Lietuvos krepšininkai žengė į pusfinalį - Anglija.lt

Lietuvos krepšininkai žengė į pusfinalį

Slovėnijoje vykstančio 38-ojo Europos vyrų krepšinio čempionato („Eurobasket 2013“) paskutiniame ketvirtfinalyje ketvirtadienį Lietuvos rinktinė 81:77 (22:15, 18:24, 17:19, 24:19) įveikė Italijos krepšininkus.

Pergalė atvėrė mūsų šalies atstovams duris į pusfinalį bei garantavo kelialapį į 2014 metų pasaulio čempionatą.

Lietuvos rinktinei Mantas Kalnietis ir Renaldas Seibutis pelnė po 17 taškų, Jonas Mačiulis – 13, Martynas Pocius – 11.

Italijos komandoje Marco Belinelli surinko 22 taškus, Alessandro Gentile – 15, Andrea Cinciarini – 11, Luigi Datome – 10.

9-ąją min. lietuviai buvo įgiję dviženklį pranašumą 22:15. 13-ąją min. Italijos krepšininkai sumažino skirtumą iki trijų taškų 24:27. Mūsiškiams vėl pavyko šiek tiek atitrūkti (34:26, 36:28), bet, prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei, varžovai priartėjo 37:38, o prieš ilgąją pertrauką atsiliko 39:40. Pirmojoje rungtynių pusėje lietuviai prarado aštuonis kamuolius, o italai suklydo keturis kartus.

Trečiojo kėlinio pradžioje Italijos komanda išsiveržė į priekį 41:40, bet mūsiškiai pelnė penkis taškus be atsako ir susigrąžino nedidelę persvarą 45:41, o 34-ąją min. pirmavo 50:44. Italai atsakė spurtu 9:0 ir vėl persvėrė rezultatą savo naudai 53:50, tačiau Mantas Kalnietis taikliu tritaškiu sugrąžino lygybę. Likusį ketvirčio laiką kova vyko taškas į tašką ir po 30 žaidimo minučių lietuviai atsiliko vienu tašku 57:58.

Ketvirtąjį kėlinį mūsų šalies komanda pradėjo spurtu 15:0 ir 36-ąją min. susikrovė 14 taškų pranašumą 72:58. Italai atsakė pelnydami šešis „sausus“ taškus – 64:72, o prasidėjus paskutinei rungtynių minutei, sumažino atsilikimą iki šešių taškų. Per likusį laiką Italijos krepšininkai bandė gelbėtis prasižengdami, tačiau lietuviams pavyko išsaugoti pergalingą rezultatą.

Pusfinalyje penktadienį 18.45 val. (Lietuvos laiku) Lietuvos rinktinė žais su Kroatijos krepšininkais.

Statistika

Lietuva - Italija 81:77 (22:15, 18:24, 17:19, 24:19).

Lietuvos rinktinei taškus pelnė: Mantas Kalnietis ir Renaldas Seibutis po 17, Jonas Mačiulis 13, Martynas Pocius 11, Darjušas Lavrinovičius 9, Donatas Motiejūnas 7, Linas Kleiza 5, Jonas Valančiūnas 2 (Mindaugas Kuzminskas, Kšištofas Lavrinovičius, Tomas Delininkaitis, Robertas Javtokas).

Italijos komandai: Marco Belinelli 22, Alessandro Gentile 15, Andrea Cinciarini 11, Luigi Datome 10, Travis Diener 7, Pietro Aradori 6, Marco Cusin 4, Nicolo Melli 2 (Guido Rosselli, Luca Vitali, Giuseppe Poeta, Daniele Magro).

Taiklumas: dvitaškiai – 25/42 (59,5 proc.) ir 23/47 (48,9), tritaškiai – 5/14 (35,7) ir 6/18 (33,3), baudos – 16/20 (80) ir 13/17 (76,5).

Atkovoti kamuoliai – 38 ir 25, rezultatyvūs perdavimai – 14 ir 9, perimti kamuoliai – 4 ir 7, klaidos – 19 ir 12.