Lietuvos futbolininkai nepasigailėjo ir austrų - Anglija.lt

Lietuvos futbolininkai nepasigailėjo ir austrų

Futbolo kamuolys

alfa.lt, Ivartis.lt

Lietuvos nacionalinė rinktinė ir toliau stebina pasaulį. Naujajame Marijampolės stadione Jose Couceiro auklėtiniai 2:0 nugalėjo Austrijos vienuolikę ir iškovojo antrąją pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose. Su šešiais taškais Lietuva ir toliau pirmauja Europos zonos 7-oje atrankos grupėje.

Fantastiškai rungtyniavusių mūsiškių gretose pasižymėjo abu įvarčius 52 ir 58 minutėmis pelnęs komandos kapitonas Tomas Danilevičius. Tai buvo jau 16-asis rezultatyviausio visų laikų šalies rinktinės futbolininko įvartis vilkint nacionalinės rinktinės marškinėlius. T.Danilevičius nacionalinėje komandoje žaidė 50-ąsias rungtynes.

Susitikimą aktyviau pradėjo Lietuvos rinktinė. Pirmomis mačo akimirkomis iniciatyvą akivaizdžiai priklausė mūsiškiams, o austrai vien tik gynėsi.

Vis dėlto, greito įvarčio Jose Couceiro auklėtiniai įmušti nesugebėjo, ir sužaidus maždaug dešimt minučių austrai pradėjo vis drąsiau lankytis Lietuvos rinktinės baudos aikštelėje.

Kaip bebūtų, 12-ąją minutę Lietuvos rinktinė turėjo labai puikią galimybę pasižymėti. Po greitos kontratakos kairiajame atakos krašte kamuolį gavo Tomas Danilevičius, o jo puikaus perdavimo Audrius Kšanavičius paversti įvarčiu nesugebėjo – „Hearts“ atakuojantis saugas slystelėjo ir iš maždaug 10 metrų spirtas kamuolys praskriejo greta virpsto.

Po akimirkos tas pats A.Kšanavičius pabandė ištaisyti savo klaidą. Saulius Mikoliūnas aikštės viduryje suklaidino keletą priešininkų bei perdavė kamuolį A.Kšanavičiui, tačiau pastarojo iš labai toli spirtas kamuolys praskriejo vos šiek tiek šalia virpsto.

Kėlinio viduryje žaidimas išsilygino. 30-ąją minutę prie svečių vartų kilo dar vienas labai pavojingas epizodas. Marius Stankevičius atliko „firminį“ tolimą metimą iš užribio, o austrų baudos aikštelėje kilusia sumaištimi T.Danilevičius pasinaudoti nesugebėjo – kamuolį paskutinę akimirką sugavo Alexas Manningeris.

Per likusį laiką iki pertraukos iniciatyvą priklausė lietuviams, tačiau pavojingiausias epizodas kilo prie mūsiškių vartų. Laimei, Ž.Karčemarsko bei gynėjų klaida austrai nepasinaudojo ir skerso perdavimo „uždaryti“ nesugebėjo.

Antrasis kėlinys lietuviams prasidėjo puikiai. 52-ąją minutę greitą lietuvių ataką aikštės viduryje sustabdė Rene Aufhauseris. Už grubią pražangą austrui buvo parodyta geltona kortelė, tačiau tuo Karelo Brucknerio auklėtinių bėdos nesibaigė. Po M.Stankevičiaus puikaus baudos smūgio varžovų baudos aikštelėje stovėjęs Tomas Danilevičius lietė kamuolį ir šis rikošetu įskriejo į tolimą vartų kampą – 1:0.

Po 6 minučių rezultatyviausias visų laikų Lietuvos rinktinės futbolininkas sugebėjo visus Marijampolės stadione susirinkusius žiūrovus dar kartą pasiųsti į „devintą“ dangų. Po greitos kontratakos Deividas Česnauskis iš dešiniojo krašto perdavė kamuolį į baudos aikštelę ir čia T.Danilevičius techniškai „kulniuku“ antrą kartą nuginklavo T.Manningerio ginamus vartus – 2:0. Tai buvo jau šešioliktasis „Livorno“ puolėjo įvartis vilkint nacionalinės komandos marškinėlius.

Pasiųsti į tokį nokdauną, svečiai sugebėjo atsigauti tik kėlinio pabaigoje. Paskutinėmis susitikimo minutėmis teritorinė persvara priklausė austrams, tačiau įveikti puikiai rungtyniavusio Žydrūno Karčemarsko vartų jiems nepavyko. Maskvos „Dinamo“ vartininkas poroje epizodų sužaidė labai sėkmingai, likvidavęs iš tiesų pavojingas varžovų atakas.

Taip ir nesugebėję palaužti disciplinuotai rungtyniavusių Jose Couceiro auklėtinių gynybos austrai palūžo. Mačo pabaigoje lietuviai vėl sugebėjo ne tik sėkmingai kontratakuoti, tačiau ir ilgai palaikyti kamuolį, rengti pozicines atakas.

Lietuva pelnytai nugalėjo savo varžovus 2:0 ir toliau pirmauja 7-oje atrankos grupėje. Kitose šios grupės rungtynėse Rumunija svečiuose 1:0 įveikė Farerų salas. Prancūzijos ir Serbijos dvikova šiuo metu dar vyksta.

Lietuva – Austrija 2:0 (0:0)
52’ Tomas Danilevičius (1:0)
58’ Tomas Danilevičius (2:0)

Lietuva: Ž.Karčemarskas; I.Dedura, M.Stankevičius, I.Zelmikas, A.Klimavičius; D.Šemberas, S.Mikoliūnas, A.Kšanavičius (75’M.Žaliūkas), L.Pilibaitis (72‘E.Česnauskis), D.Česnauskis (66’M.Kalonas); T.Danilevičius.

Austrija: A.Manninger; M.Stranzl, E.Pogatetz, G.Garics, S.Prodl; Ch.Fuchs, R.Aufhauser (55‘J.Saumel), M.Harnik, P.Scharner (66‘E.Hoffer); A.Ivanschitz; S.Maierhofer.

Geltonos kortelės: 26’L.Pilibaitis, 51’R.Aufhauser