuose, nebent jie yra pagrindiniai darbuotojai arba negali dirbti savo namuose.

Kur JK galima atlikti Covid-19 testą

JK vyriausybės patvirtintas privačių koronaviruso tyrimų teikėjų sąrašas

Sveikatos ir socialinės priežiūros departamentas žino apie šiame puslapyje paskelbtus privataus sektoriaus (ne NHS) teikėjus, kurie pareiškė, kad jie atitinka vyriausybės minimalius standartus:

 • Testas išleisti tarptautinėms kelionėms
 • buitinis COVID-19 testavimas

Norėdami sužinoti, kaip karantino suvaržymai paveiks jūsų gyvenamą vietą, naudokite pašto kodo tikrintuvą.

- Informacija keliaujantiems iš/į JK

Atvykimas į JK

Nuo vasario 15 d. jei atvykstate į Angliją iš šalies, įtrauktos į draudimų keliauti sąrašą (kartais vadinamą „raudonuoju sąrašu“), turite bent 10 dienų savarankiškai izoliuotis karantino viešbutyje. Prieš keliaudami turėsite užsisakyti viešbučio kambarį ir 2 COVID-19 testus, kuriuos atliksite viešnagės metu.

Jei atvykstate iš šalies, kurios nėra uždraustų kelionių sąraše, turėsite 10 dienų savarankiškai izoliuotis namuose ir užsisakyti 2 „COVID-19“ testus.

Daugiau informacijos apie karantiną viešbučiuose, privalomus Covid-19 testus ir baudas už karantino taisyklių nesilaikymą čia

Policijos patikrinimai: policija atlieka daugiau fizinių patikrinimų adresais, kad įsitikintų, jog žmonės laikosi saviizoliacijos taisyklių. Visos priemonės nuolat peržiūrimos ir prireikus bus imamasi tolesnių veiksmų siekiant apsaugoti visuomenę.

Nuo sausio 18 d. atvykti į JK bus galima tik turint neigiamą koronaviruso testą.

Testo prievolė įvedama nuo pirmadienio 4.00 val. Ji bus taikoma ir britams. Testas turės būti atliktas ne anksčiau kaip prieš 72 valandas. Jį reikės pateikti dar prieš pradedant kelionę lėktuvais, traukiniais ar laivais.

Nepriklausomai nuo testo rezultato, visi atvykėliai turės dešimčiai dienų karantinuotis. Karantiną bus galima sutrumpinti, jei praėjus penkioms dienoms po atvykimo naujo testo rezultatas bus neigiamas.

Išimtys taikomos iki 10 metų amžiaus vaikams, kurie atvyksta iš kitų Jungtinės Karalystės dalių, bei vilkikų vairuotojams. Kaip laikomasi taisyklių, kontroliuos pasieniečiai. Už prasižengimus grės mažiausiai 500 svarų (550 eurų) bauda.

Visa informacija atvykstantiems į JK čia.

Nurodymai britams, keliaujantiems į užsienį koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu, jei jiems teisėtai leidžiama keliauti tarptautiniu mastu: čia.

Gaukite patarimų apie keliones į užsienį, įskaitant naujausią informaciją apie koronavirusą, saugumą ir saugumą, atvykimo reikalavimus ir įspėjimus apie kelionę čia.

Jei COVID-19 pandemijos metu nusprendėte keliauti tarptautiniu mastu ir jums tai leidžia įstatymai, turėtumėte turėti tinkamą kelionės draudimą. Taip pat prieš užsisakydami skrydžius derėtų pasitikrinti keletą dalykų. 

Jei jau turite kelionės draudimo polisą, turėtumėte patikrinti, kokį draudimą jis teikia su koronavirusu susijusiems įvykiams, įskaitant medicininę apsaugą ir kelionės sutrikimus. Jei renkatės naują polisą, būtinai patikrinkite, kaip jis apima šias problemas.

Jei prieš kelionę neturite tinkamo draudimo, galite tekti patiems padengti skubias išlaidas, įskaitant gydymą. Kelionės draudimą rekomenduojame įsigyti kuo greičiau po kelionės užsakymo. Daugiau informacijos čia.

