Londono olimpiada – sėkmingiausia nepriklausomos Lietuvos istorijoje - Anglija.lt

Londono olimpiada – sėkmingiausia nepriklausomos Lietuvos istorijoje

XXX-ose vasaros olimpinėse žaidynėse Londone sekmadienį išdalinta paskutiniai penkiolika apdovanojimų komplektų, o iš viso - 302.

Sėkmingiausiai po nepriklausomybės atkūrimo olimpinėse žaidynėse dalyvavusi Lietuvos rinktinė su dviem aukso, vienu sidabro bei dviem bronzos medaliais komandų įskaitoje užėmė 34-ąją vietą.

Lietuvos taupyklėje plaukikės Rūtos Meilutytės ir šiuolaikinės penkiakovės atstovės Lauros Asadauskaitė auksas, kanojininko Jevgenijaus Šuklino sidabras, imtynininko Aleksandro Kazakevičiaus bei boksininko Evaldo Petrausko bronza.

Prieš ketverius metus Pekine du sidabro ir tris bronzos medalius iškovojusi Lietuva medalių lentelėje buvo 56-a.

Taip pat penkis apdovanojimus (2 aukso ir 3 bronzos) lietuviai buvo iškovoję tik 2000-aisiais Sidnėjuje.

Po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos sportininkai olimpinėse žaidynėse iškovojo jau 21-ą medalį - 6 aukso, 5 sidabro bei 10 bronzos.

Komandų rikiuotėje Londono žaidynėse po aštuonerių metų vėl nugalėjo JAV atletai, iškovoję 104 medalius - 46 aukso, 29 sidabro bei 29 bronzos.

Pekino olimpiadoje triumfavę Kinijos sportininkai su 87 medaliais (38 aukso, 27 sidabrio bei 22 bronzos) liko antroje vietoje, o trečiąją poziciją medalių lentelėje užėmė šeimininkai Didžiosios Britanijos olimpiečiai (65 medaliai - 29; 17; 19), aplenkę mačiau tauriausių apdovanojimų iškovojusią pajėgią Rusijos komandą (82 medaliai - 24; 25; 33).

Iš viso apdovanojimus Londono olimpiadoje iškovojo 85 valstybių atletai.