Londone siautėjo futbolo sirgaliai - Anglija.lt

Londone siautėjo futbolo sirgaliai

Antradienio vakarą ir naktį rytų Londone futbolo sirgaliai sukėlė riaušes. „Boleyn Ground“ stadione vakar vyko „Carling“ taurės rungtynės tarp „mirtinų“ varžovų Londono „West Ham United“ ir „Millwall“ klubų, kurių sirgaliai nuo seno garsėja priešiškumu vieni kitiems.

Kovėsi keturias valandas
Neramumai prasidėjo dar prieš rungtynes – keli tūkstančiai sirgalių kovėsi šalia stadiono, muštynių metu peiliu buvo sužalotas 44 metų vyras. Jis bei dar du sirgaliai buvo išvežti į ligoninę, mažiausiai 10 žmonių areštavo policija.

Pasak liudininkų, svečių komandos – „Millwall“ sirgaliai mėtė butelius ir plytas bei kėlė smulkius gaisrus. Prasidėjusios prieš rungtynes, riaušės už stadiono ribų truko 4 valandas. Nesklandumai neaplenkė ir stadiono – „West Ham“ klubo sirgaliai rungtyniu metu tris kartus buvo išsiveržę į aikštę.

Pirmajame kėlinyje „Millwall“ komanda išsiveržė į priekį po Neilo Harriso smūgio 26 min. „West Ham“ sugebėjo išlyginti rezultatą besibaigiant jau antrajam kėliniui – Junioro Stanislas įvartis sukėlė sirgalių euforiją ir jie išsiveržė į aikštę. Per papildomą laiką devyniolikmetis J.Stanislas pasižymėjo dar kartą, realizavęs 11 metrų baudinį. Tuomet džiūgaujantys sirgaliai į aikštę išsiveržė dar kartą. Trečiajį įvartį 100-ąją minutę įmušė Zavonas Hine‘as.

Nepaisant to, kad ant kojų buvo sukeltos didžiulės policijos pajėgos, o virš stadiono skraidė specialių pajėgų sragtasparniai, pareigūnai nebuvo pasirengę suvaldyti minios – nuaidėjus finaliniam teisėjų švilpukui, „West Ham“ sirgaliai į aikštę išsiveržė trečiąjį kartą.

Užpuolė metro traukinį
Riaušės greta stadiono tęsėsi ir mačui pasibaigus. Dėl šių neramumų „West Ham“ klubas gali sulaukti sankcijų iš Anglijos futbolo asociacijos (FA).

FA atstovas spaudai „Guardian“ laikraščiui teigė: „Mes smerkiame suirutę, kuri kilo Upton park‘e – tiek stadione, tiek už jo ribų. Dirbsime kartu su policija ir klubais, kad išsiaiškintume, kas vyko antradienį ir kas tai sukėlė.“ Anot FA atstovo, išaiškintiems riaušių sukėlėjams bus uždrausta lankytis futbolo rungtynėse iki gyvenimo pabaigos.

Anot liudininkų, kovos prasidėjo apie 18 valandą vakare (rungtynės prasidėjo 19:45), kai dauguma sirgalių vyko į stadioną. Vienas iš „West Ham“ sirgalių, į stadioną keliavęs metro, teigė, kad apie 19:20 traukinys sustojo ir nejudėjo apie 15 minučių: „Jie („Milllwall“ sirgaliai – aut.) mėtė degius mišinius, bandė išlaužti duris. Atmosfera kaito – visur buvo pilna riaušių policijos, skraidė specialių pajėgų sraigtasparnis.“