Norintiems keliauti iš JK

 • deklaruoti kelionės priežastį: kiekvienas, neturintis pagrįstos kelionės priežasties, bus nukreiptas grįžti namo ir gali sulaukti baudos
 • sustiprinta policijos kontrolė: padidės policijos buvimas uostuose ir oro uostuose, skiriant baudas tiems, kurie pažeidžia buvimo namuose taisykles.
 • kelionių išimčių peržiūra: kelionių išimčių sąrašas bus skubiai peržiūrėtas, kad būtų įtrauktos tik svarbiausios ir išskirtinės priežastys.

Prieš ruošdamiesi užsisakyti skrydžius lėktuvu, turėtumėte:

Pasitikrinti naujausią informaciją apie koronavirusą, saugumą , atvykimo reikalavimus ir įspėjimus apie kelionę.

Jei įmanoma, laikytis oro linijų bendrovės rekomendacijų, kaip sumažinti koronaviruso perdavimą. Atsižvelgiant į keleivio sveikatos sąlygas, oro linijos turi teisę atšaukti keliones tiems, kurie, jų manymu, nėra tinkami skristi. Daugiau informacijos čia.

Atvykimas į Lietuvą

 

Nuo kovo 1 d. vežėjams ir kitiems išvykstantiems iš Lietuvos nelieka ankščiau numatyto termino sužinojus apie išvykimą iš Lietuvos Respublikos informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC) ne vėliau kaip prieš 24 val. iki išvykimo – informuoti NVSC užpildant anketą būtina vos tik sužinojus apie išvykimą (https://nvsc.lrv.lt/pranesimas-apie-isvykima-is-lietuvos). Taip pat atnaujintas paveiktų šalių sąrašas, dėl naujų Covid-19 mutacijų sugriežtinta izoliacijos tvarka. Visa informacija čia

Nuo vasario 22 d. iš užsienio į Lietuvą sugrįžę šalies ekipažų ir įgulų nariai privalės izoliuotis 10 dienų, skaičiuojant nuo atvykimo į Lietuvą dienos. Izoliacijos terminas gali būti trumpinamas, jei 7-ą izoliacijos dieną savo lėšomis yra atliekamas koronaviruso testas ir jo rezultatas yra neigiamas. 

Pagal valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimą izoliacija gali būti trumpinama ir tuo atveju, jeigu ekipažų ir įgulų nariai jos nebaigę privalo išvykti į reisą ar išvykti iš Lietuvos Respublikos.

Taip pat nustatyti ir palengvinimai. Pirma – izoliaciją galima sutrumpinti arba nutraukti tik informavus apie tai Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC), nebelaukiant jo leidimo. Antra - izoliuotis neprivalės iš reiso sugrįžusių vežėjų šeimos nariai.

Šie reikalavimai taikomi ekipažams ir įgulų nariams (tiek užsieniečiams, tiek Lietuvos piliečiams), dirbantiems Lietuvos ar tarptautinėse visų transporto priemonių vežėjų įmonėse. 

Reikalavimas izoliuotis netaikomas ekipažų ir įgulų nariams, vykstantiems per Lietuvos Respublikos teritoriją tranzitu be sustojimų, išskyrus būtinuosius, o taip pat orlaivių ekipažams, kai ekipažo nariai tarp reisų nepalieka transporto priemonės.

 Tačiau kaip ir iki šiol į Lietuvą atvykstantys ekipažų ir įgulų nariai iki atvykimo į Lietuvą privalės užpildyti NVSC anketą ( https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form ). Daugiau informacijos čia

Lietuvoje taikomos izoliacijos išimtys

Lietuvoje įsigalioja išimtys, kai į Lietuvą atvykstantiems asmenims reikalavimas dėl izoliacijos ir testo nėra taikomas. Visa informacija pareikiama čia

 

