Lietuvius už pakarpos ištempęs J. Valančiūnas – geriausias aštuntfinalio žaidėjas - Anglija.lt

Net 35-is naudingumo balus per 27 minutes surinkęs Jonas Valančiūnas ne tik ištempė Lietuvos rinktinę į pasaulio krepšinio čempionato ketvirtfinalį, bet ir be klausimų tapo naudingiausiu viso aštuntfinalio etapo žaidėju.

Ketvirto kėlinio su Naująja Zelandija viduryje varžovams persvėrus rezultatą savo naudai, J. Valančiūnas vienas pats pelnė aštuonis taškus iš eilės ir sugrąžino tiek persvarą, tiek iniciatyvą į lietuvių rankas – 67:65.

Toronto „Raptors“ klubo „centras“ iš viso pelnė 22 taškus (8/11 dvitaškiai, 6/6 baudos), sugriebė net 13 atšokusių kamuolių, blokavo 3 varžovų metimus ir tik 1 kartą prasižengė.

Aukštaūgį po rungtynių, laimėtų 76:71, gyrė net paprastai santūrus Jonas Kazlauskas, kuris pareiškė, kad jo bendravardis pagaliau sužaidė taip, kaip iš jo ir tikimasi.

Įdomu, kad tokio solidaus J. Valančiūno pasirodymo galėjo ir nebūti, jei ne itin sparčiai Darjušo Lavrinovičiaus rinktos pražangos (keturios per 13 min.). Ketvirtą kartą jis prasižengė jau pačioje lemiamo kėlinio pradžioje ir J. Kazlauskui nebeliko nieko kito, kaip tik vietoje jo į aikštę išleisti J. Valančiūną.

Šis sprendimas pasiteisino su kaupu: J. Valančiūnas inicijavo pergalingą lietuvių spurtą, o pats tapo naudingiausiu pirmojo atkrintamųjų varžybų etapo žaidėju (35 naud. balai), aplenkęs visų kitų rinktinių narius mažiausiai 10 naudingumo balų.

Antrą vietą pasidalino amerikietis Stephenas Curry ir kroatas Bojanas Bogdanovičius (po 25 naud. balus), ketvirtą užėmė brazilas Raulis Neto (24 naud. balai), o penktą – ispanas Marcas Gasolis (23 naud. balai).

Primename, kad planetos pirmenybių ketvirtfinalyje Lietuvos komanda antradienį susitiks su Turkijos krepšininkais.