Lietuvos rinktinei - pasaulio čempionato bronzos medaliai! - Anglija.lt

Lietuvos rinktinei - pasaulio čempionato bronzos medaliai!

Kęstučio Kemzūros treniruojama Lietuvos rinktinė sekmadienio vakarą atvertė naują mūsų šalies krepšinio istorijos puslapį. Turkijoje vykusiame pasaulio čempionate lietuviai mūšyje dėl trečiosios vietos 99:88 (23:22, 25:16, 24:16, 27:34) nugalėjo Serbijos nacionalinę komandą ir Stambulo „Sinan Erdem“ arenoje pasipuošė bronzos medaliais. Planetos pirmenybių apdovanojimus Lietuvos krepšininkai iškovojo pirmą kartą nepriklausomos valstybės istorijoje. Ankstesni žygiai pasaulio čempionatuose (1998 ir 2006 m.) lietuviams baigdavosi užimant septintąsias vietas.

Nors prieš varžybas gerokai atjaunėjusios ir daugumos lyderių netekusios Lietuvos rinktinės šansai buvo vertinami skeptiškai, tačiau K. Kemzūros vyrai kovingumu, organizuotumu ir užsidegimu pasiekė įspūdingų rezultatų. Per devynerias čempionato rungtynes lietuviai pralaimėjo tik kartą, kai pusfinalyje 74:89 nusileido varžybų favoritams amerikiečiams.
Aukso medalius iškovojo JAV rinktinė, finale 81:64 nugalėjusi varžybų šeimininkus turkus.