Nuo vasario 17 d. siekiant sumažinti koronaviruso mutacijų plitimo grėsmę, pradedama vykdyti sausumos kelių kontrolė Lenkijos kryptimi. Bus tikrinama, ar vykstantieji iš Lenkijos pusės yra užpildę keliautojo informaciją ir turi testą – taip, kaip šiuo metu tikrinama oro uostuose. Nuo praėjusios savaitės tokios patikros jau atliekamos oro ir jūrų uostuose. Visi keliautojai, atvykstantys iš užsienio, privalo turėti neigiamą COVID-19 testo rezultatą, atliktą 48 val. iki atvykimo, arba atlikti tyrimą atvykus į Lietuvą bei izoliuotis 14 dienų su galimybe susitrumpinti izoliaciją, savo lėšomis dešimtą dieną atlikus tyrimą. Jie taip pat turi būti užpildę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketas. Visiems atvykstantiems privalu izoliuotis.

 

Nuo vasario 8 d. iš bet kurios valstybės atvykusiems asmenims bus privaloma turėti tyrimo rezultatą, atliktą 48 val. iki atvykimo, arba atlikti tyrimą atvykus į Lietuvą. Taip pat privaloma 14 dienų izoliacija, su galimybe susitrumpinti izoliaciją, savo lėšomis 10 dieną, atlikus koronaviruso nustatymo tyrimą. 

Visi asmenys, kuriems taikomos izoliacijos išimtys, privalės turėti numatytą išimtį įrodančius dokumentus (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą), kuriuos, pareikalavus, privalės pateikti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams ar pareigūnams, atliekantiems tikrinimą dėl izoliavimo reikalavimų laikymosi. 

Visuose oro uostuose ir jūrų uoste bus įrengti keleivių kontrolės punktai, kuriuose budės NVSC bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos specialistai ir vykdys sustiprintą kontrolę. Kontrolės metu bus tikrinama, ar keliautojai teisingai užpildė keleivių anketas, ar asmenys turi koronaviruso diagnostinių tyrimų rezultatus, t. y. pažymą dėl neigiamo koronaviruso testo rezultato. Taip pat bus tikrinama ar asmenys, kurie buvo registruoti koronaviruso diagnostiniam tyrimui, tokį tyrimą atliko nustatytu laiku. Tyrimo neatlikus nustatytu laiku, asmenims gali grėsti administracinė atsakomybė.

Siekiant išvengti didelio žmonių srauto kontrolės punktuose, Sveikatos apsaugos ministerija ragina keliautojus atsakingai užpildyti NVSC anketą ir jau atvykimo dieną užsiregistruoti Karštojoje koronaviruso linijoje 1808 dėl tyrimo atlikimo. Daugiau informacijos čia

- Karantinas Lietuvoje

Lietuvoje Nacionalinis karantinas pratęstas iki gegužės 31 d, tačiau švelninamos karantino priemonės. Daugiau informacijos čia

Nuo Balandžio 7 d. Lietuvoje nebegalioja judėjimo ribojimai tarp savivaldybių. Tačiau reikalavimai bendrauti tik vieno namų ūkio rate tebegalioja. Tad labai svarbu vengti kontaktų ir saugoti labiausiai pažeidžiamus visuomenės narius.

Nuo kovo 10 d. vykstant į Lietuvą visiems asmenims, vyresniems nei 16 metų, privaloma turėti neigiamą COVID-19 (koronaviruso) tyrimo, atlikto ne anksčiau nei 72 val. prieš atvykimą į Lietuvą, rezultatą. Svarbu: serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas. Visi, atvykstantys į Lietuvą, privalo užsiregistruoti NVSC ir laikytis karantino Lietuvos teritorijoje apribojimų. Visiems atvykusiems privaloma 10 dienų izoliacija, su galimybe susitrumpinti izoliaciją, savo lėšomis septintą dieną atlikus koronaviruso nustatymo tyrimą.

Išimtys dėl neigiamo COVID-19 tyrimo rezultato taikomos:

 • ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis;
 • tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims;
 • asmenims, persirgusiems COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo ar atvykimo į Lietuvą;
 • asmenims, kurie yra pasiskiepiję vakcina, registruota Europos Sąjungos vaistinių preparatų registre pagal skiepijimo schemą;
 • asmenims iki 16 metų;
 • keliaujantiems savo transporto priemone – bus galima atlikti tyrimą ir atvykus į Lietuvą.

