Lėktuvo tempimo rungtį oro uoste laimėjo Ž.Savickas - Anglija.lt

Lėktuvo tempimo rungtį oro uoste laimėjo Ž.Savickas

Pasaulio galiūnų čempionų lygos penktojo etapo pirmąją rungtį tempiant "flyLAL Technics" apie 16 tonų sveriantį lėktuvą SAAB nugalėjo Žydrūnas Savickas. Jis 15 metrų distanciją įveikė per 25,12 sekundės.

Antrąją vietą užėmė Vidas Blekaitis (27,16 sekundės), o trečias liko Saulius Brusokas (27,73 sekundės).

Šioje pasaulio čempionų lėktuvo tempimo rungtyje varžėsi 12 galiūnų tarp jų: lietuviai Ž.Savickas, V.Blekaitis ir S.Brusokas, Simonas Sulaimanas iš Serbijos, Agris Kazelnikas iš Latvijos, Igoris Pedanas iš Rusijos, Sdenekas Sedmikas iš Čekijos, Erwinas Katonas iš Serbijos, Jimmys Laureys iš Belgijos, Tobias Ides iš Vokietijos, Andersas Johanssonas iš Švedijos ir Aleksandras Lashynas iš Ukrainos.

Pasak Ž.Savicko, lėktuvo tempimo rungtis pagal svorį (16 tonų) yra laikoma vidutinio sunkumo rungtimi, tačiau pagal užduoties pobūdį tai yra sudėtingas varžybų etapas, nes lėktuvas yra gana ,,kaprizingas'' objektas: jį išjudinti iš vietos ir patempti tikrai yra nepaprasta.

Kiekvienas galiūnas turėjo įveikti 15 metrų distanciją nedaugiau kaip per 75 sekundes.

A.Lashynas iš Ukrainos nutempęs lėktuvą 14 metrų, rungties nebaigė, nes pagal varžybų nuostatus, lėktuvas turi būti tempiamas 15 metrų.

Šeštadienį Palangoje galiūnai turės įveikti šešias rungtis, vėliau pasaulio galiūnų lygos dalyvių laukia šeštasis etapas Rumunijoje, septintasis - Suomijoje ir aštuntasis - Bosnijoje ir Hercegovinoje.

Po penkių etapų lyderiu išlieka Ž.Savickas, antroje vietoje Andrius Muramecas dėl traumos lėktuvo tempimo rungtyje nedalyvavo, o trečioje - Erwinas Katonas.

Lietuvoje pirmą kartą galiūnai, tarp jų ir Ž.Savickas, lėktuvą nuokalnėje tempė 1996 metais.

Pasaulio galiūnui varžybose yra tekę tempti traukinį, laivą.

Ž.Savickas 5 kartus iš eilės laimėjo stipriausio pasaulio žmogaus titulą prestižiškiausiose jėgos sporto šakų varžybose ,,Arnolds Strongest Man".