Nuo vasario 25 d. lauke kaukės nėra būtinos, jeigu 2 metrų atstumu nėra kitų žmonių (išskyrus šeimos narius).

Priimtas sprendimas smarkiai išplėsti profilaktinio testavimo apimtis savivaldybėse, kad matytume aiškesnį vaizdą, kokia visgi yra tikroji sergamumo situacija šalyje. Akivaizdu, kad dabar testuojama nepakankamai, nors pajėgumų tam užtenka.

 

Koronavirusas JK: karantinas, saviizoliacija, kelionės iš Anglijos į Lietuvą ir kitur - visos galiojančios taisyklės! [atnaujinta 04.18]
123RF nuotr.

Viskas, ką turi žinoti apie koronavirusą JK - šiame straipsnyje! Šviežiausia informacija dėl karantino, saviizoliacijos, kelionių iš/į Angliją bei tarp UK ir Lietuvos! Straipsnyje esanti informacija nuolat atnaujinama bei pildoma.

Nuo balandžio 19 d. Lietuvoje švelninamos karantino priemonės. Daugiau informacijos čia

Nuo balandžio 12 d. JK laisvėja karantinas, tačiau tebėra daug apribojimų. Negalite bendrauti uždarose patalpose su niekuo, su kuo negyvenate, nebent su jais susidarėte palaikymo burbulą ar taikoma kita išimtis. Turėtumėte toliau dirbti namuose, jei galite, ir kiek įmanoma sumažinti kelionių skaičių. Jei turite COVID-19 simptomų, turėtumėte atlikti testą ir laikytis kitų nurodymų. Daugiau informacijos, kaip keičiasi karantino taisyklės skaitykite čia

Keliaujantiems COVID-19 pandemijos metu – naujos pažymos e.sveikatoje lietuvių ir anglų kalbomis

Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija parengė pažymą keliautojams, turintiems neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą dėl COVID-19 ligos. Tokiu būdu siekiama ne tik palengvinti saugų judėjimą keliaujantiems koronaviruso pandemijos metu, bet ir įgyvendinti siekį užtikrinti lygias asmenų teises, nepriklausomai nuo to, ar žmogus paskiepytas nuo minėtos ligos, ar ne. Daugiau informacijos čia

Nuo kovo 29 d. JK nebelieka reikalavimo „likti namuose”

rekomenduojama likti savo rajone. Žmonėms bus leidžiama lauke susitikti grupėmis iki šešių žmonių, o taip pat lauke užsiimti sportu. Vis dar neveikia nebūtiniausiomis prekėmis prekiaujančios parduotuvės, taip pat aludės, restoranai, sporto salės, kino teatrai, teatrai, muziejai ir sporto stadionai. Daugiau informacijos čia

Nuo kovo 8 d. JK keičiasi karantino taisyklės:

 • galite leisti laiką ir mankštintis lauke su savo namų ūkio nariais ar paramos burbulu arba su vienu asmeniu iš kito namų ūkio. Ir toliau privaloma laikytis socialinio atstumo.
 • visų mokyklų mokiniai turėtų grįžti į tiesioginį mokymą.
 • visapusiška vaikų priežiūra gali būti atnaujinta, o kita vaikų veikla gali būti atnaujinta tik ten, kur to reikia, kad tėvai galėtų dirbti, mokytis, kreiptis į gydytoją ar lankyti palaikymo grupę. Pažeidžiami vaikai gali dalyvauti vaikų priežiūros ir kitose vaikų veiklose bet kokiomis aplinkybėmis
 • studentai, lankantys praktinius aukštojo mokslo kursus Anglijos universitetuose, negalintys baigti mokslų nuotoliniu būdu, gali sugrįžti.
 • ir toliau bus taikomi tarptautinių kelionių apribojimai. Atostogos nėra leistina priežastis keliauti.
 • tiems, kurie nori išvykti iš JK, turi užpildyti kelionių deklaraciją prieš išvykstant.

 • pakeistos globos namų lankymo taisyklės, leidžiančios reguliariai lankytis patalpose vienam įvardytam lankytojui. Daugiau informacijos apie karantino JK atlaisvinimą skaitykite čia

Nuo šiol JK reguliariai atlikti koronaviruso testus galės:

 • vidurinių mokyklų mokiniai
 • pradinių ir vidurinių mokyklų darbuotojai
 • namų ūkių, vaikų priežiūros ir pradinio bei vidurinio amžiaus mokinių paramos burbulo nariai
 • namų ūkiai, vaikų priežiūros pirminis bei antrinis personalas
 • Pradinių klasių moksleivių šiuo metu testuoti nebus prašoma.

Daugiau informacijos apie tai, kas gali tirtis du kartus per savaitę ir kaip bei kur išsitirti, jei neturite koronaviruso simptomų (COVID-19) rasite čia

Kada JK galima patiems užsiregistruoti skiepui

JK jau galima nelaukti laiško su pasiūlymu skiepytis ir savarankiškai užsiregistruoti skiepui nuo koronaviruso jei:

*esate 65 metų ir vyresnis

*anksčiau gavote įspėjantį laišką apie tai, kad jums yra didelė rizika susirgti koronavirusu

* esate sveikatos ar socialinės rūpybos darbuotojas

 - Nuo 2021 01 06 Anglijoje skelbiamas trečiasis nacionalinis karantinas. 

Škotijoje, Velse ir Šiaurės Airijoje galioja skirtingi apribojimai. Yra 5 apribojimų pakopos, kuriose taikomos skirtingos taisyklės.

Norėdami sužinoti, kokiame lygyje yra vietovė ir kokie taikomi apribojimai, reikia įvesti pašto kodą čia.

Pagrindinis skirtumas tarp trijų apribojimų lygių yra tas, kur atskirų šeimų nariai gali susitikti.

- Pirmasis lygis: vadinamoji „šešių taisyklė“ taikoma visur , tiek uždarose, tiek ir atvirose vietose.

- Antrasis lygis: vadinamoji „šešių taisyklė“ galioja lauke, tačiau uždarose patalpose susitikti atskirų šeimų nariams draudžiama.

- Trečiasis lygis: su kitų šeimų atstovais galima susitikti su atvirose viešose vietose, kaip parkai, kur galioja „šešių taisyklė“.

- Ketvirtas lygis: negalite susitikti su kitais žmonėmis patalpose, nebent jūs gyvenate su jais arba jie nėra jūsų palaikymo burbulo dalis.

Penktas lygis (raudonas) - „materialinė rizika, kad sveikatos priežiūros paslaugos bus perpildytos“ - itin griežtas socialinis atsiribojimas. 

Daugiau informacijos apie apribojimų lygius rasite čia.

Anglijos gyventojai turėtų likti namuose, išskyrus būtinų maisto produktų pirkimą, lankymąsi medicinos įstaigose ar atliekant koronaviruso tyrimą, vaikų priežiūrą ar rūpinimąsi pažeidžiamaisiais ir vieną kartą per dieną.

Jie turėtų dirbti namuose, nebent jie yra pagrindiniai darbuotojai arba negali dirbti savo namuose.

Kur JK galima atlikti Covid-19 testą

JK vyriausybės patvirtintas privačių koronaviruso tyrimų teikėjų sąrašas

Sveikatos ir socialinės priežiūros departamentas žino apie šiame puslapyje paskelbtus privataus sektoriaus (ne NHS) teikėjus, kurie pareiškė, kad jie atitinka vyriausybės minimalius standartus:

 • Testas išleisti tarptautinėms kelionėms
 • buitinis COVID-19 testavimas

Norėdami sužinoti, kaip karantino suvaržymai paveiks jūsų gyvenamą vietą, naudokite pašto kodo tikrintuvą.

- Informacija keliaujantiems iš/į JK

Atvykimas į JK

Nuo vasario 15 d. jei atvykstate į Angliją iš šalies, įtrauktos į draudimų keliauti sąrašą (kartais vadinamą „raudonuoju sąrašu“), turite bent 10 dienų savarankiškai izoliuotis karantino viešbutyje. Prieš keliaudami turėsite užsisakyti viešbučio kambarį ir 2 COVID-19 testus, kuriuos atliksite viešnagės metu.

Jei atvykstate iš šalies, kurios nėra uždraustų kelionių sąraše, turėsite 10 dienų savarankiškai izoliuotis namuose ir užsisakyti 2 „COVID-19“ testus.

Daugiau informacijos apie karantiną viešbučiuose, privalomus Covid-19 testus ir baudas už karantino taisyklių nesilaikymą čia

Policijos patikrinimai: policija atlieka daugiau fizinių patikrinimų adresais, kad įsitikintų, jog žmonės laikosi saviizoliacijos taisyklių. Visos priemonės nuolat peržiūrimos ir prireikus bus imamasi tolesnių veiksmų siekiant apsaugoti visuomenę.

Nuo sausio 18 d. atvykti į JK bus galima tik turint neigiamą koronaviruso testą.

Testo prievolė įvedama nuo pirmadienio 4.00 val. Ji bus taikoma ir britams. Testas turės būti atliktas ne anksčiau kaip prieš 72 valandas. Jį reikės pateikti dar prieš pradedant kelionę lėktuvais, traukiniais ar laivais.

Nepriklausomai nuo testo rezultato, visi atvykėliai turės dešimčiai dienų karantinuotis. Karantiną bus galima sutrumpinti, jei praėjus penkioms dienoms po atvykimo naujo testo rezultatas bus neigiamas.

Išimtys taikomos iki 10 metų amžiaus vaikams, kurie atvyksta iš kitų Jungtinės Karalystės dalių, bei vilkikų vairuotojams. Kaip laikomasi taisyklių, kontroliuos pasieniečiai. Už prasižengimus grės mažiausiai 500 svarų (550 eurų) bauda.

Visa informacija atvykstantiems į JK čia.

Nurodymai britams, keliaujantiems į užsienį koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu, jei jiems teisėtai leidžiama keliauti tarptautiniu mastu: čia.

Gaukite patarimų apie keliones į užsienį, įskaitant naujausią informaciją apie koronavirusą, saugumą ir saugumą, atvykimo reikalavimus ir įspėjimus apie kelionę čia.

Jei COVID-19 pandemijos metu nusprendėte keliauti tarptautiniu mastu ir jums tai leidžia įstatymai, turėtumėte turėti tinkamą kelionės draudimą. Taip pat prieš užsisakydami skrydžius derėtų pasitikrinti keletą dalykų. 

Jei jau turite kelionės draudimo polisą, turėtumėte patikrinti, kokį draudimą jis teikia su koronavirusu susijusiems įvykiams, įskaitant medicininę apsaugą ir kelionės sutrikimus. Jei renkatės naują polisą, būtinai patikrinkite, kaip jis apima šias problemas.

Jei prieš kelionę neturite tinkamo draudimo, galite tekti patiems padengti skubias išlaidas, įskaitant gydymą. Kelionės draudimą rekomenduojame įsigyti kuo greičiau po kelionės užsakymo. Daugiau informacijos čia.

Norintiems keliauti iš JK

 • deklaruoti kelionės priežastį: kiekvienas, neturintis pagrįstos kelionės priežasties, bus nukreiptas grįžti namo ir gali sulaukti baudos
 • sustiprinta policijos kontrolė: padidės policijos buvimas uostuose ir oro uostuose, skiriant baudas tiems, kurie pažeidžia buvimo namuose taisykles.
 • kelionių išimčių peržiūra: kelionių išimčių sąrašas bus skubiai peržiūrėtas, kad būtų įtrauktos tik svarbiausios ir išskirtinės priežastys.

Prieš ruošdamiesi užsisakyti skrydžius lėktuvu, turėtumėte:

Pasitikrinti naujausią informaciją apie koronavirusą, saugumą , atvykimo reikalavimus ir įspėjimus apie kelionę.

Jei įmanoma, laikytis oro linijų bendrovės rekomendacijų, kaip sumažinti koronaviruso perdavimą. Atsižvelgiant į keleivio sveikatos sąlygas, oro linijos turi teisę atšaukti keliones tiems, kurie, jų manymu, nėra tinkami skristi. Daugiau informacijos čia.

Atvykimas į Lietuvą

 

Nuo kovo 1 d. vežėjams ir kitiems išvykstantiems iš Lietuvos nelieka ankščiau numatyto termino sužinojus apie išvykimą iš Lietuvos Respublikos informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC) ne vėliau kaip prieš 24 val. iki išvykimo – informuoti NVSC užpildant anketą būtina vos tik sužinojus apie išvykimą (https://nvsc.lrv.lt/pranesimas-apie-isvykima-is-lietuvos). Taip pat atnaujintas paveiktų šalių sąrašas, dėl naujų Covid-19 mutacijų sugriežtinta izoliacijos tvarka. Visa informacija čia

Nuo vasario 22 d. iš užsienio į Lietuvą sugrįžę šalies ekipažų ir įgulų nariai privalės izoliuotis 10 dienų, skaičiuojant nuo atvykimo į Lietuvą dienos. Izoliacijos terminas gali būti trumpinamas, jei 7-ą izoliacijos dieną savo lėšomis yra atliekamas koronaviruso testas ir jo rezultatas yra neigiamas. 

Pagal valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimą izoliacija gali būti trumpinama ir tuo atveju, jeigu ekipažų ir įgulų nariai jos nebaigę privalo išvykti į reisą ar išvykti iš Lietuvos Respublikos.

Taip pat nustatyti ir palengvinimai. Pirma – izoliaciją galima sutrumpinti arba nutraukti tik informavus apie tai Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC), nebelaukiant jo leidimo. Antra - izoliuotis neprivalės iš reiso sugrįžusių vežėjų šeimos nariai.

Šie reikalavimai taikomi ekipažams ir įgulų nariams (tiek užsieniečiams, tiek Lietuvos piliečiams), dirbantiems Lietuvos ar tarptautinėse visų transporto priemonių vežėjų įmonėse. 

Reikalavimas izoliuotis netaikomas ekipažų ir įgulų nariams, vykstantiems per Lietuvos Respublikos teritoriją tranzitu be sustojimų, išskyrus būtinuosius, o taip pat orlaivių ekipažams, kai ekipažo nariai tarp reisų nepalieka transporto priemonės.

 Tačiau kaip ir iki šiol į Lietuvą atvykstantys ekipažų ir įgulų nariai iki atvykimo į Lietuvą privalės užpildyti NVSC anketą ( https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form ). Daugiau informacijos čia

Lietuvoje taikomos izoliacijos išimtys

Lietuvoje įsigalioja išimtys, kai į Lietuvą atvykstantiems asmenims reikalavimas dėl izoliacijos ir testo nėra taikomas. Visa informacija pareikiama čia

 

Nuo vasario 17 d. siekiant sumažinti koronaviruso mutacijų plitimo grėsmę, pradedama vykdyti sausumos kelių kontrolė Lenkijos kryptimi. Bus tikrinama, ar vykstantieji iš Lenkijos pusės yra užpildę keliautojo informaciją ir turi testą – taip, kaip šiuo metu tikrinama oro uostuose. Nuo praėjusios savaitės tokios patikros jau atliekamos oro ir jūrų uostuose. Visi keliautojai, atvykstantys iš užsienio, privalo turėti neigiamą COVID-19 testo rezultatą, atliktą 48 val. iki atvykimo, arba atlikti tyrimą atvykus į Lietuvą bei izoliuotis 14 dienų su galimybe susitrumpinti izoliaciją, savo lėšomis dešimtą dieną atlikus tyrimą. Jie taip pat turi būti užpildę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketas. Visiems atvykstantiems privalu izoliuotis.

 

Nuo vasario 8 d. iš bet kurios valstybės atvykusiems asmenims bus privaloma turėti tyrimo rezultatą, atliktą 48 val. iki atvykimo, arba atlikti tyrimą atvykus į Lietuvą. Taip pat privaloma 14 dienų izoliacija, su galimybe susitrumpinti izoliaciją, savo lėšomis 10 dieną, atlikus koronaviruso nustatymo tyrimą. 

Visi asmenys, kuriems taikomos izoliacijos išimtys, privalės turėti numatytą išimtį įrodančius dokumentus (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą), kuriuos, pareikalavus, privalės pateikti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams ar pareigūnams, atliekantiems tikrinimą dėl izoliavimo reikalavimų laikymosi. 

Visuose oro uostuose ir jūrų uoste bus įrengti keleivių kontrolės punktai, kuriuose budės NVSC bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos specialistai ir vykdys sustiprintą kontrolę. Kontrolės metu bus tikrinama, ar keliautojai teisingai užpildė keleivių anketas, ar asmenys turi koronaviruso diagnostinių tyrimų rezultatus, t. y. pažymą dėl neigiamo koronaviruso testo rezultato. Taip pat bus tikrinama ar asmenys, kurie buvo registruoti koronaviruso diagnostiniam tyrimui, tokį tyrimą atliko nustatytu laiku. Tyrimo neatlikus nustatytu laiku, asmenims gali grėsti administracinė atsakomybė.

Siekiant išvengti didelio žmonių srauto kontrolės punktuose, Sveikatos apsaugos ministerija ragina keliautojus atsakingai užpildyti NVSC anketą ir jau atvykimo dieną užsiregistruoti Karštojoje koronaviruso linijoje 1808 dėl tyrimo atlikimo. Daugiau informacijos čia

- Karantinas Lietuvoje

Lietuvoje Nacionalinis karantinas pratęstas iki gegužės 31 d, tačiau švelninamos karantino priemonės. Daugiau informacijos čia

Nuo Balandžio 7 d. Lietuvoje nebegalioja judėjimo ribojimai tarp savivaldybių. Tačiau reikalavimai bendrauti tik vieno namų ūkio rate tebegalioja. Tad labai svarbu vengti kontaktų ir saugoti labiausiai pažeidžiamus visuomenės narius.

Nuo kovo 10 d. vykstant į Lietuvą visiems asmenims, vyresniems nei 16 metų, privaloma turėti neigiamą COVID-19 (koronaviruso) tyrimo, atlikto ne anksčiau nei 72 val. prieš atvykimą į Lietuvą, rezultatą. Svarbu: serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas. Visi, atvykstantys į Lietuvą, privalo užsiregistruoti NVSC ir laikytis karantino Lietuvos teritorijoje apribojimų. Visiems atvykusiems privaloma 10 dienų izoliacija, su galimybe susitrumpinti izoliaciją, savo lėšomis septintą dieną atlikus koronaviruso nustatymo tyrimą.

Išimtys dėl neigiamo COVID-19 tyrimo rezultato taikomos:

 • ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis;
 • tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims;
 • asmenims, persirgusiems COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo ar atvykimo į Lietuvą;
 • asmenims, kurie yra pasiskiepiję vakcina, registruota Europos Sąjungos vaistinių preparatų registre pagal skiepijimo schemą;
 • asmenims iki 16 metų;
 • keliaujantiems savo transporto priemone – bus galima atlikti tyrimą ir atvykus į Lietuvą.

Nuo vasario 25 d. lauke kaukės nėra būtinos, jeigu 2 metrų atstumu nėra kitų žmonių (išskyrus šeimos narius).

Priimtas sprendimas smarkiai išplėsti profilaktinio testavimo apimtis savivaldybėse, kad matytume aiškesnį vaizdą, kokia visgi yra tikroji sergamumo situacija šalyje. Akivaizdu, kad dabar testuojama nepakankamai, nors pajėgumų tam užtenka.

 

 (Komentarų: 5)

Susiję straipsniai:

Susiję straipsniai: